• Новак
Sangean CL-100 NOAA, S.A.M.E и јавно предупредување овластено радио за предупредување за време

Sangean CL-100 NOAA, S.A.M.E и јавно предупредување овластено радио за предупредување за време

Вреднување на стоката:
DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

NOAA и јавно предупредување Сертифицирано временско радио ги прима сите 7 NOAA временски канали и извештаи, S Емитува до 25 програмни кодови за локација FIPS со 3 пораки : Предупредување / часовник / советодавни светла. Продавници до 20 алармни пораки и 10 претходно поставени мемориски станици 5 часот / 5 FM со резервна копија на EEPROM за претходно поставени станици. Двојни дневни аларми со будење до AM / FM радио или аларм за зуи, тајмери ​​за спиење и snooze, LCD затемнување и прилагодување на контролата на контрастот и контролите на бас и високи. Влез на напојување со DC, излез на стерео слушалки, AM, FM и временски услови за надворешни врски на антената, AUX-in, надворешен рог или светло-врска за алармирање и терминал на земја. Работи со вклучени батерии на AC или 4 AA батерии (не се вклучени). Делукс табела Топ, радио AM/M часовник. Сите опасности исто време радио. Ги прима сите временски канали и извештаи на NOAA. Сертифицирано радио за јавно предупредување. LCD Dimmer & Контрола на контраст. Делукс таблета AM/FM часовник радио со истиот временски предупредување. NOAA и јавно предупредување Сертифицирано временско радио ги прима сите 7 NOAA временски канали и извештаи, S. Емитува до 25 програмни кодови за локација FIPS со 3 пораки : Предупредување / часовник / советодавни светла. Продавници до 20 алармни пораки и 10 претходно поставени мемориски станици 5 часот / 5 FM со резервна копија на EEPROM за претходно поставени станици. Двојни дневни аларми со будење до AM / FM радио или аларм за зуи, тајмери ​​за спиење и snooze, LCD затемнување и прилагодување на контролата на контрастот и контролите на бас и високи. Влез на напојување со DC, излез на стерео слушалки, AM, FM и временски услови за надворешни врски на антената, AUX-in, надворешен рог или светло-врска за алармирање и терминал на земја. Работи со вклучени батерии на AC или 4 AA батерии (не се вклучени). Делукс табела Топ, радио AM/M часовник. Сите опасности исто време радио. Ги прима сите временски канали и извештаи на NOAA. Сертифицирано радио за јавно предупредување. LCD Dimmer & Контрола на контраст. Делукс таблета AM/FM часовник радио со истиот временски предупредување. Опис на производот Добијте извештаи за тешки детали за времето и евакуацијата. Преглед на поголемо јавно предупредување овластено радио ги прима сите извештаи за NOAA.Видете поголем голем ЛЦД што може да се движи низ S. Информации за преглед Поголем Sangean CL-100 Table Top Време на време на временска состојба со аларм за аларм со AM/FM-RBDS, сите опасности од времето, јавно, јавно, јавно, јавно, јавно предупредување на Сангеан, новиот компактен табела на табелата С. Времето предупредување радио е оптоварено со сите клучни карактеристики. CL-100 е овластено време за јавно предупредување и ги прима сите извештаи на NOAA кои ги информираат луѓето за тешки совети за временски услови, монитори и услови за предупредување, граѓански итни случаи, опасности и детали за евакуација, така што можете да имате повеќе време да реагирате пред да ве погодат опасните бури област. Кога сте во патека за торнадо, секунди можат да значат разлика помеѓу животот и смртта и тоа е кога ќе стапи во игра Сангеан КЛ-100. На задниот дел од CL-100 е обезбеден стерео поморски приклучок за влез на 3,5 мм за да се овозможи поврзување на надворешен аудио уред, како што е MP3 или ЦД плеер. CL-100 исто така има вграден надворешен приклучок за предупредување за други додатоци (на пр. Слушање/визуелно оштетен, светкаво светло, во/надворешна сирена/аларм). NOAA и сертифицирано временско радио на јавноста, Sangean CL-100 радио е тестирано и сертифицирано од Националната администрација за океани и атмосфера (NOAA), се среќава со CEA-2009-B (ANSI) за сите опасности временски радио. Радиото е исто така наведено како радио за јавно предупредување. CL-100 може да функционира со фиксни/вградени антени за одличен прием на AM/FM/временски услови од сите правци, или може да ја купите изборната магнетна спирална антена АНТ-100 (продадена одделно) на нула на далечни или слаби станици во далечни места. округот кодови на веб-страницата на NOAA се лесни и можете едноставно да ги програмирате во CL-100 и да чувате до 25 окружни кодови за да звучите сигнали за околните окрузи, како и временската прогноза на вашата област. Можете исто така да ги задржите најновите спомени за пораки од 20 настани. Чувството безбедно не е ништо како да поседувате Sangean CL-100, знаејќи дека можете да се разбудите кога се приближува опасноста. Дигитална обработка на сигналот со ЛЦД -скролување приказ ИТ усвојува чип за обработка на дигитален сигнал (DSP) и има до 5 станици за поставување на станици за секој опсег AM/FM. Користењето на претходно поставените копчиња ви заштедува време кога ги барате вашите омилени. CL-100 има функција за пребарување авто-станици за да ги скенира сите достапни радиофреквенции и да го пронајде најсилниот сигнал AM/FM. Опремено е со можности за RBDS, што значи дека сигналот е декодиран од приемникот RBDS и може да обезбеди низа информативни карактеристики, вклучувајќи име на програмска услуга (PS), порака за радио текст (RT), време на часовникот (CT) и датум. CL-100 има графички LCM (128 x 64 пиксели) LCD модул со одличен квалитет на приказ и широк агол на гледање. Може да се движи С. Информации за E. Настани преку ЛЦД -приказот. Покрај тоа, CL-100 има прилагодување на контролата на затемнување и контраст за гледање на дисплејот во темница. Двојниот аларм и автоматското исклучување се карактеризираат CL-100 е совршен часовник за аларм во кревет. Можете да поставите двојно време на аларм и да изберете будење на AM/FM радио или HWS (систем за будење на човекот). Исто така, има и копче за снузи. Покрај тоа, тајмерот за спиење може да се постави од 15, 30, 45, 60, 90, до 120 минути. Радиото може да се исклучи автоматски, за да може да заспиете музика, а потоа подоцна нежно да ве разбуди со вести, музика или аларм. Басот и високиот може да се прилагодат, исто така, за да се добие јасен кристално чист аудио звук. Клучни карактеристики : Делукс табела со врвен часовник радио сите опасности S. Времето радио добијте ги сите канали за временски услови на NOAA и извештаи овластени радио -јавни сигнали за алармирање, LCD Dimmer и Контрола Контрола на скролување Информации за настанот 5, поставки за сите за AM/FM опсези RBDS компатибилни поставки за тајмер за спиење од 15 до 120 минути продавница до 25 S.

