• Новак
Орнамент Мери сметаше дека вкрстениот бод комплет-3-1/2 x5

Орнамент Мери сметаше дека вкрстениот бод комплет-3-1/2 x5

Вреднување на стоката:
DEN 3.00

Пристапност
Во достапна форма

Комплетот ги вклучува сите мониста на Мил Хил стакло, Мил Хил 14 брои перфорирана хартија, а конецот е потребен за да се заврши зашиеното парче Комплет со целосни упатства, вклучително и графикон за вкрстени бод. Колекција за трилогии на Мил Хил за 2012 година : Марија, Јосиф и бебе Исус. Приближна готова големина : висока 3,25 инчи X 5,25 (8,3 x 13,3 см). Може да биде поддржан со Felt за употреба како украс. Комплетот ги вклучува сите мониста на Мил Хил стакло, Мил Хил 14 брои перфорирана хартија, а конецот е потребен за да се заврши зашиеното парче. Комплет со целосни упатства, вклучително и графикон за вкрстени бод. Колекција за трилогии на Мил Хил за 2012 година : Марија, Јосиф и бебе Исус. Приближна готова големина : висока 3,25 инчи X 5,25 (8,3 x 13,3 см). Може да биде поддржан со Felt за употреба како украс. Марија - Трилогија за природен 2012 година - Мил Хил со брадавици за божиќни украси за божиќни украси MH192302. Марија, претставена во колекцијата за украси на трилогијата на Мил Хил. Прави една преброена стаклена мушка крст -бод, украсен украс во колекцијата на трилогии на трилогијата на Мил Хил. Завршена големина : висока 3,25 инчи X 5,25 (8,3 x 13,3 см).

Главните карактеристики

Избор на клиент

Комплети за вкрстени бод за возрасни, Божиќна снежна печатена ткаенина 11ct вкрстено-бод за вез целосен комплет DMC нишки за сликање рачно

DEN 955.20

11 【11 КТ Крст вкрстени комплети】 Преброени комплети за вкрстени бод за возрасни вклучуваат големина на

5d дијамантски сликарство со целосен круг Дијамант Дигитална дигитална алатка комплет ноќ водопад и шумски тигар везови вкрстени

DEN 1.67

? 【Популарна уметност】 : Најпопуларната декорација на DIY, шарена и тродимензионална, полесна и поубава �

Игличка на игличка, насликано платно, броеше вкрстено бод таписерија комплет Гобелин - Раѓањето на Венера од Сандро Ботичели 28 x36 11.391

DEN 800.00

Направено во ЕУ (Грција) на 100% памучно платно од пенелопе Димензии : 28 "x36" 70x90cm целосна големина Платно : а�

Стотички вкрстени бод со печат, подготвени везови комплет за стартување на DIY, почетник лесен за возрасни и деца, 14 брои печатено памук Аида

DEN 0.67

Научете го вкрстено поставување на едноставно : Поставете ги сите вклучени материјали за да ве натераат

Кајдо 6 парчиња ткаенина од Аида 14 брои бел крст ткаенина со прилагодлив метал за везови и 16 парчиња игли за везови за проект за вкрстено бод

DEN 2.67

【Производот вклучува】 Лесен висококвалитетен метал за вез за везови, 16 игли и игли и упатства за инста�

Декорација за роденденска забава за бод за цртани филмови , материјали за забави со сини бод , вклучуваат среќен роденден банер, топер

DEN 0.67

Партиски материјали Прославете ги родендените на вашето семејство или пријатели со нашите симпатични

Абаодам за Ноќта на вештерките декор 8 сетови за Ноќта на вештерките хартија Фенер за правење комплет занаетчиски комплет занаетчиски

DEN 533.44

Комплет за изработка на лантерм : Комплетот вклучува капа на црна фенер, тенка хартија, двојна чешма, пра

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.