• Новак
Кимис Брод Јахта Резервни Делови, Навалување Трим Мотор Надвор Навалување Трим Мотор 64Е‑43880‑00‑00 68В‑43880‑00‑00 67Ч‑43880‑00‑00 Навалување Трим Мотор Замена Мотор Надв?

Кимис Брод Јахта Резервни Делови, Навалување Трим Мотор Надвор Навалување Трим Мотор 64Е‑43880‑00‑00 68В‑43880‑00‑00 67Ч‑43880‑00‑00

Вреднување на стоката:
DEN 187.20

Пристапност
Во достапна форма

Применливи Модели : овој мотор за навалување е погоден ЗА 115 TJR 1997-1999, ЗА 115 TLR 1997-1998, ЗА 115 TLR 1997-2010, ЗА 115 TLR 2002-2002, ЗА 115 TLR 2003-2006, ЗА 115 TLR 2007-2009, ЗА 115 TLR -2010, за 115тхр 2002-2002, за 115тхр 2002-2006 итн Димензии : единица За Замена ОД (надворешен дијаметар) 3,634 во / 92,3 мм, вратило од 0,315 во / 8мм, должина : 4,425 во / 112,4 мм. Замена за Надворешен мотор Од 115-300 КС 1997-2018. Ве молиме проверете дали одговара на вашиот модел пред да нарачате. Силна Компатибилност : компатибилна замена ЗА ЏОНСОН БЈ60П4 2006, БЈ70П4 2006, Ј60П4 2006, Ј70П4 2006; дизајнот Со Вистинско вклопување обезбедува совршено вклопување со секоја инсталација. Димензии : единица За Замена ОД (надворешен дијаметар) 3,634 во / 92,3 мм, вратило од 0,315 во / 8мм, должина : 4,425 во / 112,4 мм. Замена за Надворешен мотор Од 115-300 КС 1997-2018. Оем Квалитет : Ги Исполнуваат или надминуваат стандардните фабрички спецификации, директна замена навалување трим мотор. Професионално производство, одлични перформанси, долг работен век. Применливи Модели : овој мотор за навалување е погоден ЗА 115 TJR 1997-1999, ЗА 115 TLR 1997-1998, ЗА 115 TLR 1997-2010, ЗА 115 TLR 2002-2002, ЗА 115 TLR 2003-2006, ЗА 115 TLR 2007-2009, ЗА 115 TLR -2010, за 115тхр 2002-2002, за 115тхр 2002-2006 итн. Димензии : единица За Замена ОД (надворешен дијаметар) 3,634 во / 92,3 мм, вратило од 0,315 во / 8мм, должина : 4,425 во / 112,4 мм. Замена за Надворешен мотор Од 115-300 КС 1997-2018. Ве молиме проверете дали одговара на вашиот модел пред да нарачате. Силна Компатибилност : компатибилна замена ЗА ЏОНСОН БЈ60П4 2006, БЈ70П4 2006, Ј60П4 2006, Ј70П4 2006; дизајнот Со Вистинско вклопување обезбедува совршено вклопување со секоја инсталација. Димензии : единица За Замена ОД (надворешен дијаметар) 3,634 во / 92,3 мм, вратило од 0,315 во / 8мм, должина : 4,425 во / 112,4 мм. Замена за Надворешен мотор Од 115-300 КС 1997-2018. Оем Квалитет : Ги Исполнуваат или надминуваат стандардните фабрички спецификации, директна замена навалување трим мотор.

