• Новак
Гума -кал општа намена Гумен лист 60А - црна - 0,25 x 5 x 5

Гума -кал општа намена Гумен лист 60А - црна - 0,25 x 5 x 5

Вреднување на стоката:
DEN 3.33

Пристапност
Во достапна форма

Тешка стиренска бутадиен гума за одличен отпор на влијанија и абразии Дебела гума од 1/4-инчи што е совршена за браници, влошки и други апликации со големо влијание. Се одликува со 60А Дурометар за тврда и тврда површина со умерена постојаност. Способни да издржат екстремни температури од -10 ° до 190 ° F -идеално за индустриска употреба. Цврстата, вулканизирана површина е водоотпорна и се спротивставува на развојот на растот. Тешка стиренска бутадиен гума за одличен отпор на влијанија и абразии. Дебела гума од 1/4-инчи што е совршена за браници, влошки и други апликации со големо влијание. Се одликува со 60А Дурометар за тврда и тврда површина со умерена постојаност. Способни да издржат екстремни температури од -10 ° до 190 ° F -идеално за индустриска употреба. Цврстата, вулканизирана површина е водоотпорна и се спротивставува на развојот на растот. Гума од гума-Кал гума е вашиот еластомер за еластомер за скоро секоја апликација. Овој црн гумен лист е направен од стирен бутадиен гума (SBR) за извонредни заштитни способности, вклучително и отпори на шок, влијание и абразија. Гумата со дебела лим од 0,25 ”делува како заштитна бариера, апсорбира штетни движења и ги дистрибуира низ нејзината површина за да не можат да предизвикаат оштетување на какви било чувствителни под-површини. Бидејќи овој гумен лист од 1/4 инчен е екстра дебел, тој е совршен за апликации со висок стрес за кои е потребна сигурна и долготрајна заштита. СБР е водоотпорен. Индустриската гума SBR, исто така, има површина што не се лизга и работна температура се движи од -10 ° до 190 ° F, што ја прави идеален за физички побарувачки апликации во екстремни услови.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Сино огледало акрилни чаршафи, 12 x 12 непроaирен сјајно огледало пластичен лим со дебелина од 1/8 инчи, 5-парчиња цврсти затемнети огледало

DEN 527.84

Силен секој акрилен лист со сино огледало доаѓа со заштитен филм од страната на огледалото за да спречи

ВИКС-ЛЕНТА, 1пц 100мм*100мм*0,2 мм Висока Чистота 99,9% Чист Цинк Зн Лим Синкаво-бела Метална Цинк Плоча Издржлива За Научна Лабораторија

DEN 0.33

ние ќе се потрудиме да го обезбедиме најдоброто шопинг искуство Направете цинк материјал со висока чис�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.