• Новак
Пополнете и заштитете ја празнината на раните, спречете го оштетувањето на притисокот

Пополнете и заштитете ја празнината на раните, спречете го оштетувањето на притисокот

Вреднување на стоката:
DEN 361.44

Пристапност
Во достапна форма

Апсорбирајте ексудат, градење на околина за влага, двојна брзина на заздравување Пополнете алгинат во празнината на раните, тој ќе го апсорбира ексудат и ќе формира безболен гел. Облеката од пена продолжува да ја штити раната и да го ослободи притисокот за кожата и раната. Облекувањето со пена може да се повтори, откријте ја болката во виткање, лесно да се набудува. Обезбедете ја чистотата на раната пред да нанесете облекување на алгинат и пена. Добро внимавајте на раната помала болка - апсорбира 15 пати на течност за рани благодарение на нашите 5 слоја материјални само -прирачни преливи. Одржува здрава околина за влага, создава бариера однадвор, добро се грижи за раната. Добро внимавајте на раната помала болка - апсорбира 15 пати на течност за рани благодарение на нашите 5 слоја материјални само -прирачни преливи. Одржува здрава околина за влага, создава бариера однадвор, добро се грижи за раната. Исчистете ја раната и околната кожа, пополнете ја празнината на раната со облекување на димора алгинат, нанесете го облекувањето на силиконска пена сакрум за да ја заштитите раната и да промовирате заздравување.

Главните карактеристики

Избор на клиент

35.4 Класичен Берберница Вртливата ПРЕДВОДЕНА Светлина Бербер Столбови Отворено, Бербер Пол Ротирачки Осветлена Светлина Салон За Коса

DEN 0.67

Димензии : Димензии се 87 во, 51 во кабелот за напојување, сад приклучок Класична мода : црвени, сини и бели �

Цијанзи Склопувачки Контејнери За Ручек Со Капаци, Силиконски Контејнери За Повеќекратна Употреба, Отпорни На Истекување, безбедни

DEN 1.00

Комплет од 3 Квадратни Силиконски Контејнери за Складирање Храна мала и голема контрола на порциите и к

Ларсебеј Ретро Рачна Конзола За Игри, 3,0-Инчна Пренослива Конзола За Видео Игри, 1020mah Батерија На Полнење, Поддржува Двајца Играчи

DEN 451.20

①Класични Игри На ФК + оваа мини ретро рачна конзола за игри има вградени класични игри, вклучувајќи арк

Бонвоизин Дигитален Ротационен Вискометар 10-100, 000 мпа.Е Дигитална Лабораторија Ротациона Вискозност Метар +-3% Точност Флуидиметар Тестер

DEN 8240.00

АПЛИКАЦИЈАвискометарот се користи за тестирање на очигледната вискозност на неЊутновата течност и апс

ЏИСИЛИЈ Пренослив Патент Клуч Случај, Кожа Клуч Организатор Со Клучни Куки И Ознаки, Пренослив Менаџер &засилувач; Сопственикот Клуч Врзивно

DEN 1.67

Организатор На Клучеви Со голем Капацитет : преносни организатори на клучеви големина : 35х24х4, 5см(13, 8х9, 5�

8мм волфрам Спинер фидгет прстен мажи со половина големина кубанска врска анксиозност свадбени прстени црни/злато/сребро, испреплетени

DEN 0.67

【Ringsвони за вртење за мажи】 Волфрам прстен за вознемиреност од не'рѓосувачки челик ви помага да се конц

М-Автоматско Пневматско Тркалање Механичка Столица Со Тркала 250 Фунти Капацитет Ползавец, 18 до 23 Прилагодлива Висина Мобилна Гаража Продавница

DEN 1279.84

Прилагодлив 1823 инчи прилагодлива висина Цврста Конструкција конструкцијата Од Челична рамка држи до 3

АКОАК 12 Парчиња Пластично Шише Со Апликатор За Стискање, Шишиња Со Капалки Со Капачиња За Врв На Игла За Лепак/Течност/Масло, Капацитет 30мл

DEN 143.68

Изработени од висококвалитетна лдпе пластика, бпа бесплатно Капацитет 30мл; Проѕирен Може да се користи

Порака Накит-Сестра Ѓердан-Подарок На Сестра-Подарок Ѓердан Со Порака Картичка Подарок На Мојата Небиолошка Сестра, Подарок За Нејзиниот

DEN 2.00

ЛЕСНО ЗА ПРИЛАГОДУВАЊЕ КАРТИЧКА ЗА ПОРАКИ : само кликнете на копчето "Прилагоди" за да ја додадете вашат�

МАВИС лавен 6 Ножеви Шпорет Вентилатор, Топлина Напојува Камин Вентилатор, Шпорет На Дрва Вентилатор, Без Електрична Енергија Потребни Шпорет

DEN 2.67

ТОПЛО ЧУВАЊЕ : Кога температурата на шпоретот е ниска, вентилаторот на каминот ќе има поголем проток на �

Организатор На Кабел За Патување, Технолошки Организатор, Организатор На Електроника, Торба За Организатор На Кабел, Тропски Лист

DEN 335.84

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна В

Фрони 100 парчиња Кутија За Подароци Кутија За Бонбони Крафт Хартија Торби За Добрите Печатени Кеси за Роденденска Свадбена Декорација

DEN 223.84

Хартиени кеси за слатки,храна,колачи,пикник,детски роденденски забави,намирници,туш за бебиња, резерви

Катаку Вратоврска Боја Маскирна Шише Со Вода Изолирано 16 мл Колба Од Нерѓосувачки Челик Термос Шише За Кафе Вода Пијалок За Повеќекратна

DEN 383.84

`+ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА И СИМПАТИЧНА ГОЛЕМИНАшишињата со вода 16oz се вклопуваат во повеќето држачи за ча

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.