• Новак
Бампопанпа 3 пара бамбус компресија чорапи Циркулација 8-15 mmhg Најдобра поддршка за атлетски трчање велосипедски чорапи за жени и мажи црно-10-13

Бампопанпа 3 пара бамбус компресија чорапи Циркулација 8-15 mmhg Најдобра поддршка за атлетски трчање велосипедски чорапи за жени и мажи

Вреднување на стоката:
DEN 367.84

Пристапност
Во достапна форма

Бамбус, најлон, спандекс Спречете мирис на стапалото : 70% бамбус влакна, 23% најлон, 7% спандекс. Чорапите изработени од ткаенина од бамбус влакна апсорбираат влага од влага од потење за да ги задржите нозете суви и без мирис во текот на денот. Мека и удобна, добра пропустливост на воздухот, по повторено миење, ќе биде помека и издржлива. Дното на подлогата : Дополнително подлога и амортизирање за чувствителни области помагаат да се спречи повредата и да се подобри удобноста и обезбедува удобно свилено мазно чувство. Принцип на работа : Чорапите со компресија можат да го намалат треморот на мускулите и болката до одреден степен со давање поддршка на мускулите. Благата компресија од 8-15 mmhg помага да се ослободат вашите уморни мускули и да се намали сензацијата на улицата. Може да помогне во превенција и олеснување на грчеви, едем или оток, замор, варикоза. Олеснување на болката : Некои студии покажаа дека спортистите и луѓето кои долго време летаат и стојат долго време се чувствуваат помалку болни во нозете откако носат чорапи за компресија. Чорапите за поддршка на високиот колено обезбедуваат дополнителна поддршка на глуждот за да ја минимизираат повредата, совршени за луѓе кои бараат многу на нозе, како што се медицински сестри, наставници, полицаец, придружник на летот, продавачи и така натаму. Земајте ја контролата на вашата благосостојба : Компресијата над чорапите на телето е цврсто вклопена околу глуждот, постепено се намалува на притисокот кон врвот. Имаат превенција, олеснувачки придобивки и ефект на масажа. Провторено да биде ефикасен превентивен третман против тромбоза на длабоки вени (ДВТ) . Помош при превенција и олеснување на варикози и пајаци. Бамбус, најлон, спандекс. Спречете мирис на стапалото : 70% бамбус влакна, 23% најлон, 7% спандекс. Чорапите изработени од ткаенина од бамбус влакна апсорбираат влага од влага од потење за да ги задржите нозете суви и без мирис во текот на денот. Мека и удобна, добра пропустливост на воздухот, по повторено миење, ќе биде помека и издржлива. Дното на подлогата : Дополнително подлога и амортизирање за чувствителни области помагаат да се спречи повредата и да се подобри удобноста и обезбедува удобно свилено мазно чувство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

2 парчиња здраво алпака! Прекрасна алпака и кактус Работно капаче со копчиња долга коса, прилагодливо капаче за чистење со џемпер

DEN 1.33

100% полиестер Материјал за дишење : Буфантната капа е направена од полиестер за дишење, лесна, ткаенина ш�

Женски обични фустани со долги ракави пролетни тркалезни вратот се срушиле со висока половината, слоевит полите цврсти макси долги фустан

DEN 0.67

Макси фустан за жени Коктел фустани увезени Прочитајте ја табелата со големина пред да ја купите, а пото

БПБТТИ тренинг врвови за жени со кратки ракави екипаж на вратот, кои трчаат кошули, обични атлетски маици-светла и дишење и дишење

DEN 271.84

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот ребрастоп, свиленца, 100% суво вклоп�

Слабава чипка цветна хемо -капаче, гравче за дишење на главата на главата, капаци, бремени жени бремени карцином пациенти, шапки за турбани

DEN 2.33

100% полиестер Beanie for Mense Women Closing Машка капа за камионџии Бејзбол капа има структурирани предни панели што

Rongxi Womenените џебни панталони за џебни панталони печатени удобни тренинзи со високи половини атлетски панталони панталони за жени

DEN 279.84

100% полиестер Затворање на кука и очи Фаукс кожни панталони за жени панталони за жени трендовски јога па�

Семејни божиќни пижами што одговараат на сетови, Божиќна облека за спиење, што одговара на семејни Божиќни пижами поставени пижами

DEN 1126.40

100% мешавина од памук Нема затворање на затворање.? ? ? ? Ве молиме, проверете ја табелата со големина внима

Zdfer Booty Shorts за жени обични јога шорцеви за кревање шорцеви за гребење со високи теретани за вежбање со високи половини, активни топли

DEN 478.40

За испорака : Стандарден превоз 721 дена, во рок од 48 часа испорака ✔ Денешната голема промоција ✔ Купете

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.