• Новак
Аем В2 Мулти-Влезна Вода/Метанол Стандарден Контролер Комплет

Аем В2 Мулти-Влезна Вода/Метанол Стандарден Контролер Комплет

Вреднување на стоката:
DEN 2456.80

Пристапност
Во достапна форма

Легално во Калифорнија само за тркачки возила кои никогаш не можат да се користат на автопат АЕМ силно препорачува корисниците никогаш да не надминуваат концентрација на метанол од 50 проценти кога користат кој било Систем Или компонента На Метанол На Вода ИЛИ аем. Метанолот е токсична и многу запалива хемикалија; 100 проценти Метанол лесно се запали и енергично гори со речиси незабележлив пламен. Контролорот за вбризгување вода/метанол со Повеќе Влезови на АЕМ има повеќекратен влезен дизајн кој им овозможува на корисниците да го инсталираат и на возила со природна аспирација со висока компресија (NA) преку поставките MAF/IDC и на возилата со ултра висок поттик (над 35 PSI) со помош на надворешен сензор за МАПИ. Контролорот со Повеќе Влезови работи со надворешен сензор за надворешна карта базиран на напон од 0-5 волти, влез базиран на фреквенција за Циклус На Должност На Инјекторот (ИДЦ), масовен проток на воздух базиран на фреквенција (МАФ) или МАФ базиран на 0-5 напон. Дизајнот на контролорот се одликува со големи копчиња отпорни на вртење и поголемо нумерирање за лесно поставување точни точки на стартување и целосно активирање, со покриени СТАТУСНИ ЛЕР и копчиња за тестирање за дополнителна отпорност на прскање. Приклучокот е интегриран во куќиштето на контролорот за парење на позитивниот конектор за заклучување на редизајнираниот ремен за жици. Контролорот Со Повеќе Влезови има приклучок што лесно се отстранува што ги покрива прекинувачите за програмирање и легенда за програмирање на задната страна за поставките базирани на 0-5 волти и фреквенција. Куќиштето на контролорот има лесен пристап до интегриран осигурувач и обликувани јазичиња за монтирање. Инженерите на АЕМ поминаа долгогодишно време во развивање на стратегијата за контрола на протокот на контролорот за повеќе линеарна испорака на излез на проток.

Главните карактеристики

Избор на клиент

А-Премиум Диск Сопирачка Дебеломер Собранието Со Заградата Компатибилен Со Изберете Понтијак Модели-Гран При 2004-Пред Возачот И Совозачот

DEN 1.00

[Опрема за возила] : Компатибилен Со Големата Награда На Понтијак 2004 Предна Лева И Десна, Возачка и Патн

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.