• Новак
Бит на рутерот Kewayo, висина на сечење 3/4 ”, 45 степени заклучување на рутерот за митр 1/4 инчи Шанк

Бит на рутерот Kewayo, висина на сечење 3/4 ”, 45 степени заклучување на рутерот за митр 1/4 инчи Шанк

Вреднување на стоката:
DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : Нашиот професионален рутер за заклучување од 45 степени е направен од тврд легура челик, висока цврстина, сечилото третирано со топлина е остра и мазна што ќе се намали со прецизност и леснотија Обложената површина е 'рѓосана и има долг животен век. Главна големина : Бит на рутерот за заклучување на Kewayo е 1/4 инчен Шанк, ширина на сечење 3/4 инчи, низа на агол на сечење од 45 степени, дијаметар од сечилото од 2 инчи. Рутерот за заклучување од 45 степени бит погоден за раб, вени и жлебови во сите проекти за обработка на дрво и за професионалци и за хобисти. Groove сетот е дизајниран од 45 степени на зглобот; Изградба на обложување на тефлон отпорен на топлина за да се спречи градење на пилевина, смола изградба на топлина отпорна на тефлон облога за да се спречи градење на пилевина, смола и теренот. Мулти-намена употреба : MDF, цврсто дрво, MDF, иверица, иверица, рамки од дрвени врати, дрвени прозорци, ормани и кутии итн. Погоден за машина за гравура, машина за кастрење, CNC рачен и преносен рутер. Инструкции за инсталација : Наменети за машини за гравирање на десктоп (како што е рачно рачно и рутер поставен на маса), не може да се користи во машини за електрична вежба и вежба. Многу е важно да се користи нормалната големина на обвивка, комплетот за сечење на рутерот мора да биде целосно вметнат во обвивката и цврсто да се затегне, за да можеме да го користиме во процесот на алатка за сечење мора да обезбеди сила за стегање, не само што делумно вметната во куќиштето, Во спротивно, тоа ќе доведе до фрактура предизвика оштетување на алатката. Користете го реверзибилниот бит за заклучување на лапи за заклучување од 45 степени за да се приклучите на табли на 90 степени.

Главните карактеристики

Shank diameter:
1/4(6.35mm)
Blade diameter:
2 (12.7mm)
Applicable to the size of the board:
1/2-3/4
Material:
Carbon steel handle + YG6X native alloy, Anti-Kickback Design
Package Included:
1 x Door cutter :
Tips:
Please allow a 0.5-1.5 mm bit manual measuring errors.
The bladed product is not use for people under 18 years. :
When not in use, please put in the box, (with a plastic box) :

Избор на клиент

Бентобен Iphone 14 Случај со 360° Држач За Прстен, Shockproof Тенок Kickstand Магнетна Поддршка Автомобил Монтирање Жени Мажи Не-Лизга Заштитни

DEN 708.80

€_Iphone 14 Случај Que овој случај на држач За прстен е компатибилен САМО со 6,1 инчен Iphone 14 2022 Објавен, нема да �

Сос Брод Сос Чамци Прибор За Јадење Сос Брод Црно-Бело Керамички Крем Стомна, Тенџере Со Капак, Кафе Млеко Чаши Крем Стомна Лесно Истурете Сос

DEN 694.40

ШТО ВИ ТРЕБА : дали барате модерен и елегантен допир што ќе ги направи вашите оброци попријатни? Дали сте

Вашингтон И Сад Знаме Tpu Случај За AirTag Со Заштитен Капак Со Приврзок За Клучеви Пронаоѓач На Воздушни Ознаки Држач За Додатоци За Тракери За

DEN 3.33

Материјал : оваа смешна заштитна футрола за airtag е изработена од tpu,финото сечење совршено одговара на ва�

Cyzpf Десктоп Табела Вентилатор Мини USB Полнење Мултифункционален Електричен Ладење Воздух ЛАДИЛНИК LED Светла 3 Брзини За Лето Во Домашна

DEN 1.00

Прифатете висококвалитетен мотор, доволна моќност, отпорност на висока температура, отпорност на абење

Грифарни Инспиративни Подароци За Мажи-Ви Благодариме Подароци За Мажи-Смешен Божиќ, Роденденски Подароци за Најдобри Пријатели Машки, Колега,

DEN 0.67

Подарете Уникатен Подарок На Некој Посебен Во Вашиот Живот Нашата Чаша За Кафе со Прекрасен Дизајн и Пе�

Хикасер Галакси М11 Случај, Стп Кожа Паричник флип Магнетни Заштитни Покритие Удар Отпорен На Штандот Функција Капак Случај За Samsung

DEN 3.33

[Компатибилен со] : Самсунг Галакси М11 6 [ Висок Квалитет] : Висококвалитетен стп кожен флип паричник зашт�

Бели Лебеди Заштитна Кутија Компатибилна За AirTag Со Клучен Прстен Анти-Изгубен Локатор Силиконски Држач За Паричник Багаж Јака Мачка Куче

DEN 3.00

Материјал Ова Е силиконска кутија дизајнирана за airtag apple што го штити вашиот кревок уред од надворешно �

Кристални Чаши за Пиење, 15,2 мл/450мл Кристални Висококвалитетни Очила Сет од 6, Тешки Основни Ултра Тенки Стакларија БЕЗ ОЛОВО, Брилијантни Чаши

DEN 400.00

[Вредност Во собата, Совршена Големина нашиот врвен квалитет Премиум материјалот од кристално стакло е

Козметички Кеси За Жени, Чанти Чанти Шминка Организатор Чување Шминка Торба Девојки, Бивол Карирани Тартан Проверете Црвена Црна Гроздобер

DEN 1.67

Деталисо висококвалитетен патент, издржлив, оваа торба може да ве придружува долго време Лесен за Носењ

Амосфун 2 Ролна Божиќна Органза Лента За Пакување Подароци Панделки Партиски Декор Подарок Пакување Лента САМ Сам Додатоци Божиќна

DEN 171.36

Органза Одлични панделки за божиќна забава, подароци, празнични пакети или роденденски подароци Светла

Намачкајте Ги Папките За Прицврстување, Два Прицврстувачи Со Капацитет Од 2 Инчи, 1/2 Исечени Избрани Јазичиња, Легални, Манила, 50 По

DEN 2.00

Два сврзувачки елементи по папка обезбедуваат две одделни површини за поднесување Засилените јазичиња

АНИФМ Електромагнетно Реле ЈЗК-22Ф ДЦ 24В 12В Серпентина БР НЦ ДИН Железница 8 11 14 Пина Со База Микро Мини Средно 5а 3А Прекинувач 1 парчиња

DEN 1.00

Релеи Релеи1 Параметријзхз22Ф(Д) 2З (8 Пинови) JZX22 F(Д) 3 Z (11 Пинови) JZX22 F(Д) 4 Z (14 Пинови)Објаснување За Бројот Н�

Полица За Организатор На Чевли ТОПБАТИ 5 ПАРЧИЊА Решетка За Чевли Монтирани На Ѕид Пластични Решетки За Виси Решетки За Складирање Држачи За Чевли

DEN 271.36

Ѕид Монтирани Чевли Решетката Пластични Преклопни Виси Багажникот Чевли Држач Влечки Закачалки За Дом�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.