• Новак
Геометриски калапи за силиконски силиконски силиконски свеќа од 3Д животен темјан на Топс, Апстрактна калап за леење смола во форма на домашна уметност за правење ?

Геометриски калапи за силиконски силиконски силиконски свеќа од 3Д животен темјан на Топс, Апстрактна калап за леење смола во форма на домашна

Вреднување на стоката:
DEN 140.64

Пристапност
Во достапна форма

【Висококвалитетен материјал】 Калапот за смола на модот е изработен од висококвалитетен силиконски, кој е издржлив и не е лесно деформиран, мек, густ, отпорен на солза, отпорен на деформација и бледнее Силиконскиот калап е мека, мазна, лесна за дег, лесен за чистење со сапун и вода и еднократно. 【Изработка на свеќи】 Ако сакате да направите свеќа, прободете дупка со голема игла, поминете го восочното јадро низ дното на калапот, истурете ги во омилените состојки, чувајте ги состојките статични додека не се формираат целосно, и отворете го калапот директно По формирањето. 【Широк спектар на употреба】 Овој калап за свеќи DIY во форма на геометриски геометриски животен темјан може да се користи за производство на уметнички проекти од смола, како што се обликување сапун, малтер од свеќи, декорација на домашна скулптура, внатрешна декорација, итн. Тие можат исто така да можат да се користат за да се направат колачи, десерти, итн. 【Силна компатибилност】 Калапи за кастинг смола се компатибилни со повеќето процесни материјали, како што се смоли, епоксидни смоли, акрилни бои, алкохолни мастила, сапуни, полимерни глини, восоци, пластери, итн. е многу мазна и може да ја одрази светлината, што може ефикасно да ги намали досадните дефекти. 【Идеален подарок】 Нашите калапи за силиконски смола се совршени за вас, вашето семејство, пријатели или секој што сака ракотворби. Можете да ги испратите на вашите пријатели или семејство како роденден, Божиќ, Денот на мајката, Денот на вineубените и подароците за Нова Година. 【Висококвалитетен материјал】 Калапот за смола на модот е изработен од висококвалитетен силиконски, кој е издржлив и не е лесно деформиран, мек, густ, отпорен на солза, отпорен на деформација и бледнее. Силиконскиот калап е мека, мазна, лесна за дег, лесен за чистење со сапун и вода и еднократно. 【Изработка на свеќи】 Ако сакате да направите свеќа, прободете дупка со голема игла, поминете го восочното јадро низ дното на калапот, истурете ги во омилените состојки, чувајте ги состојките статични додека не се формираат целосно, и отворете го калапот директно По формирањето. 【Широк спектар на употреба】 Овој калап за свеќи DIY во форма на геометриски геометриски животен темјан може да се користи за производство на уметнички проекти од смола, како што се обликување сапун, малтер од свеќи, декорација на домашна скулптура, внатрешна декорација, итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Vondyu 6-инчи гроздобер картонски хартија подлога роза цветна шема за книги Прекрасна картичка за правење хартиени пакувања еднострани страници

DEN 2.67

➤ [Хартија за книги со цвеќиња] : Оваа колекција за хартија за записи ја зема цветната шема како тема, црв

Ерикотири 100 листови квадратни оригами хартија 10 разновидни бои двострани хартија за преклопување хартија хартија за занаети за занаети за

DEN 0.33

Материјал : хартија; Боја : 10 бои; Големина : 20x20cm / 8inch; Пакетот вклучува : 100 листови по нарачка Getе добиете 1

Виолетова и сина мачка или змеј шијте на фантазиски стаклени очи 30 мм копчиња за животни со јамка за капчиња кукли полнети меки скулптури или

DEN 2.00

Пар од 30 мм виолетова и сина фантазија мачка или змеј очи со јамки поставени во копчињата на копчињата О�

4мм Супер мала жолта був ситни стаклени очила за птици пар на мали кабохони со рамен бек за играчки скулптура полимер глинеста уметност

DEN 1.00

Сет од 2, минијатурна стаклена кукла од 4мм или накит што прави стаклени очи Првично дизајнирани, рачно и�

Етиопија знаме мапа Декоративни комплети за сликање на дијаманти, смешни 5D DIY целосна вежба дијамантски точки слики дома декор 16 x20

DEN 0.33

Комплетите за сликање со дијаманти вклучуваат 1 Пенка за вежбање на Фулкром + 1 Диск за вежбање + 1 парче к�

Лигга 32 парчиња цијанотип хартија, возрасни и деца DIY занаетчиска хартија Висока чувствителност Сонце за печатење на сонце 1 лист акрилна

DEN 0.33

K Комп за хартија за печатење од 32 парчиња】 Пакетот вклучува 32 листови цијанотип хартија за отпечаток и

2 парчиња Божиќна декорација на дрвени приврзоци креативни дрвени занаети елени стариот човек снежен човек бојата дрвена кукла декорација

DEN 3.33

Информации за големината : Директната големина на овие приврзоци е доволно голема за гостите да ги вида�

2 ролни се чувствувале лепило, 4 x 98,4 само лепило чувствувано ткаенина, чувствувајќи лента со лепила за поддршка за уметност и занаети, кутија

DEN 191.84

【Материјал со дебелина од 1,4 мм меко почувствувано со лепило, ова е висококвалитетен самолемелен почув�

Тарнер Мур издание сино сонце во боја на винил, винил ја менува бојата во сончевата светлина, 12 x 12 uv бојата што се менува винил листови

DEN 504.00

Ограничено издание и ограничено снабдување! Воведување на нашата UV React Collection, UV винил што менува боја! Со

Апстрактни комплети за сликање со црвен дијамант, 5Д DIY дијаманти точки уметност за возрасни целосен вежба квадратен скапоцен камен

DEN 2287.84

❀ 【HD печатење платно】 : DIY дијамантски сликарство целосна вежба користи висококвалитетно платно, кое е

Десет-високи ласерски леќи CO2 ласерско ласерско огледало CO2 ласерски леќи за фокус на ласерски фокус, ZnSE за машина за сечење на гравура

DEN 3.00

Дијаметар : 15мм / 0,59 "; фокусна должина : 63,5мм / 2,5"; Дебелина : 2мм / 0,09 "; тежина : 0,1 кг Облик : менискус; пренес�

Црвена риба стакло очите Реастичен животински пар за уметнички делови од кукли, скулптура, реквизит, маска, материјали за фурсуит, изработка

DEN 1.67

Стаклени очи : стаклени око кабохони за правење накит, скулптури со кукли, таксидермија и други проекти �

Фокус20 Мозаик плочки плоштад иридесен кристален мозаик стаклена плочка за занаети, мозаични парчиња DIY слика Рамки рачно изработени подароци

DEN 526.88

【Висококвалитетен материјал】 Овие плочки од мозаик се изработени од цврсто и невообичаено стакло, ови

Започит 2 парчиња етикети со етикета силконски калапи силиконски калапи за смола сакран растенија зеленчук знак силиконски маркери за

DEN 1476.80

Смола од градинарски влогови Ова е посебен и значаен подарок за семејството и пријателите, тие ќе го сак

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.