• Новак
Металиксичност навртки од 50 парчиња, 304 не'рѓосувачки челик залепени навојни вметнуваат ореви - за механички сврзувачки елементи за мебел, сребрен тон

Металиксичност навртки од 50 парчиња, 304 не'рѓосувачки челик залепени навојни вметнуваат ореви - за механички сврзувачки елементи

Вреднување на стоката:
DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

[1] : Примени на - Завртката за наврт се користи за метални плочи или неметални, дрво и други плочи во градежништвото на куќите, а може да се користи и во склопот на мебел, тенок железо од домаќинството, опрема за опрема и друга машина и лесни индустриски производи [2] : Спецификација - Големина на низата : M8 (DIA); Големина на дупче за дупчење : 11мм/0,43 "(г); должина : 18мм/0,71" (л); Надворешен дијаметар на главата : 15мм/0,59 "(г). 304 материјал од не'рѓосувачки челик, висока цврстина, без низа, отпорност на абење и совршена отпорност на корозија. Заменете ја традиционалната орев за заварување, сочинете го проблемот со метал лим, тенка заварување на цевката и трнлив. [5] : Инсталирај-Завршината Орев е дизајниран да го реши проблемот што материјалот е премногу тенок за да ја обработи конецот. Треба да се заниша со пневматска или рачна алатка за закопчување. Забите на орев се притискаат во плочата со надворешна сила, така што периферијата на Дупката е деформирана, а деформираниот предмет се притиска во жлебот на водичот. Ова го постигнува ефектот на заклучување. Примени на - Завртка орев се користи за метални плочи или неметални, дрво и други плочи во градежништвото на куќите, а исто така може да се користи и во склопот на мебел, кабинети со тенки железо од домаќинството, опрема за опрема и други машински и лесни индустриски производи . Спецификација : Материјал : 304 Не'рѓосувачки челик : Сребрен тон тип : Дизајн на рамен глава : Клучен со големина : M8 (DIA) Дурна дупка Големина : 11мм/0,43 "(г) Должина : 18мм/0,71" (л) Надворешен дијаметар на главата : 15мм/15мм/15мм/ Вклучен 0,59 "(г) Количина - 50pcs x навртката навртка - сите користат 304 материјал од не'рѓосувачки челик, висока цврстина, без низа, отпорност на абење и совршена отпорност на корозија.

Главните карактеристики

Material:
304 Stainless Steel
Color:
Silver Tone
Head Type:
Flat Head
Body Design:
Knurled
Thread Size:
M8(Dia)
Drill Hole Size:
11mm/0.43(D)
Length:
18mm/0.71(L)
Head Outer Diameter:
15mm/0.59(D)
QUANTITY INCLUDED - 50pcs x Rivet Nuts:
ADVANTAGE - All use 304 stainless steel material, high hardness, no-rust, wear-resistance, and perfect corrosion resistance. Replace the traditional welding nut, make up for the problem of metal sheet, thin tube welding and fusible.:
INSTALL - The rivet nut is designed to solve the problem that the material is too thin to process the thread. It needs to be riveted with a pneumatic or hand rivet tool. The teeth of the nut are pressed into the plate by an external force so that the periphery of the hole is deformed, and the deformed object is pressed into the guide groove. This achieves the locking effect. :

Избор на клиент

Тракери За Активност хеци паметни часовници Фитнес ип67 Водоотпорен Кислород Во Крвта/Следење На Отчукувањата На Срцето Мулти-Спортски

DEN 3.33

ПАМЕТЕН ЗДРАВСТВЕН БАТЛЕР : Следете го отчукувањата на срцето деноноќно, следете го квалитетот на спиењ

Абаодам 12 см рачка предна вилушка цевка за глава на планински велосипед за засилување на уредот за засилување на уредот за засилување

DEN 2.00

Цврст, отпорен на корозија, 'рѓа, голема цврстина, без деформација Лесна тежина, прилагодлива висина, улт

Кутија за накит За Жени Девојки, Двослоен Организатор На Накит со Држач за Приказ на 2 Слоја и Отстранлив Послужавник, Кутија За Складирање

DEN 2.00

①Голема Кутија за Накит 2 нивоа кутии за накит обезбедуваат доволно простор за вашиот фин накит, со диме

ракавица За Стрелаштво плплаао,Ракавица За Стрелаштво, Ракавица За Стрелаштво Со 3 Прсти, Издржливо Вештачко Стрелаштво Со Кожа Заштитна

DEN 2.67

Универзален за левата и десната рака, удобен за носење За стрелаштво снимање, лов и вид, вашиот добар стр

Среќен-Мотор Предводена Помошни Осветлување Улица Лизгање Flhx Магла Светлината Заградата Патот Кралот Одговара За Харли Трепкач Рефлектор

DEN 2.33

Осветлување Заградата Трепкач Место Магла Светлина За Харли 0913 Улица Лизгање ФЛХХ '97 ' 13 Електра Слајд И�

Централно Вратило За велосипеди, Држач За Дното На Конецот Практичен Практичен Материјал Од Легура На Алуминиум Висока Јачина за

DEN 3.00

Изработен од квалитетен материјал од легура на алуминиум, отпорност на корозија, цврст и издржлив Фина �

Agгдн Јога Мат Торба, Холандски Ветерница Вежба Јога Мат Превозникот Целосна Поштенски Јога Мат Носат Торба Со Прилагодливи Лента За

DEN 2.67

оксфорд ткаенини Димензии : достапни Се Две големини Голем : 34" Л х 6.7 "дијаметар; Мали21" Л х 6 Доволно прост

Организатор на фиоки за фиоки Cabilock, Организатор на фиоки Тркалезни садови памучни јаже корпа декоративна ткаени корпа таблета Sundries корпа

DEN 185.44

пластика Сопственост на способност за абење и отпорност, многу издржлива Ткаени, исклучителни и убави, �

Држач за далечински управувач на Португалско знаме со 5 оддели PU кожа Мултифункционално складирање Caddy Desktop Организатор кутија за ТВ ДВД

DEN 2.33

СТП кожа Направено од висококвалитетна кожа, има мазна надворешност и изгледа премија Се препорачува р�

ДОИТУЛ Тело Мерна Лента Тело Мерна Лента 3 парчиња Двојна Мека Мека Владетел Лента Мерење Мека Лента За Мерење На Телото Лента Мерка: 3 парчиња

DEN 1.67

МЕРНА ЛЕНТА за МЕРЕЊА НА ТЕЛОТО : Изработена од висококвалитетен материјал од фиберглас, издржлива и уп�

Кабилок 1сетбокс Загатки Сложувалка Класифицирани Организатори Роденденски Чувар Х Организатор Пликови Контејнери За Торби Прилагодлив

DEN 2.33

Кутија за пластични Картички : Ви Помага да ја одржувате работната површина или фиоката уредни и уредни,

СДФГХ Ножици За Нокти Ножици За Педикир Поставете Нерѓосувачки Челик Орел Кука Пренослив Маникир Нокти Машинка Алатка Постави Шминка

DEN 1.33

Едноставен дизајн секое парче е извонредно Удобно држење со тесен залак Дури и почетниците можат лесно

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.