• Новак
Adafruit Neopixel Digital RGB LED водоотпорен лента 60 LED-2 метар

Adafruit Neopixel Digital RGB LED водоотпорен лента 60 LED-2 метар

Вреднување на стоката:
DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

60 Neopixel Digital RGB LED на 1 метар Водоотпорна лента. Се продава како исечена лента - може или не може да вклучува конектори (2 или 3 -пински JST) ако добиете средно парче. 60 LED NEOPIXEL DIGITAL RGB LED водоотпорна лента Белешка : Овие ленти се продаваат со мерачот! Тоа ќе биде исечено парче од ролна што може или не може да има конектор (2 или 3-пински JST) на него и ќе има одделени жици за напојување/земја. Сега само 12,5 мм широк, 10 мм ако ја отстраните лентата од обвивката. Оваа лента има Flex PCB во бела боја, што ќе биде помалку видлива против wallsидовите со бела боја. Повисока густина значи многу поголема употреба на електрична енергија на одредено растојание; 18 вати Макс (3,5 засилувачи @ 5 V) Максималниот рејтинг претпоставува дека сите LED диоди се на целосна бела, обично вистинската струја за шарен дизајн е околу 1/3 до 1/2 максимална струја. Добро снабдување со електрична енергија, како што е нашето снабдување со 5 V 10 A е клучно! Користениот протокол е многу специфичен за тајминг и може да се контролира само од микроконтролери со високо повторна прецизност на времето на 100 NS. Имаме пример код за користење со Arduino UNO/Mega Micro Controller на 8 MHz и 16 MHz, но нема да работи со Raspberry PI, Basic Pamp, Netduino, кој било друг интерпретирана/виртуелна машина микропроцесор или кој било процесор побавен од 8 MHz.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Телефонски Држач За КРЕВЕТ, Држач За Мобилен Телефон Кој Поставува Рачно Изработени Кеси За Перници За Перници За Биро, Мек Прилагодлив

DEN 447.20

Вклучува 2 вреќи со грав универзални за сите телефони или таблети помалку од 10 инчи екран Го држи телефо�

Отмро 5 парчиња НБР Пластична Мека Цевка 5мм Внатрешен Дијаметар 8мм Надворешен Дијаметар 1000ММ Должина НБР Цевки Пластични Цевки Тркалезна

DEN 218.24

`+БАЗА ИНФО+Надворешен Дијаметар : 8мм (0,31"); Внатрешен Дијаметар : 5мм( 0,2"); Должина : 3,28 Стапки / 1М ● високок

Зибзе Паунот Со Цветни Премиум Дебели Јога Мат Еко Пријателски Гума Здравје&засилувач; Фитнес Нелизгачки Мат За Сите Видови На Вежбање Јога

DEN 847.84

●Еколошки Материјал●јога душекот е изработен од висококвалитетен тпе материјал, а ТПЕ има висока густ

Абаодам 40 листови Свадба Антички Пулпа Автомобил Распоред Употреба За Цветни Убава Роденден Дрво Ручек Ткиво Салфетки Премиум Партија

DEN 163.84

РУЧЕК СЕРВИЕТИ Definitely Дефинитивно соодветно за широк спектар на возрасни групи од бебиња до постари лиц�

HD Медиа Интерфејс Конвертор, Поддршка 1080p YPbPr Интерфејс Адаптер ЗА HD Медиа Интерфејс Мултифункционален Дигитален Стерео Сигнал ЗА HDTV

DEN 377.60

ЛЕСНО ПРИЛАГОДУВАЊЕ, НЕ Е ПОДДРЖАНО : поддршка осветленост, хром, функција за прилагодување на контраст�

Утопија Носат 3 Џебови Половината Престилка [Пакет од 12], Серверот Келнерка Краток Престилка За Жени Мажи, Кујна, Ресторан И Изработка

DEN 0.33

100% Полиестер Затворање на врвка Машинско Перење ВРЕДНОСТ ПАКЕТСет од 12 појавување на три џеб престилки

Четка за базени во базен и агол, четка за ротација од 180 степени, чиста четка, за надземни и базени за базени, бањи и топли кади, фини

DEN 223.84

Се лизга по без напор чистење над базените со земја и вгрени базени, бањи и топли кади оние гнасни агли н�

Рачна изработка украси Стара Книга Кремирање Урна Ѓердан, Подарок За Писател, Книга Накит,Писател Книга Урна,Писател КРЕМИРАЊЕ УРНА Ѓердан

DEN 3.00

МАТЕРИЈАЛ : Нерѓосувачки Челик,високо отпорен на 'рѓа, корозија и оцрнување, Цврст И Издржлив,Големина Н�

Абаодам 6 парчиња кутија Третирајте Наклонети Украси Материјали Украсни Играчки Роденденско Завиткување Јајца Бонбони Деца Пластични Кутии

DEN 164.80

Пластика Бонбони Случај : Ова се некои кутии за пакување За велигден бонбони пакување до празничната ат�

40 Инчен Број На Виножито балон 0-9 со Круна, Голема Големина Хелиум Балон Роденденска Прослава Прослава На Годишнината Дипломирање

DEN 3.00

ГОЛЕМИНА : овој 40 инчен партиски украси е голем и убав, тоа не е надуено кога максималната должина од 40 ин

Аексит 7.8 мм Аудио &засилувач; Видео Додатоци Женски Лопата Терминал Жица Конектор Злато Тон Конектори &засилувач; Адаптери 100 Парчиња

DEN 152.00

Име На Производот : Женски Лопата Терминал Конектор; Материјал : Метал Вклопете Ја Ширината на Обетката :

Сладолед Плочи и Салфетки 44пакувајте Материјали За Забави За Сладолед Поставете Чинии За Еднократна Употреба Хартиени Салфетки

DEN 175.84

хартија Меморија дизајнПовеќето пријатели како сладолед, има летна атмосфера, ние дизајн на сладолед т�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.