• Новак
Никон D300S 12.3 ПРАТЕНИК DX-Формат CMOS Дигитален SLR Камера со 3.0-Инчен Lcd

Никон D300S 12.3 ПРАТЕНИК DX-Формат CMOS Дигитален SLR Камера со 3.0-Инчен Lcd

Вреднување на стоката:
DEN 3519.20

Пристапност
Во достапна форма

123-мегапикселен cmos сензор за слика за слики со висока резолуција, слики со низок шум. Само телото; леќите се продаваат одделно. Никон ЈА ЗАБРЗУВА обработката на сликата; Д-ФИЛМ ХД Видео За филмски 24 фпс, 720п ХД филмски клипови. 3-инчен Супер-густина 920,000-ТОЧКА VGA LCD; Едно Копче Во Живо Преглед. Снимајте слики НА CF (Тип I) и sd/SDHC мемориски картички (не се вклучени). Од Производителот солидните обележја НА D300 S вклучуваат разноврсност, брзина, агилност и исклучителен квалитет на сликата. Разновидноста е нејзиниот сензор ЗА слика од 12,3 мегапиксели, DX-формат CMOS, Со обработка На слики Nikon EXPEED што доловува неверојатни фотографии со низок шум и извонредни 24 fps, 720 P HD видео со звук. Брзината е стартување во дел од секундата и континуирано снимање до 7 fps-8 fps со опционален зафат MB-D10, што исто така го проширува капацитетот за снимање и го прави снимањето поудобно. Точен преглед на сликата, Снимање Во Живо И Менија оживуваат на 3-инчен лцд-монитор заштитен со калено стакло, 920k-точка, додека квалитетот на сликата е зајакнат со 51-област AF систем и 1.005-пикселен rgb сензор за експозиција На Никон, во концерт со ново забрзаната технологија На Системот За Препознавање Сцени што ја зголемува изложеноста и ТОЧНОСТА НА АФ, го подобрува откривањето на балансот на белата боја и многу повеќе. Фотографите имаат преференции, А D300 S нуди избор including вклучувајќи Контрола На Слики, Мерење На Центарот И Место, Компактен Блиц и слотови за SD картички што може да се доделат на корисникот и надворешен влез на стерео микрофон. Вклучен е софтверот Никон View NXподготвени за обработка на богати 14-битни nef (СУРОВИ) или JPEG датотеки. За поголема моќност за уредување, опционално Снимање NX 2, со Технологија U-Точка, го заштитува квалитетот на сликата и го забрзува работниот тек. Перформансите НА ПРО-ниво НА D300 S, во комбинација со светски познатите леќи Никор, беа дизајнирани да ги надминат очекувањата на фотографите кои бараат. Никон D300s Нагласува 12.3-мегапикселен Dx-Формат Cmos Сензор За Слика Обезбедува неверојатни слики со висока резолуција, низок шум со впечатливи детали и тонска градација. Континуирано Снимање до 7 fps со голема брзина и брз одговор е од суштинско значење за разноврсна изведба во широк спектар на дисциплини за снимање. Никон БРЗА Обработка На Слики Вози неверојатна богата верност на сликата, низок шум и брза обработка на сликата. D-ФИЛМ HD Видео Снимајте филмски 24 fps, 720p HD филмски клипови, подобрени Од nikkor заменлив квалитет и разноврсност на објективот—со влез на стерео Микрофон и 3-инчен СУПЕР-густина 920,000-ТОЧКА VGA Lcd Монитор Секој монитор е фабрички калибриран за да обезбеди точна боја за критичен преглед на слика и Преглед во Живо Или D-Филм пукање. Режими За Преглед Во Живо Со Едно копче И Статив Во Живо, активирани со едно копче, за предизвикувачки услови за студио и далечинско снимање. НИСКА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ НА БУЧАВА ОД 200 до 3200 Дополнителни проширени iso поставки На Lo-1 (iso 100 еквивалент) и Hi-1 (ISO 6400 еквивалент) ја прошируваат разноврсноста за да одговараат на барањата за снимање. Брз, Точен Автофокус од 51 точка Има 4 Динамични АФ режими, вклучувајќи 3Д Следење На Фокусот за прецизен автофокус и остри слики со брич.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Трансформирајте Го Вашиот Домашен Декор Со Професионална Оценка, Налепници За Винил Ѕид Отпорни На Временски Услови – Инспиративни Зборови Во

