• Новак
Тестер за сонда на струјно коло со дополнителен 20-ти продолжен кабел Континуитет/Тестер на поларитет Тестер AC & DC напон Тестер отпор/диоди Електричен тестер за напо

Тестер за сонда на струјно коло со дополнителен 20-ти продолжен кабел Континуитет/Тестер на поларитет Тестер AC & DC напон Тестер отпор/диоди

Вреднување на стоката:
DEN 960.00

Пристапност
Во достапна форма

Testion 【AC/DC откривање на напон и отпорност/диода тест】 Тест на сондата за напојување има режими за откривање на напон на AC и DC Покрај тоа, тесторот на колото може да ја открие и отпорноста помеѓу сондата на колото и помошната земја, а тестот за диоди може брзо да ја тестира работата на склопот на диодата и да утврди дали се спроведува. 【Тестирање на лошо заземјување и струја Заштита на преоптоварување и следење/лоцирање на кратки спојки】 Пронаоѓач на прекинувачи на колото може да провери за лошиот контакт со заземјување и да открие сомнителни жици за заземјување и да му суди на статусот на заземјување со набудување на бојата на LED светло. Електричниот тестер има вграден прекинувач на колото. Ако прекинувачот на внатрешното коло е преоптоварено, тој ќе патува и автоматски ќе го исклучи заштитното коло и може да го следи и лоцира краткиот спој без да го потроши осигурувачот. 【Активирајте ги компонентите и напојувањето на напојувањето на компонентите и БУЗЕР Функција】 Тестер за колото може да ги активира компонентите во раката, во возилото и компонентите со заземјување. Во дополнение на активирање на компонентата, тестер за колото може да ја напојува компонентата за да ја тестира својата Функција. Електричниот тестер има брза функција. Ако сакате да проверите дали е позитивна линија, напонот ќе се прикаже доколку е позитивна линија, а ќе се издаде сијалица доколку не е така. Test Тест на континуитет/поларитет/сигнално коло и тест за приколка и тестирање на врски】 Тест за континуитет е погоден за дијагностицирање на сите електрични системи од 6 V до 30 V возила. Може брзо да ги идентификува позитивните и негативните столбови. Неговата вградена помошна жица за заземјување може да тестира жици и континуитет на компонентите. Тестер за светло на светлината, исто така, лесно може да ги тестира сензорите, светлата и врските со приколката, да ви помагаат да ја проверите функцијата и насоката на конекторите и светлата за приколка. Options 7 Опции за јазик, вклучително и англиски и TFT, приказ на боја и вградени LED предни светла】 Автомобилски алатки ја има функцијата на опции со повеќе јазици, можете да изберете англиски, германски, шпански, француски, италијански, руски, португалски, итн. Потребни се 7 јазици. Покрај тоа, тестер за колото користи дисплеј со боја со висока дефиниција TFT со добра осветленост и висока резолуција, овозможувајќи ви да ги гледате податоците јасно и удобно. Изградени две LED светилки, овозможувајќи ви да работите во темни области. Cable 20ft продолжено кабел и два методи за напојување и удобен куфер】 Тестер за автомобилски коло има кабел за продолжување од 20ft (6 M), кој може да се прошири од предниот дел до задниот дел, овозможувајќи ви да тестирате по целата должина на возилото.in Додавање , може да се напојува со поврзување со батерија со автомобил или запалка од цигари без употреба . Testion 【AC/DC откривање на напон и отпорност/диода тест】 Тест на сондата за напојување има режими за откривање на напон на AC и DC. Покрај тоа, тесторот на колото може да ја открие и отпорноста помеѓу сондата на колото и помошната земја, а тестот за диоди може брзо да ја тестира работата на склопот на диодата и да утврди дали се спроведува. 【Тестирање на лошо заземјување и струја Заштита на преоптоварување и следење/лоцирање на кратки спојки】 Пронаоѓач на прекинувачи на колото може да провери за лошиот контакт со заземјување и да открие сомнителни жици за заземјување и да му суди на статусот на заземјување со набудување на бојата на LED светло. Електричниот тестер има вграден прекинувач на колото. Ако прекинувачот на внатрешното коло е преоптоварено, тој ќе патува и автоматски ќе го исклучи заштитното коло и може да го следи и лоцира краткиот спој без да го потроши осигурувачот. 【Активирајте ги компонентите и напојувањето на напојувањето на компонентите и БУЗЕР Функција】 Тестер за колото може да ги активира компонентите во раката, во возилото и компонентите со заземјување. Во дополнение на активирање на компонентата, тестер за колото може да ја напојува компонентата за да ја тестира својата Функција. Електричниот тестер има брза функција. Ако сакате да проверите дали е позитивна линија, напонот ќе се прикаже доколку е позитивна линија, а ќе се издаде сијалица доколку не е така. Test Тест на континуитет/поларитет/сигнално коло и тест за приколка и тестирање на врски】 Тест за континуитет е погоден за дијагностицирање на сите електрични системи од 6 V до 30 V возила. Може брзо да ги идентификува позитивните и негативните столбови.

