• Новак
Црвена светлина терапија на коленото уред за лактот на телото, светлина од 660nm и 850nm во близина на инфрацрвена светлина, контрола на апликации, олеснување на болката

Црвена светлина терапија на коленото уред за лактот на телото, светлина од 660nm и 850nm во близина на инфрацрвена светлина, контрола

Вреднување на стоката:
DEN 1759.84

Пристапност
Во достапна форма

Батеријата што може да се надополнува и 3 режими на затемнување : Заградата на коленото на црвено светло е опремена со батерија од 8,4 V 24,4 Wh за подолг живот, целосно наполнет на највисоко ниво на употреба, со време на празнење на батеријата од 1-2 часа (приближно 3 сесии) Кога ќе се појави светло за заграда на коленото на терапијата, што ве поттикнува да наплаќате што е можно поскоро. За да се задоволат потребите на корисниците со различни типови на тело, заградата на коленото на црвена светлина е поставена со три режими на излез на светлина. Контрола на паметната апликација : Контрола на паметна врска со апликации, нема потреба да го поврзете кабелот за напојување. Можете лесно да се прилагодите на посакуваниот режим и да го поставите времето со вашиот телефон, што е погодно за работа во канцеларијата или дома. Влошките за терапија со црвена светлина имаат рамна и многу мека површина, со фокус на ентериерот со стрии панели Тоа може да се склопи за да се продолжи животот на производот и да се обезбеди максимална удобност за дневна употреба. Ефективна терапија : Терапијата со црвена светлина се фокусира на подесување на вашето тело и враќање на вашето здравје. Таа користи напредна технологија за осветлување на SMD за да добие црвена светлина на 660 Nm и близу црвено светло на 850 Nm преку специјални филтри, обезбедувајќи повеќе функции за зголемување на производството на енергија АТП и да му помогне на вашето тело да функционира поефикасно. Безбеден и природен третман на физичка болка : Овој уред за лесна терапија нема несакани ефекти врз луѓето. Може да се користи за терапија со колена околу лактот, коленото, бутот, телето и глуждот. Тоа помага да се забрза закрепнувањето на зглобовите и да се намали болката, што го прави идеален за спортски повреди, спринзи, бутово и вкочанетост на телето, болки на глуждовите, болка во мускулите и поправка на ткивата. Ова е најдобриот зимски Божиќен подарок за вашите најблиски. Доктор-препорачана и користена од здравствени работници : терапијата со црвена светлина има широк спектар на апликации и здравствени придобивки. Физикалните терапевти и лекарите користат терапија со црвена светлина за да им помогнат на спортистите безбедно да се опорават од повредата, да ја намалат болката и да ги подобрат перформансите. Експертите веруваат дека тоа им помага на клетките да направат дополнителна енергија за да се поправат и имаат придобивки од анти-стареење и губење на маснотии. Серија студии ја споредија ефективноста на црвената светлина во помагањето на раните на кожата да се лекуваат. Светлината испорачана преку уредите за диода (LED) со светлина со црвена светлина го олеснува намалувањето на воспалението, формирањето на нови крвни садови, зголемено размножување на фибробластите и формирањето на гранулационото ткиво, што е првото ткиво што можете да го видите кога е рана затворање и заздравување.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Желбата Притиснете На Ноктите, Лажни Нокти Плоштад Длабок Океан СЈАЈ УВ ГЕЛ Лажна Средна Должина Симпатична Вештачки Лажни Нокти Со Лепак

DEN 0.33

Е лесен За Нанесување И Отстранување Не треба да поминувате 23 часа правејќи нокти со УВ уметност, лажнио

Кабилок Застрелан Очила Декорација Чаши Бакар Оган Кралот Стакло Вода И Контејнер Подароци Кралици Анти-Обожување Гроздобер Шампањ

DEN 1.00

ВИКИНШКАТА ЧАША Врежани Очилачашата доаѓа со соодветни, што го прави погодно и употреба Гроздобер ПЕХА�

Роловеј Повеќеслојна Огноотпорна Торба За Складирање Датотеки Црна Со Заклучување &засилувач; Мала Челична Безбедна Кутија Црна Со Огноотпорен

DEN 983.20

Отпорна На вода И Огноотпорна Торба За Документи : со Двослоен Огноотпорен Фиберглас, нашите огноотпорн

Гарафа Покрај КРЕВЕТОТ ЈЕГК Со Стомна И Чаша, Чиста Водена Карафа Покрај Креветот За Ноќна Маса Со Стакло Од Тамблер, Стаклено Шише

DEN 223.84

Материјал : оваа ноќна карафа покрај креветот е изработена од висококвалитетно боросиликатно стакло, с�

3 Ниво Торта Штанд, Романтична Рим Десерт Дисплеј Кула, Пластични Круг Кекс Држач Служат Послужавник За Свадба Роденден Чај Партија

DEN 3.33

Безбеден Материјал : штандовите за кекси од 3 нивоа се направени од пластичен пп материјал за заштита на

Изја Пренослива Долна Облека За Обрежување За Деца, Боксер За Операција На Кожичка Со Заштитна Обвивка, Анти-Истиснување, 2 ПАРЧИЊА

DEN 591.84

Function функција : заштитната долна облека на Момчињата може да го заштити пенисот од триење на облеката, д�

Божиќен Држач За садови за гном Држачи За Сребрени Садови Џебови Поставени Чанти Со Лажица Вилушка За Празник Божиќна Забава Украси

DEN 315.20

€Премиум Материјал€Носителите На Божиќни Садови се Изработени од Мека и Удобна Неткаена Ткаенина, Кои

Луксузна 1 Поставена Стаклена Чаша Со Капак Чаши За Пиење Со Капаци Стаклени Чаши Со Капаци Стаклена Чаша Од Јагоди Студентска Симпатична Чаша

DEN 233.44

ЧАШИ ЗА ПИЕЊЕ со КАПАЦИ Чаша За Пиење Стакло ќе биде релаксирачко искуство кога пиете со оваа чаша СТАКЛ

Анготер Кујна Еднослоен Фрижидер Контејнер За Складирање Пластична Кутија Храна Кнедли Херметички Дома Организатор Случајна Боја

DEN 2.00

Пластичната кутија за складирање јајца држи до 24 кнедли одеднаш стил На Рачка, цврсто покријте ги брави�

Ноќта На вештерките Ѕид Декор Крпа, 2,5 метри Ноќта На Вештерките Гаден Крпа Издржлив Хорор Амбиент Широко Се Применува За Опседната Куќа

DEN 0.33

Полиестерски Материјал : плашливата ткаенина За Ноќта на Вештерките е изработена од врвна полиестерска

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.