DEN 159.68

Користете на вашиот автомобил, камион, брод, АТВ, прозорец на куќата или која било мазна тврда површина Т

УПКОХ Мини Лажица Метални Стапчиња за Јадење Корејска Супа Лажички Прибор За Стапчиња За Јадење: 1 Сет Лажици Од Нерѓосувачки Челик

DEN 1089.60

Исклучителна изработка и добри материјали обезбедуваат долг работен век совршени детали Дизајнот прот

За Полнење На Фитбит 5 Бендови Силиконски,Водоотпорни Ремени,Мека Прилагодлива Лента За Жени Мажи, Лесни И Удобни, Замена На Часовници,

DEN 2.33

●Меките модерни и привлечни бои го прават овој ремен да изгледа одлично и може да има прекрасен професи

Зихмв Пловечки Полици За Коцки, Висечки Ѕидни Полици Дрвени Квадратни Полици За Складирање Поставени На Ѕид За Колекционерскиистрофија

DEN 275.20

*Цврсти Пловечки Полициизработена од табла ОД МДФ, внатрешната структура е униформа и перформансите се

Фраза за радост и мировна фраза за радост и мир, зимски бор венец, дизајниран од Нина Пирс Вајт Рамка со wallидна уметност, 12 х 12, зелена

DEN 226.24

Димензии : 12 x 1,5 x 12 врамени Подготвени да висат не е потребна инсталација или хардвер Создадете прекрас�

Тепих За Подот ВИНОМО 4 парчиња Тепих Држачи За Тепих Нелизгачки Држачи За Тепих Двострано Лепило Тепих Влошки за Дрвени Подови Теписи

DEN 122.72

Може да биде широко користен во училишта, канцеларии, домови итн многу практично изработен од висококва

Организатор на приклучоци за приклучок за приклучок за приклучок за приклучок за напојување, монтиран лента за напојување 8PCS, држач за

DEN 1.00

Едноставен и моден дизајн, оваа решетка е како wallиден декор, како и држач за складирање на кабелски wallид

Панк Мачка Возење Велосипед Склопувачки Пречки за Перење Алишта, 60 ЛИТРИ Водоотпорни Корпи За Перење Корпа За Перење Облека Играчки

DEN 3.33

Голема Пречка За Перење : 19,3"H x 11,8" W x 15,9 " L (49 x 30 x 40,5 см), околу 60 L Оваа пречка за перење е доста голема, може�

МИРУНИ Визир Строб Светлосна Лента 32-Лер, Приклучок За Цигари, Внатрешно Ветробранско Стакло За Сончање Предупредувачки Светла За Итни Случаи

DEN 1279.04

€16 Режим На Трепкање Штитник Строб Светлосна Лента ● лентата за светло на строб има 16 режим на трепкање

Делови За Алатки Телефон Подарок Вдлабнатина Каросерија Панел Мајки Помошник Отстранувач На Куќа Носете Алатки Автомобил Вшмукување

DEN 0.33

Цн, Боја : Сребрена дома, телекомуникации, поправка на автомобили Е прилагодено : Не Број на модел : ПОД61...

Кимини-Ки Пеперутка Маса Конфети За Бебе Туш, 100 Парчиња Сјај Пеперутка Партија Маса Конфети, Пол Открие / Бебе Туш Пеперутка Конфети

DEN 124.64

? Количина ? Вкупно четири стилови, по околу 25 парчиња ? Големина ? Приближно 0,79 х 0,79 инчи (0,07 х 0,07 стапки), м

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.