• Новак
VICIALL HPUSN Софтбокс Осветлување Комплет 2x76x76cm Фотографија Континуирано Осветлување Систем Фото Студио Опрема со 2pcs E27 Приклучок 85W 5400K Светилки За Снимање Модел Портр?

VICIALL HPUSN Софтбокс Осветлување Комплет 2x76x76cm Фотографија Континуирано Осветлување Систем Фото Студио Опрема со 2pcs E27 Приклучок

Вреднување на стоката:
DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Комплетот вклучуваше : (2)30"X30"/76x76cm Moftbox; (2)60 W 5400 K CFL Сијалица; (2)75"/190cm Светлосен Држач; (1)Торба за НосењеОвој професионален пакет е погоден за рекламни производи, фотографска уметност, техничка фотографија и фотографска репродукција. 2 Софтбокс : шестоаголната мека кутија има мазна светлина и широк спектар на осветлување, што може да ги елиминира сенките и да ја направи светлината посоодветна за осветлување на фотографијата. Користејќи го приклучокот Е27, можете директно да поврзете сијалица или друг вид светилка за да обезбедите светлина. Енергетски Ефикасни Светилки : 2 x 60 W 110 V-50 Hz 5400 K дневна светлина CFL осветлување светилки. Вкупниот излез е еквивалентен на обична блескаво сијалица ОД 800 W. Сијалиците работат на ниски температури, така што нема да бидат толку жешки како почестите избори на сијалиците. Ротирачка Глава И Прилагодлив Држач : Изработен од алуминиумска легура, издржлив и преклоплив, лесен за носење и работа и ја обезбедува потребната цврстина за тешка работа. Има стандарден врв со навој од 1/4 инчи и користи брза брава со едно дејство за да обезбеди брзо и точно прилагодување на висината. Погоден За Разни Фотографии : меката кутија е погодна за фотографска уметност, задоволување на различни потреби за фотографско осветлување, пренос во живо, светло за полнење видео итн. и може да се користи во рекламни производи, фотографија на индустриска технологија, портрет и фотографија на производи, фотографска репродукција итн. Трансформацијата од четириаголна во шестоаголна форма ја прави површината што емитува светлина на меката кутија поголема, светлината е помека, а бојата е поживописна. Тоа е прекрасна и мека боја, погодна за внатрешна портретна уметничка фотографија и мртва природа. Погоден за изразување на текстура и боја на човечка кожа, што ја прави кожата многу деликатна. Има голема површина на светлина и не формира тврди рабови на црна сенка зад моделот. Изгледа меко и удобно. Во споредба со квадратната мека кутија, тркалезната мека кутија има поблиско растојание помеѓу аглите, што е погодно за униформноста на светлината од центарот до аголот, така што униформноста на светлината е подобра.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Метални кофи за хемип гроздобер метална цветна вазна со рачка железо растение цветни корпи фарма куќа вазна галванизирана млеко конзерва

DEN 1508.80

Совршено за подарок за домаќинство, подарок за венчавки или за подароци за празници, подароци за роденд�

Забавно заварување, заварувањето започна како безопасно хоби. Немав идеја дека ќе дојде, одморен плетенка кожна нараквица за заварување

DEN 351.20

Заварување на нараквица со плетенка со јаже Оваа класична нараквица за плетенка со јаже е совршен пода�

Haаоле Нордиска работна декоративна табела за ламба едноставна креативна предводена очите за заштита на очите хотел вила декоративно

DEN 8500.48

Материјал : Оваа ламба за метална маса за креативност Телото на ламбата направено од железен метал, анти

Кигаи Мексиканска Цветна Висечка Тоалетна Торба За Жени Мажи Пренослива Голема Козметичка Торба За Шминка Водоотпорен Организатор За

DEN 0.33

Организатор За тоалет за патувањеГолемина : 11 х 8 х 5,5 инчи( Средно), 12,6 х 9 х 5,7 инчи (Големо) Лесно ставете г

2 налепница за баба на пакувања промовирана на баба 4 во декларална мода на налепница за налепница, wallид, лаптоп, шише со вода | PS847 |

DEN 111.20

Квалитет : Оваа УВ заштитена ламинирана налепница е одлична за внатрешна или надворешна употреба Време�

Чист Аудио Сојузник Плус, Вистински Безжичен Хибриден Шум Поништување Слушалки со 30 Часовна Батерија, Отпорни На Вода, Музика &засилувач; Повици

DEN 319.84

СЛУШАЛКИ СО НЕСПОРЕДЛИВИ АУДИО ПЕРФОРМАНСИПобарајте го овој комплет што вклучува ANC преку слушалки ЗА �

Оперитакс Поврземе Шапка Ѕид Закачалка Рустикален Капут Куки Капа Закачалки 4 парчиња Лепило Капа Куки За Ѕид Рустикален Лепило Ѕид Куки За Палта

DEN 796.80

КУКИ за КРПИ тоа може ефикасно да ви помогне да заштедите повеќе простор за живеење и да ги одржувате ва�

Kigeapuel 20 парчиња за моливчиња за деца за деца ракописи со ергономски тренинг држач за моливче за пишување за мали деца, предучилишни

DEN 143.84

Зошто на децата им е потребна фаза за моливи? Долгорочно учење во училницата или во почетната фаза на ко

Организатори за складирање на лента за складирање на занаетчиска просторија/цвеќиња со цвеќиња, лента со лента, лента со лента, 1/2/4-слоево

DEN 3.00

Голем решетката за складирање на капацитет може да се смести одлично за складирање на марами, ремени, вр

Виокси Ѕид Куки Решетката Железнички, Цврст Палто Решетката Ѕид Монтирање, Австралија Фудбалска Топка Во Нето Палто Шапка Решетката

DEN 1.00

Соодветна Големина : големината на Решетката за палто монтирана На Ѕид е 22х10 см / 8, 6х3, 9 инчи, дебелината �

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.