Главните карактеристики

Избор на клиент

ПАКНВУД 210цвпок Крем Прибор За Јадење Хартиена Кеса со Бела Салфетка 2-слоја, Држач За Сребрени Садови, Сребрени Садови За Еднократна

DEN 1.00

Погодност : пренослив и удобен за употреба, секој комплет има пликови за сребрени садови, овој џебен при�

Спортски Јапонски Декор Рачен Вентилатор За Преклопување Женски Цртан Филм Мачка Преклопен Свилен Вентилатор Рачен Вентилатор Со Торба

DEN 96.00

Бамбус И Свила Со мала големина и дизајн на преклопување, овој рачен вентилатор што се преклопува е лесе

Кабилок Корпа За Складирање Зеленчук Корпа За Купување Со Рачки Градинарска Корпа Држач За Складирање Овошје Контејнер За Складирање

DEN 0.67

Одлично за носење храна за пикник, складирање играчки за деца, носење кујнски зеленчук или како отворен�

СТОБОК 3 парчиња 2 Парчиња Мини Корпа За Отпадоци Десктоп Корпа За Отпадоци Мини Ѓубре Ѓубре Со Капак За Домашна Канцеларија Мала Работна

DEN 2.67

материјал : малата кутија за складирање е изработена од галванизирано железо, без никакви делови и не е �

Пастелни Функционални Планер Налепница Книга-Пастел. Над 600 Функционални И Елегантни Налепници за Прилагодување На Планери, Тетратки

DEN 0.67

НАЛЕПНИЦИ, НАЛЕПНИЦИ, НАЛЕПНИЦИ : Внесете го вашиот календар, тетратка и занаети од хартија со убави, шар

Фехун Тавански Вентилатори Со Светилки, Детски Тавански Вентилатор Со Лесни Реверзибилни Тивки Вентилаторски Светла Спална Соба Предводена

DEN 825.60

Технологијата на Вентилаторската Светилка : Вентилаторската Ламба Го Прифаќа Телото на Хардверската С�

Кожен Камериер Послужавник, Коцки Послужавник Преклопен Квадратен Држач, Комода Организатор Плоча За Промена На Монета Клуч, Велика Британија

DEN 175.84

Кожа Големина 14, 5х14, 5х3 см (расклопена големина20, 5х20, 5 см) МатеријалИзработен од висококвалитетна микро

Хансгрохе Клубмастер Лесно Инсталирајте Рачна Глава За Туширање Од 4 инчи Модерен 3-Спреј Полн, Мек спреј, Пулсирачка Масажа 28525001, Хром,

DEN 2243.84

НАДГРАДЕНО ИСКУСТВО СО ТУШИРАЊЕ : рачниот туш со дијаметар од 3,7 инчи има 3 одделни режими на прскање, соз

Бостон Териер Куче За Љубителите На Миленичиња, Се Што Ви Треба Е Љубов и Бостон, Најдобар Бостон Териер Куче Застрелан Стакло, Керамички

DEN 2.00

Бостон Териер Куче застрелан стакло слики изгледот на збунетост измешани со возбуда како тие се отвори

Сестра Подароци Од Сестри Шминка Торба Роденден Мајки Ден Подароци За Сестра, Снаа, Душа Сестра Џеб Шминка Огледало Пријателство Подароци

DEN 1.33

РОДЕНДЕНСКИ ПОДАРОК ЗА НАЈДОБРА ПРИЈАТЕЛКА ЖЕНКА : Оваа Козметичка Торба Ќе Биде Добар Сестрински Пода�

н / Нов Кинески Стил Лесен Мебел За Дома Кинески Стил Изложбена Сала Украси Меки Украси Канцелариски Влезни Кабинети Украси Од Екран Од

DEN 1336.00

Екран на планински поглед уметничка концепција орнаменти : рачно заварени, метални печење лак, пејзаж с�

Бујбаи Патување Шминка Воз Козметичка Торба За Жени Девојка Организатор Преносни Уметник Чување Торби За Шминка Четки Тоалет Накит

DEN 2.67

ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН СТП КОЖЕН МАТЕРИЈАЛ : Издржлив, Лесен и практичен со мазна Големина на патент : 8,5"Л х 5,7"

ксигуа Симпатична Морска Желка Океански Животински Подлоги За Автомобили 2 Пакувајте Пијалоци Абсорбента Керамички Камени Подлошки

DEN 95.84

УНИВЕРЗАЛНА ГОЛЕМИНАсимпатична автомобилска подлога со дијаметар од 2,56 инчи, погодна за повеќето авто�

блум дневни планери Злато Цветни Свадба Планер Пакет-Тврд Повез Свадба Планер/Организатор, Книга За Гости, Во собата на 2 Завет Книги, И Свадба

DEN 1.67

СУШТИНСКИ ПАКЕТ ЗА ПЛАНИРАЊЕ СВАДБИ : Пакет и заштедете на златната цветна свадбена линија на блум Дати

ДВТЕЛ Благословен Неонски Знак Лед Моделирање Светло Светлечки Букви Табла Акрилен Панел Неонски Декоративна Светлина, 42х16см Хотел Ресторан

DEN 2.33

● Висококвалитетни неонски светла, висока осветленост, долг работен век, побезбедни и потрајни Може да

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.