• Новак
Uxcell Presur Componessating Dripper 1 gph 4L/h емитер за градинарски наводнување капка по капка со конектор за бодликава црево, пластична црна сина боја 50 парчиња

Uxcell Presur Componessating Dripper 1 gph 4L/h емитер за градинарски наводнување капка по капка со конектор за бодликава црево,

Вреднување на стоката:
DEN 1460.80

Пристапност
Во достапна форма

Стапка на проток : 1 галон на час / 4 литар на час Дијаметар на Барб : 5,5 мм надворешна диа.; Работен притисок : 1 до 3,5 кг. Бавната стапка на наводнување овозможува почвата да ја апсорбира водата поцелосно во корените зони на растенијата. Само-пирсинг дизајн, ја испорачува истата униформа стапка на проток од почеток до крај на патеките за цевки. Идеално за цвеќиња, тревници, уредување, зеленчук, цветни градини, земјоделство, садови, внатрешен двор, кутии за плантари, лозја. Компензација на притисок (ПЦ) е емитер кој го одржува истиот излез со различни притисоци на влезот на вода. Затоа, емитувачите на капење на компјутерски компензираат нерамномерен терен, должина на цевката за снабдување и различни влезни текови. Камените за компјутер го олеснуваат повеќе контролираното наводнување, бидејќи секој емитер за капење настапува до претходно поставена стапка на проток (на пр. 1 галон на час), дозволувајќи им на водата што се емитува во должина на време лесно да се пресмета. Ова обезбедува поефикасно наводнување, намалувајќи го ризикот од над вода или под вода.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Позадина на резервоарот за риби, ПВЦ статичко прицврстување на терариум позадина за амфибиски морски живот, пустинско небо печатење

DEN 3.00

Висок квалитет : Нашата 3Д аквариумска позадина е изработена од подебел ПВЦ материјал, нетоксичен, прија

Тиеназа Прстен Носител Перници, Свадба Прстен Држач Перница, 7.8 х 7.8 инчен Прекрасна Пупка Свадба Џеб Прстен Перница Перница Носител

DEN 3.00

Нашата прстенеста перница е составена од полиестерска ткаенина, дамка и вештачки дијаманти, совршена з�

Лаоше Четка За Чистење На Оџаци Комплет За Чистење Четка За Чистење Оџаци Комплет За Чистење На Оџаци Додаток За Најлонска Алатка за

DEN 1252.80

УДОБНА И БРЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Лесна за употреба и ракување, поврзете повеќе прачки за да ја проширите покр�

Паметна Вага За Дигитален Пренослив Багаж, Капацитет од 50 килограми /110 килограми, Со РАЧКА ЗА ЗАФАТ НА ЕЗ, Скала за Виси На Патување

DEN 708.80

КАПАЦИТЕТ / РЕЖИМИ : 50кг / 110 фунти Капацитет; режими на Мерење мерки во фунти (фунти) или килограми (кг) ВИС

Оперитакс Кислородна Пумпа Воздушни Фитинзи Пренослива Воздушна Пумпа Додатоци За Риболов Аквариум Додатоци УСБ Воздушна Пумпа Аквариум

DEN 3.00

Пластика Мини Аквариумска Воздушна Пумпа : Мазна површина и убаво полиран, уреден и дарежлив, затоа не т�

УСБ Рачен Мини Спреј Вентилатор Висечки Врат Креативна Работна Површина Десктоп Пренослив Преклопен Полнење Мал Вентилатор Нов

DEN 287.84

[Долг век на траење на батеријата] вградената батерија обезбедува долги часови работа, што ви овозможув�

Томсоо 4-во-1 Лупа Со Лесна, Бела/Топла Бела Осветлена Лупа За Лупа-Прилагодлива Вртлива Рака СО ЦЕЛОСЕН Спектар ПРЕДВОДЕНА Од Лупа

DEN 552.00

10x Вистински Оптички Стаклен Објектив led лупа 10 X СО светлина обезбедува јасност зголемен поглед и висти

36 Пара Нелизгачки Влечки За Еднократна Употреба Влечки За Рефус Куќа Спа Влечки Затворен Прст За Гости Без Чевли Дома Хотели Спална

DEN 751.84

Етилен Винил ацетат единствен Големина На фитинг : големината на домашните влечки е околу 11,02 х 4,33 инчи /

Пластична Мала Корпа За Отпадоци, Канцелариска Корпа За Отпадоци Од 3,1 Галон, Бела Корпа за Отпадоци Со Вградена Рачка, Тенка Корпа За Отпадоци

DEN 319.84

?€Премиум Материјал q : корпа за отпадоци изработена од издржлива пластика која нема да се чипира и има д

Комплет Кујнски Прибор хвигсс, 28 Парчиња Силиконски Прибор За Готвење Комплет Подароци За Денот На Мајките Рачка Од Нерѓосувачки Челик

DEN 3.00

? НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК И СИЛИКОН ЗА ХРАНАсиликонската глава во комбинација со висококвалитетната рачка о

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.