• Новак
SIM808 Модул GSM GPRS GPS Development Board + IPX SMA GSM GPS антена поддршка 2G мрежа за Arduino Raspberry Pi

SIM808 Модул GSM GPRS GPS Development Board + IPX SMA GSM GPS антена поддршка 2G мрежа за Arduino Raspberry Pi

Вреднување на стоката:
DEN 319.84

Пристапност
Во достапна форма

Овој модул SIM808 се користи за отворање / затворање на напојувањето за влез за модулот Кога сте во употреба, ве молиме потврдете дека прелистувачот се префрли во отворената состојба (во близина на таблата внатре). Интерфејс SMA антена : Постои интерфејс на антена GSM, интерфејс GPS антена на одборот и интерфејс за антена БТ. USB интерфејс : Овој интерфејс е само користен за ажурирање на фирмверот на модулот SIM808. SIM808 GSM работи само со 2 G мрежа може да испрати СМС -порака. Три интерфејс за внесување на електрична енергија : интерфејс DC044 и V_IN и интерфејс на литиум батерија. Овој модул SIM808 се користи за отворање / затворање на напојувањето за влез за модулот. Кога сте во употреба, ве молиме потврдете дека прелистувачот се префрли во отворената состојба (во близина на таблата внатре). Интерфејс SMA антена : Постои интерфејс на антена GSM, интерфејс GPS антена на одборот и интерфејс за антена БТ. USB интерфејс : Овој интерфејс е само користен за ажурирање на фирмверот на модулот SIM808. SIM808 GSM работи само со 2 G мрежа може да испрати СМС -порака. Три интерфејс за внесување на електрична енергија : интерфејс DC044 и V_IN и интерфејс на литиум батерија.Threy Interface за влез на напојување : интерфејс DC044 и V_IN и интерфејс на литиум батерија. Забележете дека : Влезниот опсег на напон на DC044 и V_IN пинот е 5 - 26 V, кога користите 5 V како моќност, бидете сигурни дека напојувањето може да обезбеди струја од 2А. Влезниот опсег на напон на литиумската батерија е 3,5 - 4. Копче за почеток : Кога таблата е вклучена, LED (PWR) ќе осветли. По долг притисок (околу 2 секунди) на ова копче, другите три LED диоди ќе бидат лесни. И еден од нив почнува да трепка; Тоа значи дека SIM808 почнува да работи. Кога напојувањето, SIM картичката, GSM и GPS антената се поврзани правилно со модулот, LED да биде блиц полека (3секунда de 1секунда светлина), тоа означува дека модулот е регистриран на мрежа, и можете да остварите повик или да направите нешто друго.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Средновековен Пехар За Вино, чаша за Пиење од нерѓосувачки Челик од 7 инчи, Средновековен Пехар За Кригла, Креативен 3д Дизајн, Мистериозно

DEN 3.00

Можете да го понесете со себе На Ноќта на Вештерките, Божиќ и други прослави и да уживате во чувството да

Исчистете Ги Советите За Нокти Со Целосен Капак Долг Ковчег Носејќи Ги Готовите Производи За Подобрување На Ноктите Божиќна Серија Рамен

DEN 918.40

Здравје И Издржливи : Лажните Нокти Се Направени Од Квалитетен Материјал, Тоа Е,, Без МирисТие Се Издржли

Полици НА Мтијс,Полици За Кујнски Славини, Мијалници, Предмети За Домаќинството,Лавици За Складирање Од Нерѓосувачки Челик, Решетки

DEN 783.84

Мултифункционален Држач : Полица За Кујнска Славина, Материјали за Перење за Дофат, Исто Така може да се

Алуминиумски Ладилник За Ладилник За Ладилник За Ладилник За Ладење На Топлински Радијатор За Засилувач Транзистор Полупроводнички Уреди

DEN 175.84

Изработени од висококвалитетен анодизиран Алуминиум, добра топлинска спроводливост Големина : 5,9 x 2,75 x 0

Абразивно монтиран монтиран монтиран монтиран монтиран монтиран монтиран монтиран, алуминиум оксид монтиран точка за мелење за

DEN 1.00

【Силен и Дурабале】 Цврстината е слична на Белиот Corundum Каменот за мелење за вежба може да се исчисти и в�

Нордволф 9-Парче Метрички Топката Крајот Стаби Ален Клуч Во Собата, Долга Рака Хексадецимален L-Клучеви Направени Од S2 Челик, Големини

DEN 367.84

Вклучува метрички големини : 1,5 мм, 2мм, 2,5 мм, 3мм, 4мм, 5мм, 6мм, 8мм, 10мм Индустриско одделение, изработено Од

Еклиј 2 Парчиња Свадба Завет Книги Неговите И Нејзините Завет Книги Завет Лаптоп За Свадба Завети Весник Свадба Ден Службеник Книга

DEN 3.00

Доволно Простор за Пишување : секоја книга за свадбени завети има 50 страници, така што ќе добиете доволн�

Организатор На Електроника, Торба За Тоалет,Организатор На Полнач,Организатор На Кабел За Патување, Еднорог Шарена Шема На Ѕвезденото

DEN 2.33

● Големина На Организаторот на полначот : 15х24х8 см / 5, 9х9, 44х3, 14 инчи ● Материјал За Организатор на патува

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.