• Новак
Копчиња за копчиња за редовни костуми 16 парчиња сет вклучуваат 4 копчиња со мерење 20мм за јакна пред, 12 копчиња кои мерат 15мм за ракави и панталони, црни, 16-копчиња

Копчиња за копчиња за редовни костуми 16 парчиња сет вклучуваат 4 копчиња со мерење 20мм за јакна пред, 12 копчиња кои мерат 15мм за ракави

Вреднување на стоката:
DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

Совршени копчиња за повеќето костуми, јакни, блејзери, палта, панталони и многу повеќе Крвните копчиња имаат полиран мат финиш, мазна заоблена рабна раб и 4 дупки за без напор шиење на нишка. Копчиња достапни во 12 фантастични бои. Овој конкретен сет на копче е црната боја. Комплетен сет од 16 копчиња за костуми. Вклучува 4 копчиња со мерење 3/4 инчи или 2,0 см (20мм) кои се користат за предната јакна; и 12 копчиња со мерење на 9/16 инчи или 1,5 см (15мм) кои се користат за ракавите и панталоните со јакна. Направено со употреба на висококвалитетен најлон пластичен материјал. Копчињата се екстремно издржливи и отпорни на гребење, пукање и бледнее. Издржува повеќето околини и се суви чисти и се перат. Овој тип на копче за костум е едно од најчесто користените копчиња за костуми од производителите на облека. Идеален сет на копчиња без разлика дали барате неколку копчиња за замена, или комплетен сет. Работи со повеќето типови нишки. Копчињата со копчиња се прават со грижа за да се обезбеди квалитет, вредност и услуга. Производите на копчињата се поддржани со политика за уверување. Копчињата за редовни костуми се разноврсни за употреба на костуми, блејзери, спортска јакна и панталони. Полираната матна завршница и заоблениот раб на работ им даваат на копчињата мазен допир. Внатрешните рабови на 4 дупки се опфатени за да се обезбеди без напор шиење на конец; и обезбедување на копчињата да останат понатаму спречувајќи да се разоткрие низата. Копчињата се компатибилни со повеќето типови нишки. Достапно по ваш избор на 12 бои : средни сиви копчиња, темно сиви копчиња, копчиња од беж, копчиња од јаглен, темно кафеави копчиња, копчиња Таупе, кафеави копчиња, копчиња од слонова коска, копчиња од морнарица, бели копчиња, светло сиви копчиња, црни копчиња.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Акак продавница 100 парчиња по пакет 25 мм 2 дупки со loveубовни срца копчиња за дрво за шиење за шиење со тркалезно рачно изработени копчиња DIY

DEN 132.00

Материјал : Дрвена материја за заштита на животната средина; количина : 100 парчиња Дијаметар на копчето о

30 компјутери на големо железо на ткаенина лепенка за облека/најголемиот дел извезено шијат на апликација симпатична лепенка - сладолед

DEN 1.67

Користете за : торби, чанти, маици, белешки Големина : 2,7 см x 5,9 см Користете за : торби, чанти, маици, белешк

Пакет за прицврстувачи на знамето на англија Англија, пакетот за прицврстувачи на јамка вклучува 1 лепенка и 15 листови привремени тетоважи

DEN 79.84

Пакет : Еден сет вклучува привремени тетоважи со знаме на лепенка и 15 листови (2,4 * 22ines, 60 * 55мм), двете коре�

Tacvel 2 парчиња во САД закрпи на знамето, кука и јамка, украсена лепенка за капачиња, ранци, облека, елек, воени униформи, тактички запчаници

DEN 3.00

Големина : 3 x 2 инчи Кука и сите имаат кука и јамка Совршена големина за ракави на рака или подрачје на гор

5 парчиња нишки за шиење на нишки, iridescent рачно шиење жица со повеќе болни градиенти за шиење ватиран везење на конец на конец за облека

DEN 89.76

Повеќебојни градиентни дизајн на бојата Овие навои за шиење усвојуваат повеќебојни градиенски дизајн

2 ролни/ 20 јарди памук мрежи 1 инч за DIY занаети Декорација тешка шиење мрежи за завиткување торбички торби за правење на надворешни

DEN 1.67

Содржина на пакетот : Пакетот доаѓа со 2 ролни мрежи, достапни во класични бои, погодно за да ги користите

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.