Главните карактеристики

Item Type:
Tilt Trim Motor
Material:
Metal alloy
Voltage:
12V
Rotation:
RE
Size:
Replacement Unit
Outer Diameter:
Approx. 3.634in/ 92.3mm
Shaft Outer Diameter:
Approx. 0.315in/8mm
Length:
Approx. 4.425in/112.4mm
Replaces OEM Numbers:
Replacement for ARCO MARINE:
6240
Replacement for ARROWHEAD:
TRM0069
Replacement for EMP UnitS:
4-6783
Replacement for Johnson:
430-22088
Replacement for LESTER:
10817, 10855
Replacement for OMC:
5036732
Replacement for QUICKSILVER:
8M6007575
Replacement for SIERRA MARINE:
18-6783
64E-43880-00-00, 64E-43880-01-00, 64E-43880-02-00, 64E-43880-03-00, 67H-43880-00-00, 67H-43880-01-00, 67H-43880-02-00, 67H-43880-03-00, 67H-43880-04-00, 67H-43880-10-00, 68V-43880-00-00, 68V-43880-01-00, 68V-43880-03-00, 68V-43880-04-00:
Replacement for JOHNSON BJ60PL4 2006, BJ70PL4 2006, J60PL4 2006, J70PL4 2006:
Fitment:
Replacement for 115TJR 1997-1999:
Replacement for 115TLR 1997-1998:
Replacement for 115TLR 1997-2010:
Replacement for 115TLR 2002-2002:
Replacement for 115TLR 2003-2006:
Replacement for 115TLR 2007-2009:
Replacement for 115TLR 2010-2010:
Replacement for 115TXR 2002-2002:
Replacement for 115TXR 2002-2006:
Replacement for 115TXR 2003-2006:
Replacement for 130TLR 1997-1999:
Replacement for 130TLR 1997-2004:
Replacement for 130TLR 2002-2002:
Replacement for 130TLR 2003-2004:
Replacement for 130TXR 2002-2002:
Replacement for 130TXR 2002-2004:
Replacement for 130TXR 2003-2004:
Replacement for 115-300HP Outboard engine 1997-2018:
Package List:
1 x Tilt Trim Motor1 x Rubber Ring:
1 x Connector :
Note:
1. Please double check the part number of your item, matching information is for reference only.:
2. If you are unsure of the item, please contact us before buying to avoid unnecessary return, thanks!:

Избор на клиент

Хоказор Bluetooth 5.0 Комплет За Заштита На Ушите И Пар Гел Ушни Влошки Комбинација За Градежни Работни Продавници И Многу Повеќе-Портокалова

DEN 280.00

Надградете ги Слушалките со Гел Влошки г1001 гел перници за уши со ултратенка полиуретанска надворешна к

Мублалбум Мал Фото Албум 5х7 Фотографии 2 Пакет Лен Корица Секоја Мини Фото Книга 26 Страници Содржи 52 Вертикални 5х7 Слики За Уметнички

DEN 239.84

2 Пакети фото албуми : секој мини Фото книга албум 26 Страници Има 52 Вертикална 5х7 Слики Големина на албум�

Подароци за пенкало со повеќе алатки за мажи кул Подарок за мултитул сет за роденден на тато, ден на татковци, в Valentубени, градежни

DEN 409.60

Метрички и инч владетел Пенкало за топка (со полнење на пенкало со големина 4x D1) Заглавен шрафцигер со

12 Комплети 1/2 Инчен Клуч Држач За Држач За Држач За Прстен Прстен Прстен О-Прстен Квадратен Погон Држач За Држач За Прстен За Удар Делови

DEN 143.84

Што добивате : вклучувајќи 12 комплети прстени за држач за квадратни погони со опрстен, голем број, можат

JYDQM Класичен ретро на отворено Пост светла Квадратна колона Градина светлина Надворешно отворено IP55 водоотпорен пост столб метал вила

DEN 1439.84

Главниот материјал на телото на ламбата е изработен од железо, што е водоотпорен, отпорен на абење, отпо�

Cgoldenwall Голем прирачник за пиштол за пиштол за десктоп за десктоп, пиштол за нокти Макс Степлер 210 листови за врзување деловно користење

DEN 0.33

[Врзано уредно] Со дизајнот на подвижниот позиционер, истата позиција може да се постави и може да биде в

Торбичка ЗА Торбичка ЗА Носење УСБ-Кабел Организатор Џебен Додаток Патент Паричник, Модерно Геометриско Срце Розова Денот На Вљубените

DEN 1387.20

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна В

Сет со рамен под и кофа, со 2 подлошки за микрофибер со микрофибер со 130 см залепена од не'рѓосувачки челик од не'рѓосувачки челик за дрвени

DEN 0.33

[Брзо миење на трудот и системот за суво моп] Новиот систем за чистење на мопици за надградба со две комо�

Фаџиабао Активност Коцка Дрвени Бебешки Играчки за 12 18 Месеци Играчка Монтесори за 1 Годишен Центар За Лавиринт Од Монистра Мали

DEN 543.84

?ИГРАЧКИ ЗА УЧЕЊЕ БЕБИЊА : играчките од центарот за дрвени активности вклучуваат 6 различни површини за �

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.