• Новак
Екстракт од квасец на олимп мико агар плочи за проекти за одгледување печурки и научни проекти

Екстракт од квасец на олимп мико агар плочи за проекти за одгледување печурки и научни проекти

Вреднување на стоката:
DEN 207.84

Пристапност
Во достапна форма

Пред-истурени агарски плочи : Стерилните плочи се претходно истурени мија или слад квасец агар Агарските плочи од екстракт од квасец од слад се одлични за одгледување печурки заради тоа што е медиум богат со хранливи материи кој овозможува одгледување широк спектар на бактерии, квасец и калапи. Медиуми за печурки : Овие агарни плочи се направени со мешавина на состојки за да обезбедат хранливо богат медиум за вашите габи и да промовираат стабилен раст на габи. Протеините на екстрактот од квасец се распаѓаат во поедноставни соединенија за варење на мицелиум. Откривање на мувла : Екстракт од квасец Екстракт Агар плочи се погодни за откривање, изолација и броење на габи, особено квасец и калапи. Подготвени за употреба : Нашите претходно истурени агарни плочи од квасец од слад се стерилизирани и подготвени за употреба. Препорачуваме да користите проток или уште воздушна кутија при отворање на плочите. 100% гаранција : Ние стоиме зад нашите производи и гарантираме дека агарските плочи што ги добивате ќе бидат целосно стерилни и без загадување. Ако во исклучителна шанса да добиете загадена плоча, веднаш ќе ја замениме. Ако воопшто имате какви било проблеми, секогаш можете да контактирате со нас. Ние сме тука да помогнеме!. Пред-истурени агарски плочи : Стерилните плочи се претходно истурени мија или слад квасец агар. Агарските плочи од екстракт од квасец од слад се одлични за одгледување печурки заради тоа што е медиум богат со хранливи материи кој овозможува одгледување широк спектар на бактерии, квасец и калапи. Медиуми за печурки : Овие агарни плочи се направени со мешавина на состојки за да обезбедат хранливо богат медиум за вашите габи и да промовираат стабилен раст на габи.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Џокер Пиво Штајн, Дрвена Пиво Кригла, Хоакин Феникс, Врежана Пиво Кригла, Сопствени Пиво Кригла Подарок За Гејмер, Рачно Изработени

DEN 463.84

Совршена кригла за уживање со вашето омилено пиво, сода, вода и многу други пијалоци! Голема кригла за п�

РЕШЕТКА ЗА Вино ЗЕЛАЈД, Држач За Висечко Стакло За Домаќинство Држач За Висока Чаша Големина На Складирање Боја Повеќекратен Избор

DEN 891.20

Оваа елегантна решетка за вино нуди практично решение за складирање на шишиња со вино и шампањ Минимали

Адамион Лаптоп Ранец За Жени Девојки Светло Сенка Месечината Ѕвезди Стилски Секојдневен Дневен Пакет Торба, Патување Бизнис Колеџ Училиште

DEN 3.33

Материјал : Изработен од издржлива и висококвалитетна ткаенина од диагон + плетен појас + мрежен џеб, пат

18 Инчен Четка За Чистење Скара Алатка За Скара 3 Во 1 Четка За Скара Четка Од Нерѓосувачки Челик За Чистење Додатоци За Скара Најдобра Алатка

DEN 248.00

Уникатниот дизајн на скара овозможува стругалката за скара ефикасно и длабоко да ги отстрани тврдоглав

Амосфун мини предводена Божиќна смола куќа Орнамент предводена од Божиќна ѓумбир од ѓумбир, светлечка Божиќна куќа ingerингербрејд, селски декор,

DEN 767.04

Тие се подароци за семејство, пријатели или колеги да ги украсуваат своите домови и канцеларии Направен

ZXYAN Микроскоп Додатоци Двоен Рака Бум Стојат За Бинокуларен/Тринокуларен Стерео Зум Микроскоп Пхб Индустрија Лабораторија Микроскоп

DEN 2.33

Универзален двоен пол тројно континуирано променливо време стерилен микроскоп има долго работно расто

Ви благодариме Што Сте Мојот Очув Пиво Кригла Замолчени Шеги Божиќ Роденден Татковци Ден Спомен За Чекор Тато Очув Свадба Идеи 22 Мл. Пиво

DEN 559.52

Понекогаш Вашиот Очув сака пиво, а кога ќе го направи тоа, ќе посегне по својата омилена кригла пиво од о�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.