• Новак
Кул алатки - Шаблон за облик на накит - Долг турмалин

Кул алатки - Шаблон за облик на накит - Долг турмалин

Вреднување на стоката:
DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Лесно е да се најде на вашата работна површина, овозможува јасност за позиционирање! Одлично за секој занаетчиски проект!. Директно од производителот. Направено во САД. Дипломирани големини. Лесно е да се најде на вашата работна површина, овозможува јасност за позиционирање!. Одлично за секој занаетчиски проект!. Директно од производителот. Направено во САД. Дипломирани големини. Вклучува 4 форми на турмалин. Големините се од 38,5 мм до 59мм. Мерењата се засноваат на најширокиот дел од формата. Шаблони за облик на накит по ладни алатки може да се користат за создавање прекрасни форми во сребро, бакар, бронза, полимерни и керамички глини или лим. Оваа одлична алатка може да се користи за секој занаетчиски проект. За да се користи со глина, наместо да отсечете комплицирана шема, притиснете го образецот во плочата за глина и исечете го впечатокот. За да креирате впечаток на глина, започнете со обична или текстурирана плоча поставена на ладна алатка таф картичка или друга работна површина. Поставете го образецот над плочата. Притиснете го образецот, кој е засилен со ладно лизгање, во глината. Можете да ги користите прстите за да притиснете околу дизајнот користејќи цврст притисок или да поставите акрилен диск или работна површина над формата на образецот и цврсто да притиснете.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Персонализиран Навистина Одличен Психијатар, Подарок За Психијатар, Персонализиран Психијатар Ѓердан За Жени, Пензионерски Терапевт

DEN 559.84

ЛЕСНО ЗА ПРИЛАГОДУВАЊЕ КАРТИЧКА ЗА ПОРАКИ : само кликнете на копчето "Прилагоди" за да ја додадете вашат�

Kawaii розово овошје лето лубеница држачи за садови за рерна за топлина, отпорни на топлина, држачи за тенџере 2 парчиња топла подлога 8 × 8 инчи

DEN 1395.20

Спецификации на производотсо 2 влошки за изолација на топлина (8 инчи x 8 инчи) Нашите влошки за изолација

Jahh прилагодлива кујна за складирање на кујнски полици за складирање на бања за складирање на простор за заштеда на простор за складирање

DEN 3202.24

Направено од ПП и материјал од не'рѓосувачки челик, издржлив и долг животен век Решетката за складирање

Тоалетна Торба За Мажи, Организатор За Патувања Во Тоалет Доп Комплет Водоотпорна Торба за Бричење За Додатоци За Тоалети, Зелена Карирана

DEN 1.00

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна В

Зелени Диносауруси Зборови Шема Печатење Палто Решетката Ѕид Монтирање, Влезот Палто Решетката со 4 Кука За Капут Капа Пешкир Чанта

DEN 1.00

Големина : 22х10 см / 8, 6х3, 9 инчи, дебелина 1,2 см / 0,5 инчи Материјал : Калено филм, пдф МДФ, железо Апликација :

Растојание Кригла Држава Ново Мексико Јута Никогаш Не Е Премногу Далеку За Да Пијат Пиво Вино Заедно-Тато И Ќерка Кригла Оддалеченост Односи

DEN 2.33

Пиво Штајн 22 мл Бело Керамички штајн Злато трим Со Драчка, ОРКА Премази, машина за миење Садови безбедно,

Бенбен Метал Автомобил Вдлабнатини Беспрекорна Поправка Стегање Клип Зафат Анти-Рѓа Стегање Клешти Одржување Алатки Стегање Клешти Трајни

DEN 1.00

Издржлив, анти ' рѓа и отпорен на корозија Ergономски дизајн : ergономска рачка, зафат, удобен за држење и л�

Комплет за кондензатор Smokt Целиот групски баланс 8S 5A Активен литиум Lipo LifePo4 Батерии Еквилајзер на кондензатор за пренос на енергија

DEN 1355.36

Кондензаториcapacitor е широко користен за компресори на воздухот, пумпи за вода, мијалници за притисок, кли

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.