• Новак
Планински мажи го видоа Блејд 115мм 3Тејт Кружен пила за легура на легура Алуминиум Алум за мелница за мелница за мелница на сечилото за резба за резба на секач за сеч

Планински мажи го видоа Блејд 115мм 3Тејт Кружен пила за легура на легура Алуминиум Алум за мелница за мелница за мелница на сечилото

Вреднување на стоката:
DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

Исклучителна изработка, лесна инсталација и употреба, широк опсег на апликации, може да ви помогне многу во професионалната работа Кружната глава на секачот е изработена од yg8 тврда легура и цврсто се фиксира на групата со сребро заварување, а потоа е полирана до остри во сите правци. Кога се користи три сечилото за заби, може да се движи во која било насока и да заврши најразлични потреби за сечење. Тоа е поголема подвижност. Три карбид од волфрам на заби обезбедуваат безбедна работа на погонот, создавајќи оптимална дозволена радијална импеданса со голема брзина. Дури и при континуирано работење, сечилото на пилата не се загрева. Телото на дискот направено од високо-јаглероден челик со дебелина од 2,2 мм. Исклучителна изработка, лесна инсталација и употреба, широк опсег на апликации, може да ви помогне многу во професионалната работа. Кружната глава на секачот е изработена од yg8 тврда легура и цврсто се фиксира на групата со сребро заварување, а потоа е полирана до остри во сите правци. Кога се користи три сечилото за заби, може да се движи во која било насока и да заврши најразлични потреби за сечење. Тоа е поголема подвижност. Три карбид од волфрам на заби обезбедуваат безбедна работа на погонот, создавајќи оптимална дозволена радијална импеданса со голема брзина. Дури и при континуирано работење, сечилото на пилата не се загрева. Телото на дискот направено од високо-јаглероден челик со дебелина од 2,2 мм. Ве молиме, оставете мала грешка поради рачно мерење. Ви благодариме за разбирањето. Мониторите не се калибрирани исто, бојата на артиклите прикажана на фотографии може да се прикаже малку поразлична од реалниот предмет. Ве молиме, земете го вистинскиот како стандард.Пецификација : Тип : Кружни пилиња Материјал : Дијаметар на легура : приближно. Дијаметар од 115mminner : Прибл. 22ммтимност : Прибл. 2,2мм/0,09 "Заби : 3 заби DIY материјали : Количина на дрво за обработка : 1 пар Главата на секачот е изработен од тврда легура на YG8 и цврсто е фиксирана на групата со сребро заварување, а потоа е полирана до остри во сите правци.

Главните карактеристики

Type:
Circular Saw Blades
Material:
Alloy
Outer Diameter:
Approx. 115mm
Inner Diameter:
Approx. 22mm
Thickness:
Approx. 2.2mm/0.09
Teeth:
3 Teeth
DIY Supplies:
Woodworking
Quantity:
1PC
Designed for cutting:
Wood board, MDF(hardboard)and chipboard, laminate flooring, plasterboard, parquet(hardwood), plastic and PVC, plywood.
Features:
the circular cutter head is made of YG8 hard alloy and is fixed firmly on the group by silver welding, and then polished to sharp in all directions.:
When the three tooth saw blade is used,it can move in any direction and complete a variety of cutting requirments. It's more mobility.:
Three tooth tungsten carbide ensures safe drive operation, creating an optimal allowable radial impedance at high speeds.:
Even in continuous operation the saw blade does not heat. Disc body made of high-carbon steel with a thickness of 2.2 mm.:
Cutting chipboard, plywood, laminate, drywall, plastic. carving, shaping, trimming and grinding.:
the shape of the teeth ensures smooth sample timber and a smooth and clean cut.:
the saw blade has fewer teeth and is able to remove debris smoothly, and the saw blade will not be heated.:
Therefore, the saw blade has a long service life.:
Three teech means the blade is more circular and should help prevent kickback-that harsh recoil that can cause accidents and damage:
Drive wood grinder for Speedwood - a unique drills saw blade Specially designed for working with high-resourceful (up to 12 200 rev / min.) Angular grinding machines (LBM):
This saw blade is special :

Избор на клиент

Минерален Чистач За Шминка За Воздушни Четки За Комплет За Шминка За Воздушни Четки-30 мл-Чувајте Го Вашиот Уред Без Затнување Со Раствор

DEN 1.67

Специјално формулиран за отстранување на шминка Од Уредот За Воздухопловство Го одржува вашиот уред во

KRIVS очила за складирање на очила за складирање на решетки за очила за сонце, очила за сонце, приказ на приказ на кабинети украси прозорец

DEN 2.33

Функционална и декоративна : Со нашиот организатор на очила за сонце, не можете да чувате само сите видо�

Бело кученце куче животно шепа Печати Покрив за појас на седишта за девојчиња Покриен појас на рамената, универзална мека удобност

DEN 1212.80

 Димензија : 7 "x 126" (17,78 см x32cm); Набори до 2,5 "(6,35 см) ширина  Софтвер материјал Не избледува : Ние избираме

Дифузер за есенцијално масло од аромакаре, дифузер за ароматерапија за есенцијални масла, овлажните овластувачи за ладна магла, дифузер

DEN 230.24

Зачувајте простор со тенок дизајн : Нашиот дифузер е компактен и лесен за поставување на вашата работна

KUIDAMOS МИНИ USB Микрофон, Мини Сенасочно USB Компјутер Микрофон Говор Снимање Аудио МИКРОФОН Адаптер За Компјутер Лаптоп Десктоп За Разговор,

DEN 1.00

ВИСОКА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ : 2 метри ефективно растојание, микрофон со високи перформанси, вистинска репроду

Тојвиан Меморија Игра Машина Детска Играчка Бебе Тотс Едукативни Играчки Мемориска Конзола За Игри Детска Игра Вели Електронска

DEN 137.44

СПОРТСКИ ИГРАЧКИ за БЕБИЊА Направено Од безбеден материјал, дозволувајќи му на вашето бебе да го корист

Сончеви акрилик злато мермер бел канцелариски биро за поставување на столб и лента за диспензери тешки канцелариски материјали за додатоци за

DEN 0.33

【Комплетите вклучуваат】 ①desktop Stapler ②tape Dispenser Cutter ③rose Gold Staples*1000pcs (1 кутија) 【Детали】 И диспензерот на д

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.