• Новак
Yuesfz бакарен лист фолија од бакарен лим метал метална плоча со фолија на фолија широко користена во плочата за производство на нане.

Yuesfz бакарен лист фолија од бакарен лим метал метална плоча со фолија на фолија широко користена во плочата за производство на нане.

Вреднување на стоката:
DEN 1137.76

Пристапност
Во достапна форма

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, добра организација. Одлично за заварување и ласкање. Издржлив во употреба. Флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување. Непорна, трахома, лабава. Електрична висока ерозија на точноста на површината, процесот на третман на топлина, електродата немаше насока. Има добра машинска обработка. Лесно е засадување и заварување и отпорност на корозија, но лесен за производство на пукање на корозија. Широк спектар на употреба, може да направи секакви додатоци или уметнички дела. Бакарот е широко користен во производството на жици, кабли, четки, искри, електрична и термичка опрема, хемиска индустрија и други индустрии. Име на производот : месинг платаматеријал : H62/H59 Thickness : 0.004in/0,1 mm Големина на производот (L x W) : 1 M x 100mm/39. 9 инчен материјал : Карактеристики на бакар материјал : Температура на топла обработка 750 ~ 830 ° C; Температура на annealing 520 ~ 650 ° C; ниска температура на температурата на прицврстување за да се елиминира внатрешниот стрес 260 ~ 270 ° C.

Главните карактеристики

Избор на клиент

1008 Челичен Лим, Целосен Тврд Темперамент, Жарење, Нахранети Спецификации QQ-C-698, 0,062 Дебели, 20 Ширина, 24 Должина, 0,003 Ламинатни Слоеви

DEN 0.33

Ламиниран Челик Шим е направен од ладно валани 10081010 Јаглероден Челик Состав 4, Тип 1, Класа 2 Целосно лами�

Јиванго Месинг Метал Тенок Лим Фолија Плоча, Ширина: 50мм За Занает Правење Домашна Работа САМ, Многу Големини, 0, 5мм50мм1м Чист Бакар Лист

DEN 403.52

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

Карбид вметнува дарбал производител на палета од дрво суровини од дрво, шипки за дрвени стапчиња, производител на тркалезна лента

DEN 415.84

Алатка за заокружување на лентата за заокружување : Ова е помошни алатки за вртење на квадратни стапчињ�

Умки месинг плоча бакарен лист 99,9% бакарен Cu метален лим фолија 0. 01x200x1000mm за воздушна вселенска софтвер, 0,15мм*200мм*1м метална фолија

DEN 304.00

Има добра електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обработка Бакарните п�

Танстик 2 парчиња 5мм х 356мм &засилувач; 15 парчиња 3мм х 100мм 304 Прачки Од Нерѓосувачки Челик Црни Тркалезни Метални Прачки ЗА Изработка

DEN 158.72

? [Комплет] комплет вклучува 2 парчиња 304 прачки од нерѓосувачки челик, 356мм во должина и дијаметарот е 5мм?

Dmiotech 7 Дијаметар 2мм дебел акрилен лист круг на кружен диск PMMA акрилна табла за занаетчиски DIY дисплеј проект знак празно сино проucирен

DEN 2.00

Апликација : Овие акрилни чаршафи можат да се користат за DIY и занаетчиски проекти, како што се знак за пр

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.