• Новак
Пазарна жица на Мерлин, кабел за кабел за плетенка од бакар 2м/6. 56ft Флексибилност голи метални плетенки со плетенка со неинсилирана жица за олово на земја

Пазарна жица на Мерлин, кабел за кабел за плетенка од бакар 2м/6. 56ft Флексибилност голи метални плетенки со плетенка со неинсилирана жица

Вреднување на стоката:
DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Кабелот со рамен затемнет бакар плетенка е изработен од висококвалитетна затемнета мека бакарна жица со единечен или мулти-слој ткаен, кој обезбедува одлична заштита на ЕМИ, РФИ и ЕСД, како и отпорност на абразија Неинсалирана жица со плетенка. Мрежата со плетенка со плетенка со бакар има карактеристики на флексибилност, отпорност на абење, анти-електромагнетно мешање и спроводливост. Може да ги затегне жиците од различни неправилни форми и да ги задржи меките во голем опсег на температура. Многу големини за избор од : 25#, 28x2. Должина : 2м/6,56ft. Единствената мрежна цевка со разголена бакарна мрежа Единствена мрежа има добра дисипација на топлина. Ако купите повеќе од 1 компјутери, ние нема да го намалиме. Значи, ако ви треба намалување, ве молиме контактирајте не. Добра флексибилност, отпорност на абење, мекост и дисипација на топлина. Извиткан чист бакарен материјал, издржлив и стабилен - ве натера да уживате во вашата диспецификација : Материјал : затемнет бакар : Неинсалирана, добра флексибилност, приспособливост, отпорност на абење и спроводливост. Учиј : Анти -електромагнетно мешање. Оценка на жицата : 25#должина : 2m/6.

Главните карактеристики

Material:
Tinned Copper
Feature:
Uninsulated, Good Flexibility, Scalability, Wear Resistance And Conductivity.
Usage:
Anti Electromagnetic Interference.
Wire Rating:
25#
Length:
2m/6.56ft
Width:
28mm
Thickness:
2.5mm
Wire Rating:
35#
Length:
2m/6.56ft
Width:
26mm
Thickness:
3.2mm
Wire Rating:
50#
Length:
2m/6.56ft
Width:
28mm
Thickness:
4.8mm
Package Included:
1× Flat tinned copper braid cable:
Note:
1. This is a bare wire, not the enameled wire. The Sleeve Will Be About 30% Shorten After Expanded, Please Reserve Enought Length.:
2. If you buy more than 1 pcs, we will not cut it. so if you need cut it, please contact us.:
If you have any questions, please feel free to contact us, we will reply you within 24 hours :

Избор на клиент

Месинг плоча бакарен лист месинг чист бакарен купер метален материјал за DIY рачно изработен материјал дебел 5мм, 100мм х 150мм метална

DEN 2.33

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка Може да биде �

Лист за покривање на поликарбонат, поликарбонатно покрив панел, ретардант на пламен 1мм Сончев плоча силна за покривот на стаклена градина,

DEN 3.33

【Поликарбонатно покрив лист : : Дебела поликарбонат лист дебелина од 1мм Водоотпорен и доказ за проте�

ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Бакар Лим Месинг Цу Метал Лим Фолија Плоча Е Идеален За Ракотворби, Емајл, Бакар Реставрација Дебелина Бакар Фолија

DEN 2.00

Таа има добра обработка ОЖИВЕЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗАНАЕТЧИСКИ ИДЕИИдеални За ракотворби, емајл, реставрација �

САД запечатуваат најголемиот дел RS-S40-147 Силиконска гумена лента со лепило за висина на температура, 40a, 1/32 Висина, ширина 1/2, должина

DEN 369.92

Облик : лента; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Лепило со високо тем

Плоча Од Јаглеродни Влакна Со Висока Цврстина Со Светла Сјајна Површина, Може Да Ја Кородира Киселинската Алкална Сол И Атмосферската

DEN 446.40

[Плоча Од Јаглеродни Влакна Со високи Перформанси] плочата од јаглеродни влакна со висока цврстина имаа

Yiwango бакарен лист фолија метал метал тенок лим за фолија за фолија Шим 200мм/7,87inchx1000mm/39. 9 -инчен мела за обработка на месарни плочи

DEN 1207.68

Материјал : месинг лист, боја : злато Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, добра ор�

3 парчиња 2-1/2 x 3 Алуминиумска рамна лента со висока јачина на алуминиумски лим 12 Долга цврста плоча мелница 2,50 за занаетчиство и инженерски

DEN 0.33

Изграден за да трае : Нашиот алуминиумски лист е изработен од висококвалитетна легура со голема јачина,

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.