• Новак
Гумен лист EPDM, 2 пили-фиберглас, засилен, 50a, 1/4 во дебела x 36 во широк x 36 во долг

Гумен лист EPDM, 2 пили-фиберглас, засилен, 50a, 1/4 во дебела x 36 во широк x 36 во долг

Вреднување на стоката:
DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 1/4 ", ширина : 36", должина : 36 ", материјал : EPDM, боја : црна до висок стрес и флекс. ЕПДМ е идеален за употреба на отворено и има одличен отпор на временските услови. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 1.500 psi, издолжување : 350%, јачина на солза : 25 N/mm, комплет за компресија : 25%, густина : густина : густина : 1.3 g/cm3, Temperature Range : -30° to 250° F, Specifications Met : ASTM D2000 M1 CA510. [VARIOUS APPLIANCES] Fabric-Reinforced EPDM are often used as flange gaskets, diaphragm packing, and in other applications with heavy compression. It е особено добро прилагодено за употреба во апликации со пареа и вода. [Перформанси] Оваа формулација има вметнување на ткаенина од фиберглас и стои до висок стрес и флекс. EPDM е идеален за употреба на отворено и има одличен отпор на временските услови. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 1.500 psi, издолжување : 350%, јачина на солза : 25 N/mm, комплет за компресија : 25%, густина : 1,3 g/cm3, температурен опсег : -30 ° до 250 ° F, Спецификации Мет : Спецификации Мет : ASTM D2000 M1 CA510.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Zhengyyuu месинг плоча бакар лим фолија бакарен метален лим фолија плоча исечена бакарна плоча плоча од бакарна плоча од бакарна фолија

DEN 1.33

Има добра машинска обработка Месингот има голема јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак �

Акрилен лист чист фрлен 12 x 12 квадратен панел 1/4 дебела пластична табла од 6 мм транспарентна за знаци, проекти за прикажување на DIY,

DEN 447.84

Употреба на повеќенаменски проекти Овие акрилни чисти леани листови можат да се користат за голем број

Месинг лист Хуилун чист бакарен метален лим со фолија, исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и правење месинг плочи

DEN 1.00

Предности : мазна површина,, ниска содржина на кислород и добра спроводливост Добра флексибилност, густ�

Сиживуџија Метал Бакарна Фолија Чист Бакар лим Фолија Месинг Метал Тенок Лим Фолија плоча Со висока Јачина Месинг Плоча Месинг Плоча

DEN 1048.96

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.