• Новак
Метал бакарен лим од бакар од бакар од бакар 99,9% чиста чиста плоча за фолија Популарни дебели материјали за покриви и водоотпорни слоеви месинг плоча

Метал бакарен лим од бакар од бакар од бакар 99,9% чиста чиста плоча за фолија Популарни дебели материјали за покриви и водоотпорни слоеви

Вреднување на стоката:
DEN 752.00

Пристапност
Во достапна форма

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок 100% и висок квалитет. Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, добра организација. Одлично за заварување и ласкање. Издржлив во употреба. Флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување. Непорна, трахома, лабава. Електрична висока ерозија на точноста на површината, процесот на третман на топлина, електродата немаше насока. Апликации : DIY проекти, декорација на згради, индустриска, електронска, опрема и така ондеална за ракотворби, емајл, реставрација на бакар, правење или електрични проекти. Популарен густ материјал за покрив и водоотпорен слој. Донесете малку нова боја и текстури во еден од вашите занаетчиски проекти. Толку многу проекти ќе уживаат во овој прекрасен бакар. Спецификација : Големина на производот (L x W) : 100 x 100mm/3. 9 инчихтизност : 0,16in/4mm, 0,2in/5mm бакарна чистота : 99,9%Материјал : Методи за обработка на бакар : ласерска машина, CNC компјутерски гонг, машина за гравирање, мелење машини , Голема сила, добра пластичност, добра заварување, употреба : широк спектар на употреба, како што се ремени за резервоарот, водоснабдување и дренажни цевки, медали, bellвони, цевки од змија, комплексни мали производи, ракотворби, хардверски делови, музички инструменти, итн .

Главните карактеристики

Product size( L x W):
100 x 100mm/3. 9 x 3. 9 inch
Thickness:
0.16in/4mm,0.2in/5mm
Copper purity:
99.9%
Material:
Copper
Processing methods:
Laser machine, CNC computer gong, engraving machine, milling machine
Characteristics:
Product features:
Good mechanical properties, benign hot plasticity, high strength, good plasticity, good weldability,
Uses:
A wide range of uses, such as water tank belts, water supply and drainage pipes,medals,bellows, serpentine pipes, complex small products,handicrafts, hardware parts, musical instruments,etc.
Package Included:
1 x Pure copper sheet:
Service:
If you have any problem with this product, please feel free to contact us. And we will solve your problem as soon as possible.:
Package Included:
1 x Brass Sheet Roll

Избор на клиент

ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Бакарна Прачка Месинг Шестоаголник Н59 Месинг Прачка Цврст Материјал За Модел Авион Брод Автомобили Бакарна Фолија Одбор

DEN 0.67

Таа има добра обработка Со добра електрична спроводливост и топлинска спроводливост, одлична пластичн�

АМДХЗ Чист Бакар Лист Фолија Месинг Лист Златен Филм Фолија Плоча H62 DIY Експеримент Дебелина На Листот 0,1 Mm, Ширина 300Mm, Долги 500Mm/19,68

DEN 452.16

Месингот има висока јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може добро да ја издржи обрабо

Месинг Плоча Бакар Диск Лист Т2 Материјали Висока Чистота Занитвам Алатки За Сечење И Сите Видови На Прецизни Делови Метална Бакарна Плоча

DEN 1030.40

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обработка Материјал : б�

Плоча за јаглеродни влакна на Goonsds Чиста табла за јаглеродни влакна се применуваат на медицински инструменти, материјал за автомобили,

DEN 2.00

★ Површината е двојка, матна површина, без никаква содржина на стаклени влакна Специјално е применливо

Плоча Од Јаглеродни Влакна Со Висока Цврстина Со Светла Сјајна Површина, Може Да Ја Кородира Киселинската Алкална Сол И Атмосферската

DEN 446.40

[Плоча Од Јаглеродни Влакна Со високи Перформанси] плочата од јаглеродни влакна со висока цврстина имаа

Нијанксин Месинг Плоча Бакар Лим Фолија Бакар Лист Виолетова Бакарна Плоча 3 Различни Големини За, Занаети, САМ, Поправки, Електрични, Рачно

DEN 1.33

Материјал : Месинг, висок квалитетМазна површина, ниска содржина на кислород.Висока чистота, фина орган�

Наншенг 8 Мл. Фиберглас Ткаенина Ткаенина Мрежа, 39 х 5 Дворови, Фиберглас Мат Материјал Ролна Ткаени Скитници за Када Туш Брод Базен Поправка

DEN 1.67

Карактеристики : зачувување на топлина, топлинска изолација, отпорност на висока температура, отпорен н

Yiwango чиста бакарна метална плоча со фолија, исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и накит што прави чист бакарен лист

DEN 2019.04

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства за �

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.