Главните карактеристики

Избор на клиент

РОБОТСКИ Чистач НА Прозорци АРХАМС СО Далечински Управувач и Автоматски Спреј За Вода, Силно Вшмукување 5600pa, Правосмукалка За Стакло

DEN 2958.88

[ИНТЕЛИГЕНТНО ЧИСТЕЊЕ НА ПРОЗОРЦИ] : активирање со еден клик или далечински управувач, повеќе паметни ре

Богатствата НА каролина bb8042cc руски или Европски Визон Сина Чек Може Или Шише Гушкач, Може Ладилник Ракав Гушкач Машина Перат Пијалок

DEN 156.48

Совршено Вклопување : Нашата Конзерва или Гушкач за Шишиња е дизајнирана цврсто да одговара на секоја с�

СМЕШНИБСГ Мал Десктоп Вентилатор Пренослив Вентилатор За Полнење Биро За Вентилатори Врвен Вентилатор За Канцеларија Вентилатор За Патување

DEN 1.00

НАВИВАЧИТЕ на МАСАТА користат Компактна големина и лесна за лесно носење и складирање кога вентилаторо

Генерички Систем За Домашна Безбедносна Камера, 2mp Внатрешна Wifi Камера За Домашна Безбедност, HD Камера За Домашни Миленици/Бебешка

DEN 2.33

Ff 2mp Резолуција И Покриеност Од 360° Q Оваа внатрешна камера за домашна безбедност обезбедува 2k супер HD пр�

Багажник За Складирање За Кујнски Шалтер Мултифункционална Корпа За Складирање Монтирана На Ѕид Во Кујнска Фиока Решетка За Полица За Туркање

DEN 137.44

Практична и Мултифункционална Корпа Може Да Виси во Фиока, Мијалник, Фиока и Уредно Да Го Чува Ѓубрето Н�

Lzилијански женски бикини долна облека за жени костими за капење Едно парче долги ракави секси костими за капење за женски подароци за мама

DEN 1.00

100% полиестер ? Немате ризик да пробате! ✦ Изработено во САД и увезени ✦ Бикини со високи половини Size❤bleas

Клип за држач за држачи за кафез на камера, преносен корисен клип со стандард за клип 1/4 '' Додаток за завртки и додатоци за акциони камери

DEN 2.33

Клипот е изработен од квалитетни материјали, цврсти и издржливи Полу затворениот дизајн е повеќе лесна

Bigomila автомобил шофершајбна чадор за сонце Сончев автомобил што може да се преклопи со автомобил Сонцето, предниот прозорец, Сонцето на сенката,

DEN 3.33

(Ве молиме, забележете : Ова е фиксен чадор на шофершајбната на Szie, проверете ја големината на предниот п�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.