• Новак
Виои коаксијален дигитален аудио кабел, [позлатен и плетенка] кабел за субвуфер RCA машки до машки HIFI 5.1 SPDIF стерео аудио кабел за домашно кино, HDTV, звук на звучникот на

Виои коаксијален дигитален аудио кабел, [позлатен и плетенка] кабел за субвуфер RCA машки до машки HIFI 5.1 SPDIF стерео аудио кабел

Вреднување на стоката:
DEN 3.33

Пристапност
Во достапна форма

Коаксијалниот SPDIF генерално се нарекува коаксијален влез, а коаксијалниот е обележан на задниот панел на опремата Дигиталниот коаксијален интерфејс користи коаксијален кабел со импеданса од 75Ω како медиум за пренос. Неговите предности се постојана импеданса, широк опсег на фреквенција на пренос и висококвалитетен коаксијален кабел со висококвалитет со ширина на опсег од неколку стотици MHz. кои можат да пренесат LPCM струи и опкружувачки звуци компресирани аудио сигнали како што се Dolby Digital и DTS. Забелешка Ве молиме користете коаксијален кабел од 75Ω погоден за пренесување на дигитални сигнали со висока фреквенција како стандард за појавување, обезбедете постојана импеданса и точен пренос на сигнал. 【Широка апликација】 : Коаксијалниот излез (S/PDIF) може да ги пренесе аналогните аудио сигнали воопшто, исто така може да пренесе и дигитални аудио сигнали добро за уредите со функција за декодирање. Коаксијалниот аудио кабел Vioy ви овозможува да ги поврзете вашиот Blu-ray/DVD плеер, HDTV, Media Player, поставена кутија или кој било друг аудио уред со коаксијална аудио порта во вашиот аудио процесор, засилувач, аудио миксер, Synthesizer, звучници или сабвуфер преку интерфејсот S/PDIF. 【Одличен опкружувачки звук】 : со сребро-позлатен бакарен јадро и троен заштитен слој, кој обезбедува повеќе чист и чист звучен trnamit. Нашиот премиум субвуфер кабел Поддршка Dolby, DTS, 5.1 канал, потопниот опкружувачки звук ве одведува да имате кино искуство дома. 【Стабилни сигнали】 : Дизајн на заземјување на надворешниот проводник и 75Ω импеданса обезбедуваат стабилна врска со сите видови на коаксијални пристаништа за да спречите губење на сигналот и намалување на мешањето на ЕМИ. 【Премиум материјали за градење】 : Трајниот плетенка, двојно заштитување и корозивниот конектор со позлатена корозија обезбедува флексибилност на кабелот и во голема мерка го намалува несаканото мешање на ЕМИ/РФИ за оптимален пренесување на звук. 【RCA машки до машки】 : Коаксијален кабел со висока чистота опремена со порта RCA, исто така може да се користи со формат S/PDIF Sony/Philips Дигитален интерфејс), дигитални, аналогни и композитни видео интерфејси. 【Белешки : : Во сцената на домашниот театар, можете да го користите овој коаксијален RCA кабел како пренос на видео сигнал, резолуција на екранот до 1080p. Користете двојни RCA кабли за да пренесувате лево и десно канали. 【Широка апликација】 : Коаксијалниот излез (S/PDIF) може да ги пренесе аналогните аудио сигнали воопшто, исто така може да пренесе и дигитални аудио сигнали добро за уредите со функција за декодирање. Коаксијалниот аудио кабел Vioy ви овозможува да ги поврзете вашиот Blu-ray/DVD плеер, HDTV, Media Player, поставена кутија или кој било друг аудио уред со коаксијална аудио порта во вашиот аудио процесор, засилувач, аудио миксер, Synthesizer, звучници или сабвуфер преку интерфејсот S/PDIF. 【Одличен опкружувачки звук】 : со сребро-позлатен бакарен јадро и троен заштитен слој, кој обезбедува повеќе чист и чист звучен trnamit.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Гроздобер Португалија Компатибилен Со Куќиште За Аиртаг со КЛУЧЕВИ Гпс Додатоци За Пронаоѓачи На Предмети Со Прстен За Клучеви За

DEN 2.67

[Компатибилност] : Особено компатибилен со Apple Air Tag 2021, Објавен совршено вклопување Постојат 2 различни к�

Флексибилен вештачки камен влошки за мелење Дијамант Абразивни влажни дискови за пескарење 100мм/4 Полиција за полирање отпорен на абење

DEN 0.67

Користејќи дијамант како абразија и комбинирано со композитен материјал Користење на специјален агент

ДОИТОЛ Бамбус Шлем Тврди Капи Сомбреро Вакеро пара Хомбре Шапка Азиска Капа Капа За Сонце На Отворено Заштитни Капачиња Надворешна

DEN 3.00

Синтетички Материјал Произведено во САД или Увезено ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ краеви Со Полн обод обезбедуваат �

32x22 Сребрена рамка за сенка - Рамка за внатрешни работи на кутија за сенка 32x22 x 1,25 инчи длабока - сребрена рамка може да прикаже предмети

DEN 272.00

⭐ Комплетна рамка за цврсти дрвени сенка : Заврши од сребрена рамка Целиот бел ентериер за правилно и бе

Дидуикалор 24 парчиња француски Совети Притиснете На Ноктите Кратки Лажни Нокти Зелен Цвет Дизајн Лепак На Ноктите Целосна Покривка

DEN 2.00

Притиснете На Ноктите : ДИДУИКАЛОР е секогаш во првите редови на модата, обезбедувајќи различни стилови

Кабинет за датотеки со фиоки SISESOL 3 со заклучување, кабинети за датотеки за домашна канцеларија под кабинет за биро, модерен кабинет

DEN 2224.00

✔ ☆ 【3 Кабинет за поднесување на фиоки】 : Кабинети за датотеки за домашна канцеларија со отстранливи л�

Конзерви за отпадоци Paifa, 10L отпадоци за отпадоци, отворен капак бања спална соба нордиска домаќинство дневна соба кујна тоалет отпадоци,

DEN 1.33

Чист, едноставен и модерен дизајн, изработен од трајни материјали Трајни и моќни, со едноставност на цил

Аексит М4 10+6мм Разделувачи &засилувач; Ќор-Сокак Машки Женски Конец Најлон Хексадецимален Растојание За Исклучување Столб 50 парчиња

DEN 114.72

Име на производот : Хексадецимален Разделник;Нишка Диа (А) : (М4) 4мм Машко На Женско Должина на Машки Конец

15мл Празен Парфем За Полнење, Кеси &засилувач; Кутии Контејнери За Полнење Шише Со Атомизатор Празно Шише Со Спреј за Заминување

DEN 108.80

Атомизатор На Парфеми Од ШишињаИзработен од висококвалитетен материјал, деликатна изработка, мала теж�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.