• Новак
Комплет од 4 пакувања на пакувања 22448-ED000 C1696 UF549 + OEM Spark Plugs B2401-JA01JNW компатибилен со Nissan, Infiniti

Комплет од 4 пакувања на пакувања 22448-ED000 C1696 UF549 + OEM Spark Plugs B2401-JA01JNW компатибилен со Nissan, Infiniti

Вреднување на стоката:
DEN 1535.84

Пристапност
Во достапна форма

☑ Врвен квалитет/ загарантиран Дали вашето возило троши повеќе гас од вообичаеното? Дали моторот е погрешен или тешко за почеток? Калем за палење на вашиот автомобил може да ви каже дека нешто не е во ред. Калемот добива моќност од батеријата и ја пренесува до свеќичките, кои го запалуваат горивото и го прават моторот да работи. Ако овој дел не успее, работата на возилото би било многу погодено, затоа мора да го нападнете проблемот навреме за да избегнете скапи последици. Важно е, во моментот на дијагностицирање, механичарот осигурува дека свеќичките се исто така во оптимални услови, бидејќи ќе биде бескорисно да се смени серпентина доколку не успеат приклучоците за свеќи. Носените приклучоци на искра предизвикуваат мешавината на воздухот да не изгори правилно, создавање губење на моќност и многу други тешкотии. ? Карактеристики на калем за палење и свеќи : . ? Неговите одлични квалитети му овозможуваат да ја подобри неговата издржливост и да ја намали можноста за погрешно отпуштање на моторот. Има одлична механичка стабилност и заштита на корозија. ? Овој дел се спротивставува на висока температура, генерира максимална моќност на палење, мала емисија и висока километража. Покрај тоа, ги подобрува перформансите на моторот и заштедува до 20% гориво. ? Пакетот вклучува : 9 x 7 x 4 инчи пакет со калеми за палење 4 PCS 4 STED MOTORS и 4 PCS оригинални приклучоци за искра. ? ‍? Препораки : Пред да ја направите набавката, прво консултирајте се со вашиот доверлив механичар за да бидете сигурни дека тие се потребни делови и проверете ја табелата под компатибилноста на вашето возило со производот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

ДНК МОТОРИНГ РЕЗЕРВОАР-КОЛ-022 Алуминиум Течноста За Ладење Експанзија Прелевање Резервоарот [Компатибилен со 02-07 Субару ИМПРЕЗА WRX/STI]

DEN 1279.84

€FITMENT®Компатибилен со 0207 SUBARU Импреза WRX / STI Quality Callity Resterable Е Изработен Со Висококвалитетен Алуминиум т6

Универзално масло за ладење на течноста за ладење може да го прелее радијаторот за радијатор со прелевање шише 800 мл алуминиум црна

DEN 0.67

【Совршено вклопување】 Резервоарот за прелевање на течноста за ладење е универзален и компатибилен со

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.