• Новак
Безбедносни кондензатори на патикил, 1 сет/25 парчиња 0.22/0,33/0,47/0,68/1UF AC 310V 5 Вредности Полипропиленски филмски кондензатор за асортиман на асортиман

Безбедносни кондензатори на патикил, 1 сет/25 парчиња 0.22/0,33/0,47/0,68/1UF AC 310V 5 Вредности Полипропиленски филмски кондензатор за асортиман

Вреднување на стоката:
DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Толеранција : 10%; Номинален напон : AC 310 V; Вредност на капацитет : 0,22 UF, 0,33 UF, 0,47 UF, 0,68 UF, 1 UF; Оперативна температура : -40 ℃ до 110 жицата е затемнета челична жица со облик на бакар, загуба на ниска фреквенција и способност за докажување на влага; Анти-електромагнетното мешање, може да издржи шок на над-притисок, има одличен ретардант на пламен; 2. Мала големина е погодна за компоненти со висока густина на колото и има долг животен век. Упатство : Можете да го инсталирате на табли за монтирање на вообичаени кола, како што се електрични алатки, електронски инструменти, електронска опрема или прекинувачи, кои можат да ги заштитат кола на вашите електронски производи. Примена : Овие безбедносни кондензатори можат да ја играат улогата на филтерот за напојување во колото и се корисни за бајпас на разни електрични производи, блокирање на ДЦ, филтрирање, спојување и резонанца. Широко користени во прилики против анти-мешање во струјни кола на вкрстена линија, како што се скокачки линии, индустриски модули за енергија, вклучување на електрична енергија и друго напојување со безбедносни барања, итн. Забелешка : Ве молиме користете го во соодветниот опсег на температура и суво место . Толеранција : 10%; Номинален напон : AC 310 V; Вредност на капацитет : 0,22 UF, 0,33 UF, 0,47 UF, 0,68 UF, 1 UF; Оперативна температура : -40 ℃ до 110. жицата е затемнета челична жица со облик на бакар, загуба на ниска фреквенција и способност за докажување на влага; Анти-електромагнетното мешање, може да издржи шок на над-притисок, има одличен ретардант на пламен; 2. Мала големина е погодна за компоненти со висока густина на колото и има долг животен век. Упатство : Можете да го инсталирате на табли за монтирање на вообичаени кола, како што се електрични алатки, електронски инструменти, електронска опрема или прекинувачи, кои можат да ги заштитат кола на вашите електронски производи.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Декантер За Вино Бруно Магли Со Тркалезен Затворач | Декантер За Виски За Бурбон, Ракија, Сок Или Алкохол | Херметички / Капацитет Од 50

DEN 1584.00

СТАКЛЕН ДЕКАНТЕР со ЗАТКА : овој прекрасен стаклен сад за виски од 50 Унци со стаклен затворач може да скл

Вемун 2 пара Украс Од Дрво Змеј Будистички Сад За Живеење Колекционерска Гатачка Шик Форма Чаши: Соба Фенг За Чаша И Подароци Инчен Домашен

DEN 1.33

Свето : Кинески Таоистички Чашиглавно погодни за Будистичко обожавање, гатање, обожување и друга работа

АКТ Котел Бел Мажи И Жени Спортска Опрема За Теретана Тегови За Домаќинство Тренинг За Конкурентна Сила Квалитетен Тренинг За Кревање

DEN 2.00

Квалитет на производство на тешко Леано Железооблогата од неопренови На Секој Котлебел е завиткана око

Позитивни цитати со шик стил, врамен знак со стихови од Писмото, промовирани во дедо рамка од дрвена плакета Роденденски роденден

DEN 1.00

Плаки за знаци на знак, дрвена врата семејна wallидна уметност со инапиционална изрека значајни зборови, �

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.