• Новак
Уред за спасување на гушење за деца и возрасни, уред против гушење, ArixMed преносен уред за спасување на гушење, уред за гушење на прва помош

Уред за спасување на гушење за деца и возрасни, уред против гушење, ArixMed преносен уред за спасување на гушење, уред за гушење на прва

Вреднување на стоката:
DEN 1161.60

Пристапност
Во достапна форма

Уредот за гушење на Arixmed за деца и возрасни е неинвазивен уред за вшмукување за спасување кој обезбедува ефикасен дозвола за вшмукување на димензии во итни случаи на опструкција на дишните патишта Уредот за спасување на гушење има кратко време на вшмукување. Времетраењето на аспирацијата е исклучително кратко, што го прави уредот безбеден и ефикасен. Секоја секунда се брои во итен случај и Ариксмед е уред за заштеда на живот. Уредот за спасување на гушење на Arixmed вклучува три маски - две за практични апликации, една за пракса и прирачник за вежбање - што може да ги покрие и возрасните и децата. Маската за практики гарантира дека корисникот е запознаен со својот работен механизам пред да се појави итен случај. Уредите за вшмукување на гушење се мали, лесни и лесни за употреба - доволно едноставни што можете да ги користите на себе во итни случаи за гушење. Тие можат да се носат во ранец, кутија за ракавици или комплет за прва помош за дома, училиште, патување и на отворено. Уредот за анти-гушење базиран на вшмукување веќе се користи во старечки домови низ целата земја и е во тек кампања за да се направат пошироко достапни. Никој навистина не очекуваше прва помош. Но, секогаш чувајте уред за дозвола за дишните патишта за да ве заштити вас и вашето семејство. Уредот за спасување на гушење на Arixmed брзо и безбедно ги расчистува опструираните дишни патишта во случаи на итна асфиксија, потенцијално заштеда на животи. Со оглед на преваленцата на инциденти за гушење, овој уред е неопходна алатка за семејства, старатели и секој што прави приоритет за спречување на гушење. Заштитете се себеси и вашите најблиски од опасноста од гушење со преземање акција и подготвени со соодветна опрема.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Heyuanpius Mini Steamer на лицето , Лижер на лицето за лице топла магла пареа распрскувач спа -навлажнувач на овластување на лицето овластувач

DEN 1167.68

може да ставите есенцијални масла, овошје, цвеќиња и растенија за хранлива дезинсекција, безбедни и здр�

AEXIT 100 сетови аудио и видео додатоци Сребрен тон со ширина од 4,8 мм, женско знаме за конектори за приклучоци за терминали и адаптери W

DEN 1.00

Име на производот : Конектор за терминал на женски лопата; Материјал : Метал Погодна ширина на обемот : 4,8�

8x10in дрво знак Мотивациски цитат Исус е причина за сезоната рустикален стил Семејно писмо дрвена плакета за фарма куќа тремот дневна

DEN 0.67

✔ Features : Овој декоративен знак за дрво со инапитивни изреки значајни зборови е сигурно да ви го осветли �

Пинк Купидон Лак Форма Неонски Светлина Романтична ПРЕДВОДЕНА Срцето Ноќни Светилки Љубов Марке Писмо Знак Батерија&засилувач;USB Управувана

DEN 127.84

Прекрасен неонски" Љубовен Знак За срце " светлината за декор е прекрасно решение за декорацијата на ваш

ИСОБУ ЛИЛИАНГ- климатик за климатизација Вентилационен вентилатор за климатизација Единица за домаќинство Единечен ладење вентилатор

DEN 6696.48

◆ Добредојдовте во продавницата За време на настанот во продавницата, цената е поволна, ве молиме поста

Инспиративно сè е фигура што може да се најде во дрвена кутија, декор рустикална дрвена блок -кутија, знак за декорација на табели за

DEN 3.33

Големина на знак на дрвена кутија : 5 x 5 инчи Добар квалитет : Оваа висококвалитетна дрвена кутија со знац

Луксузни Шишиња Со Вино Црна Обвивка За Смалување Од 100 парчиња Пвц Обвивка За Смалување На Вино, Капсули За Собирање На Топлина Со Топлинско

DEN 2.33

Големина : Околу 3 * 3 * 6см Лесен за употреба : лесен за лупење етикети, лесен за отстранување, мазна површ�

ПМХ Робот Правосмукалка, Замав/Вшмукување/Влечење 3 во 1 Робот, Филтер Со Висока Ефикасност, Сензор Против Судир,Тивко Чистење, Повеќе Режими

DEN 299.20

Мултифункционален систем за чистење : метење, цицање, бришење, филтрирање, тајната на средството за чист

Wyrkyp NT светла лустери дневна соба лустер по модерна минималистичка кристална ламба Janeејн европска ресторан за спални простории дизајнер

DEN 1091.20

Време на испраќање : 12 дена, Проценето време на пристигнување : 1225 дена, ако имате какви било прашања, бут�

Фавомото 1 Спарете Момчиња Завеси со Светло За Засенчување За Топли Украси За Домови Завеси Завеси За Приватност Изолирана Просторија

DEN 0.67

ЗАВЕСИ ЗА ЗАТЕМНУВАЊЕ НА ДНЕВНАТА СОБА завесите овозможуваат природна светлина да тече во вашите прост

NACARUM OSHA периметар за обележување знамиња предупредуваат на опасни области, контрола на сообраќајот. Означување на градилиштата, скеле,

DEN 463.84

? Надминува 500 фунти Барања за јачина на затегнување Светли знаци, изработени од траен полиетилен...

VLIZO крем за полнење крем за крем преносни креми шишиња козметички диспензери шише празни контејнери за лосион за крем за лице за шминка

DEN 638.40

И полнење : Широкото отворање на мини контејнери со капаци може да ви помогне да се надополнете и лесно д

Qonioi гроздобер микрофон роботски табела за ламба домашна декорација на десктоп опремена со LED светилки за заштеда на енергија, целосно уникатен

DEN 3.00

Овој робот на микрофон е рачно изработен, многу уникатен и уникатен Овој робот на микрофон исто така мож

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.