• Новак
Gwen Studios 3/8 Бургундија сингл соочен сатен лента, 100 јарди за занаетчиски проекти и завиткување на подароци

Gwen Studios 3/8 Бургундија сингл соочен сатен лента, 100 јарди за занаетчиски проекти и завиткување на подароци

Вреднување на стоката:
DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

3/8 "Бургундија единечна сатенска лента, 100 јарди 100% полиестер сатен ткаенина лента. Бургундија лента има сјаен сатен од едната страна и мат од друга. Бургундија сатенска лента има ткаени рабови кои се спротивставуваат на распрскувачки Голема, 100-двор. Нашата висококвалитетна сатенска лента е изработена од машина што се пее, 100% полиестер. Сатен со единечен соочен е и убав и издржлив и може да се користи во широк спектар на занаети и проекти. Gwen Studios Satin Ribbon е парче-обоена за постојани ткаени рабови отпорни на боја и отпорни на кавга. Со 100 јарди свилена сатенска лента, вашите креативни можности се бесконечни! Во Студиото Гвен, ние сме посветени на нудење со висок квалитет, инспиративни производи за денешните занаетчии и производители.

Главните карактеристики

Избор на клиент

35 парчиња занаети занаети капачиња за капаци, облека за лого на секвенци шијат за фустан сина на задната декоративна кошула декори

DEN 3.33

Шие на закрпи : Ако има скршени дупки или лузни на облеката, можете да ги користите овие закрпи за покрив�

Диталинг Ден на независност железо на декорации за маици за маички маски за маски дизајн дизајн за лепенки за пренесување на топлина за

DEN 2.67

【Определување】 Декларатот за топлински печат изработен од премија материјали за животната средина Сп

Dindosal правлива сина лента 5/8 инчи правлива сина сатен лента свадбена лента за подароци за завиткување на лента за коса лента лента

DEN 175.84

[Големина] 5 / 8 инчи правлива сина двојна сатенска лента со сатен, во должина од 50 јарди [Материјал] Дасти �

Aboofan 40 парчиња форма, организирајќи симпатична занаетчиска топка подарок, цветни проекти, уметност топки бели украси од пена, животински

DEN 194.56

Занаетчиски зајаче од пена : Направено од материјал, удобно и безбедно, нема лесно и Форми на мечки : Исто

Дрвени копчиња за Ноќта на вештерките Колекција Новина копчиња за теми празници и сезони за DIY занаети за занаети за шиење за шиење и други

DEN 2.33

Околу 50 копчиња и украси од предмети и бои со теми од Ноќта на вештерките Совршено за додавање на личен д

Сахишну онлајн и маркетинг декоративни декоративни златни повеќебојни камени безбедносни иглички за безбедност, иглички за сари од 24

DEN 1110.40

Декоративни златни повеќебојни камени безбедносни иглички сет од 24 Одговара за прицврстување на занае�

Реткосична лепенка класична виолина закрпи везена везена шива на лепенка за занаетчиски фармерки маица капа облека облека ткаенина

DEN 111.84

Големина : 3,3 / 8x2,7 / 8 инчи Пакетот ќе се испорачува директно од Тајланд преку DHL Global Mail или Thailand Post Ние испо

Копчиња за копчиња за редовни костуми 16 парчиња сет вклучуваат 4 копчиња со мерење 20мм за јакна пред, 12 копчиња кои мерат 15мм за ракави

DEN 0.67

Совршени копчиња за повеќето костуми, јакни, блејзери, палта, панталони и многу повеќе Крвните копчиња и

Складирање Шарен/чист случај 25 Организатор на кутии Бобинс Бобин шиење машина за шиење на други занаетчиски кабинет за складирање со табела

DEN 3.33

Ние не нудиме избор на боја и стил, ќе го испратиме производот по случаен избор се надевам дека ќе может�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.