• Новак
2009 P&D сатенски финиш Рузвелт Диме избор нециркулирано сет на пари од нане 2 нане 2

2009 P&D сатенски финиш Рузвелт Диме избор нециркулирано сет на пари од нане 2 нане 2

Вреднување на стоката:
DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

2009 P&D Satin Finish Finish Roosevelt Dime 2 Сет на монети Брилијантно нециркулирано во состојба на нане. Пакет во 2 од 2 архивски безбеден флип. 65 -та година Рузвелт Диме го издаде САД. Аверс : Тековниот дизајн на аверсот на диме за прв пат се појави во 1946 година, набргу по смртта на претседателот Френклин Делано Рузвелт. Рузвелт Диме беше објавен на роденденот на починатиот претседател, кој беше на 30 јануари истата година. Левата биста на ФДР ја создаде главниот гравура на нане Johnон Р. Набргу по неговата смрт во 1945 година, граѓаните почнаа да пишуваат на Министерството за финансии, барајќи од неговата сличност да биде прикажана на паричка. Диме беше добар избор затоа што Рузвелт го поддржуваше маршот на Димес, програма што собра средства за истражување за да најде лек за детска парализа. Рузвелт се договорил со вирусот на детска парализа кога имал 39 години. Обратно : Г -дин Синок, исто така, го дизајнираше обратното од оваа монета : факел што означува слобода, со маслиново гранка од лево што означува мир и дабова гранка од десната страна, означувајќи ја силата и независноста.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Станица за докирање на вакуум во Coodss, компатибилна со Dyson V11 безжичен стап за правосмукал, заграда за додатоци за wallидови - не е компатибилен

DEN 2.00

【Компатибилен со V11 само】 Нашата докинг станица поставена на wallидови е дизајнирана специјално за прав�

Auniwaig 6mm метрички метрички l во облик на хексадецимален приклучок, хром ванадиум челик хром позлатена огледало лактот со двојно-глава,

DEN 0.33

* Hex Socket Големина : 6mm / 023 "Боја : сребрен тон Вкупна должина : 105мм / 4,13 '' Материјал : Хрором ванадиум челик...

Филм за анти-сјај на Aizyr Frasted 75-85 инчен ТВ-екран Анти-сина светлина монитор филтер за стандарден или заоблен, ослободете ги очите за заштита

DEN 232.00

Го намалува оптоварувањето на очите : Нашиот заштитник на екранот за блокирање на сина светлина се филт�

Мебел за колички , Кастри 1/4 парчиња мебел за вртење на тркала за лепење ролери L-загради со кабине за сопирачка за креветчиња без бучава

DEN 487.52

Кастрите ја зголемуваат апсорпцијата на шок за да го ублажат вашиот товар и да обезбедат непречено возе

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.