• Новак
Hozly 8mm Shank, 8mm Cutting Edge Dialmeter, 35 mm Cutting Carbide End Mills Up & Down Cut CNC Spiral Router Bits Компресија бит 2 флејти за мелење за мелење за гравура 3D скулптури со повеќеслојни

Hozly 8mm Shank, 8mm Cutting Edge Dialmeter, 35 mm Cutting Carbide End Mills Up & Down Cut CNC Spiral Router Bits Компресија

Вреднување на стоката:
DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Нагоре скратено, 8мм (0,314 ") Шанк x 8mm (0,314") Сечење диа, 35мм (1,37 ") должина на флејта со 2 спирални флејти, вкупна должина 3инх Единствениот дизајн на флејта го олеснува процесот на сечење и побрзо, мазно сечење без 2 -то Процес на полирање, обложена со алттин, го подобри животот на услугата Битс. Поради големата цврстина на цврстиот карбид на волфрам, тој обезбедува одлична абразивна и отпорност на абење, парчињата остануваат избалансирани за време на процесот на вртење со голема брзина. Брз чип-отстранување волумен и брзина, не- Држете се со парчиња, погодни за композитна повеќеслојна табла, тврдо дрво, полиувуд, акрилик. Двоен флејта спирален цврст карбид горе-долу сечење на рутерот за рутер на рутерот се користат за гравирање на ЦПУ, мелење, грубо, шупување, 3Д скулптури. -Калитет Цврст карбид. Брза и остра резба ,. Пластично складирање со информации за големина. Дизајнирано и со флејти горе и долу. Горниот дел од должината на сечење, најблизу до шанкот, има спирала на левата рака, принудувајќи чипови надолу. Кога користите малку компресија, мора да се осигурате дека првиот премин е под делот на Upcut на бит, или ќе добиете резултати слични на само сечење со малку нагорна линија; Користејќи ја рампата, влегувајќи во материјалот на растојание наместо сите одеднаш, и водство во, почнувајќи надвор од дизајнот за да се дојде до длабочината на преминот, ќе обезбеди целото парче да биде совршено чисто на горниот и долниот дел.

Главните карактеристики

Flute:
two

Избор на клиент

БХВХВ Пешачење Насока Навигација Контролна Табла Автомобил Компас Велосипедизам Водич Топката Прилагодливи Навалување Агол Пешачење

DEN 2777.76

Име на производот : автомобил компас Материјал на производот : абс пластика Водечката топка е свртена ко

АКРО-МИЛС 30130 Пластична кутија за корпи за гнездење, чиста, и 44 фиока 10144, хардвер за складирање на пластични делови и занаетчиски кабинет

DEN 1.67

Производ 1 : Димензии на корпа за складирањенадвор (115 / 8инчен x 65 / 8инчен x 4инчи), внатре (101 / 4инчен x 51 / 2инч

Покани За Роденден на Сирена лефолон, 20 Картички За Покани Со Пликови, Покани За Роденден За Деца За Мажи Или Жени, Нашите Украси За Роденден

DEN 1.00

Редовна Големина : овие прекрасни картички за покани за роденден се мерат 4 х 6 инчи (В х Л) Ќе Добиете : 20 п�

Црн и бел колобус Примат Мајмун гроздобер диви животни училници канцеларија декор Зоологија Античка илустрација Постер за печатење

DEN 3.00

Сега испраќаме врамени отпечатоци, истегнати платно и кора и стап ширум светот !! Ве молиме, игнорирајте

Нзнд Случај За Nokia X100 со [Вграден Заштитник На Екранот], Заштитен Отпорен На Удари На Целото Тело Солиден Капак На Браникот, Отпорен На Удари

DEN 2.33

Компатибилен Со Nokia X100 5g 6 Прво испратете ни епошта доколку има некакви проблеми Вградениот заштитник на

Флејта Прстен Исклучителни Женски Сребрени Прстени Овални Сече Вештачки Дијамант Накит Роденден Предлог Подароци Невестински Ангажман Партија

DEN 119.52

Спакуван Во Прекрасна Кутија За Подароци, Овој Сребрен Природен Прстен Е Најразновидниот И Елегантен П�

Организатор На Кабел За Патување, Технолошки Организатор, Организатор На Електроника, Торба За Организатор На Кабел, Цртан Филм Животински

DEN 577.60

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна В

Црвено Јаболко Цреша Жолт Лимон Манго Зелена Торба За Шминка За Чанта Пренослива Торба За Организатор На Патувања За Тоалети Торба

DEN 1387.20

Материјал : Тоалетната Торба е изработена ОД 900д шифрирана оксфордска ткаенина која е водоотпорна, Отпо�

Односот на долги растојанија помеѓу Канзас Хаваи - Вистинското пријателство не знае за далечина - сет од две 3 тркалезни идеи за подароци за

DEN 1.67

Сетот на производи се 2 украси Секој украс е отпечатен од една страна Покажете ја својата loveубов кон сем�

Ибвае Дрвена Ракетна Активност Коцка, Простор Зафатен Одбор Играчки, 5 во 1 Форма Сортирач Игри, Монтесори Играчки Предучилишни Игри За Дете

DEN 1.33

Категорија На Производи : Буково Дрво Соодветна Возраст : 25 години Тежина : 738гр / 1,6 фунти ?●МУЛТИФУНКЦИО�

Голема Точка На Среќа Лепенка Од Тиква-Fall, Ноќта на Вештерките или Денот На Благодарноста Бебешки Туш или Роденденска Забава Ви Благодариме

DEN 1.67

Среќен Fall Камион Ви Благодариме Забелешка Картичка СЕТ ВКЛУЧУВА 8 теал камион партија ви благодариме и �

Црна Голем Данец Автомобил Налепница Голем Данец Автомобил Налепница Смешни Шеги Винал Автомобил Налепница За Нов Возач Водоотпорен Авто

DEN 3.33

● Висококвалитетни Отпечатоци : Форте На Подарок За Печатење Камелија голем великан налепници осигуру�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.