• Новак
Walfront Woodworking Dovetail Router Bit 14in Shank Tungten челик легура за мелење алатки за мебел за мебел од дрво за градење кабинет за градење мебел

Walfront Woodworking Dovetail Router Bit 14in Shank Tungten челик легура за мелење алатки за мебел за мебел од дрво за градење кабинет

Вреднување на стоката:
DEN 94.72

Пристапност
Во достапна форма

Длабочина : Нивото на рутерот може да ја прилагоди длабочината на сечилото на сечилото според реалните потреби и е лесен за употреба Ова ниво на рачка од 1/4 -инчен рачка на опашката е компактна и лесна за инсталирање, обично се користи во обработка на дрво. Применливи материјали за обработка : Алатката може да се користи за обработка на тврдо дрво, плута, дрво и други работници за обработка на синтетичко дрво, но со цел да се избегнат бакар, железо и други метални материјали, како и песок и песок, камен и други не -Дод материјали. Легура на челик од волфрам : Оваа вежба за рутерот е изработена од материјал од легура на челик од волфрам, кој се оксидира на така што не е лесно да се руши или 'рѓа. Ефектот на сечење : вежбата на дрвениот рутер е многу, и може да обезбеди дека сте, и дрвени производи секој пат. Бит на рутер за обработка на дрво : Оваа позиција на рутерот на рачката од 0,25 -инчи е погодна за кастрење на разни шуми за да ја направи повеќе тркалезна и да ја олесни вашата работа. Длабочина : Нивото на рутерот може да ја прилагоди длабочината на сечилото на сечилото според реалните потреби и е лесен за употреба. Ова ниво на рачка од 1/4 -инчен рачка на опашката е компактна и лесна за инсталирање, обично се користи во обработка на дрво. Применливи материјали за обработка : Алатката може да се користи за обработка на тврдо дрво, плута, дрво и други работници за обработка на синтетичко дрво, но со цел да се избегнат бакар, железо и други метални материјали, како и песок и песок, камен и други не -Дод материјали. Легура на челик од волфрам : Оваа вежба за рутерот е изработена од материјал од легура на челик од волфрам, кој се оксидира на така што не е лесно да се руши или 'рѓа. Ефектот на сечење : вежбата на дрвениот рутер е многу, и може да обезбеди дека сте, и дрвени производи секој пат. Бит на рутер за обработка на дрво : Оваа позиција на рутерот на рачката од 0,25 -инчи е погодна за кастрење на разни шуми за да ја направи повеќе тркалезна и да ја олесни вашата работа.

Главните карактеристики

Item Type:
Woodworking Dovetail Router Bit
Material:
Tungsten Steel Alloy
Use:
For woodworking grooving or other woodworking
Coating:
PTFE coating
Shank Diameter:
Approx. 6.35mm / 0.25in
Package List:
1 x Woodworking Dovetail Router Bit:
Note:
1. Please avoid cutting metal and non wood materials such as steel, iron and sand.:
2. Please keep it away from water to avoid rust.:

Избор на клиент

Детска сина маѓепсана слон 1 -та роденденска забава за резерви за еднократна употреба за 24 лица | Пакетот за момчиња девојчиња вклучува

DEN 0.67

{Волшебна дизајн на слонови} има симпатичен слон со уши полка и пастелна сина и сива боја {Премиум јачина

Изворите на компресија се погодни за повеќето поправка I 304 компресија од не'рѓосувачки челик, пролетен пролетен дијаметар на жицата

DEN 3.00

Има силна антиоксидација, антикиселина, способност за антикорозија, лесна за складирање и употреба Мат�

1300 Парчиња Стакло Семе Монистра Рефус, CCOZN 4mm 6/0 Стакло Монистра Рефус Непроѕирни Пони Монистра За Нараквица Мини Растојание Монистра

DEN 2.00

[Пакет] Дојдете со околу 1300 парчиња стаклени семенски монистра за самостојни материјали за изработка на

Торба За Складирање Облека фансипро Отпорна На Нечистотија, Отпорна На Брчки, Комплети За Додатоци На Гардероба; Куќа за Изнајмување, 900х300х500,

DEN 388.32

Дизајн на патент на страна за лесно земање и ставање на облека Изработката на хеминг е извонредна, а шев�

Комфитех, глуждот, мраз пакет, за повреди што може да се употреби пета мраз за олеснување на плантар фасцитис, олеснување на ахил, олеснување

DEN 399.84

Двострана дизајн на иновации Обвитката за мраз на глуждот Comfitech е креативно направено од двојна ткаени�

Контејнери за сендвичи со хемотон 2 парчиња 3л Контејнери За Сладолед Контејнери За Складирање Замрзнувачи За Сад За Бел Сендвич

DEN 299.04

Можете да уживате ВО ВАШЕТО ВРЕМЕ ЗА печење САМИ со вашите деца, што може да го подобри односот родител �

Јојофуни кукла куќа со фото рамка Симулација на слика Рамка за микро пејзаж декоративни мини рамка украси дрво мини кукла куќа фото

DEN 369.60

Минијатурна рамка за слика : Може ефикасно да ви помогне да креирате топла атмосфера и да ја направите в�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.