• Новак
Замена на елементот на филтерот IFJF 6A320-58830 FILE FILLE за KUBOTA B3350HSD B7500D L2501D L3800DT LX2610HSD M5640SU RTV900G RTV-X1100CW го заменува PF9911 33830 со O-ring 6A320-59950

Замена на елементот на филтерот IFJF 6A320-58830 FILE FILLE за KUBOTA B3350HSD B7500D L2501D L3800DT LX2610HSD M5640SU RTV900G

Вреднување на стоката:
DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Компатибилен со : Елемент за филтрирање на гориво за серија Kubota B, L серија, LX Series, M серија трактори и комунални возила за серии RTV И сите модели прикажани во описот. Број на дел за замена : 6 A320-58830, PF9911. Елементот на филтерот : Ова ќе ги прикаже честичките од вода, нечистотија и 'рѓа од горивото, ќе помогне во одржувањето на здравјето на системите за гориво и да го задржи моторот правилно. Ги исполнува стандардите за изведба што би ги очекувале. Пакетот вклучува : 2 x 6 A320-58830 Елемент на филтер за гориво, 2 x 6 A320-59950 O-прстени (мал), 2 x 6 A320-59940 O-прстени (голема). Белешка : Ве молиме, редовно заменете го филтерот за гориво за да ја обезбедите најдобрата моќност за моторот. Компатибилен со : Kubota B серија трактори : B2320 DTN, B2320 DTN (-1), B2320 HSD, B2320 HSDN, B2410 HSD, B2410 HSDB, B2410 HSE, B26, B2620 HSD, B2630 HSD, B2650 HSDC, B2710 HSE 20 HSD, B3030 HSD, B3030 HSDC, B3000 HSDC, B3200 HSD, B3300 SUHSD, B3350 HSD,B3350 HSDC,B3350 SUHSD,B7400 HSD,B7410 D,B7500 D,B7500 DTN,B7500 HSD,B7510 D,B7510 DN,B7510 HSD,B7610 HSD,B7800 HSDKubota L Series Tractors : L2501 D,L2501 F,L2501 H,L2800 DT/HST,L2800 F,L3200 DT,L3200 F,L3200 H,L3400 DT/HST , L3400 F, L3700 SU, L3800 DT, L3800 HKUBOTA LX Series Tractors : LX2610 HSDKubota M серија трактори : M5640 Sukubota RTV серија за комунални возила : RTV900 G, RTV900 G6, RTV900 R6, RTV900 R-SDL, RTV9, RTV1 900 T5-H/T2, RTV900 T6, RTV900 W, RTV900 W6 , RTV900 W6 SE, RTV900 W8 SE, RTV-X1100 CR, RTV-X1100 CW, RTV-X1120 DR, RTV-X1120 DW, RTV-X1140 R, RTV-X1140 W, RTV-X900 G, RTV-X900 R, RTV-X900 TRACEMENT ДЕЛ БРОЈ БРО 830, PF9911.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Комплет за палење ZKQLZOQI 35мм комплет за клипот за Honda GX25 HHT25S W, куќиште за покривање на филтрирање на воздухот, калем за палење, филтер

DEN 0.33

[Делови за широка употреба] : За Honda GX25 HHT25 S тревник за трева на моторот [Број на дел од производителот] : 3050

Вклучен прекинувач за батерии Wenyrich 12-48V Исклучете го господар прекинувач за прекин на електрична енергија за морски, брод RV, црно

DEN 455.20

Вклучување / исклучување на сериите на батеријата М со копче, дел број 6006, е прекинувач за вклучување на �

Dyno Racing 2inch 52mm Трикратен мерач комплет Волт мерач Вода температура Температурен мерач на маслото за притисок на притисок на мерачот

DEN 1593.60

Боја : куќиште на хром, бело лице, црвени игли Големина : како што е прикажано сликата.Материјал : пластик�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.