• Новак
Киб 344078 Ексел-Г Гас Шок

Киб 344078 Ексел-Г Гас Шок

Вреднување на стоката:
DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

Киб препорачува оем замена шок Специјално калибриран за да помогне во обновувањето на оригиналните карактеристики на ракување и контрола на Камионите со Целосна Големина форд. Користи беспрекорен работен цилиндар усогласен со клипна лента обложена Со Тефлон за позитивен печат и подолг век на траење. Тројна хромирана клипна прачка и заптивки за масло со повеќе усни кои го намалуваат абењето. Цврсти беспрекорни монтажни прстени за очи и чаури за завртки за елиминирање на штракаат. Удобноста при возењето може да биде важна, но враќањето На Контролата на Возењето на возилото; стабилноста, запирањето, реакцијата на промена на лентата и управувањето е критично. Киб Ексел-Г Шокови И Потпори се дизајнирани за најважната цел на изведбата : Враќање на оригиналните можности на возилото. Киб е водечки светски снабдувач на шокови и потпори за нови производители на возила И Excel-G е направен на истите линии за склопување KYB OE, ги користи истите компоненти за квалитет НА OE и е калибриран за да ги врати оригиналните, дизајнирани перформанси, а не да ги менува. Тоа ја заработи класификацијата Excel-G : OEA (Оригинална Опрема за Резервниот Пазар).

Главните карактеристики

Избор на клиент

K&N Филтер за воздух на моторот: Повторно употреблив, чист на секои 75,000 милји, печење, премија, филтер за воздух за замена на автомобили:

DEN 0.33

Еднократно K Baldwin PA4147; Лаборатории на шампиони AF1695; Ford 1 L2 Z9601 AA; Fram CA9332; Хастингс AF1127; LuberFiner AF1695; Микрогард MG

Сензор за температура на течноста за ладење, сензор за температура на водата компатибилен со Крајслер, Гранд Чероки, Ј-ЕЕП Вранглер, Дуранго,

DEN 3.33

[ОЕМ за опишување] : Дел Број на сензор за температура на течноста за ладење на моторот е 5149077 AB, 514909 AB, SU13812

FO1288165 Фабрички Стил Автомобил Течност За Ладење Шофершајбната Мијалник Резервоар За Прелевање Течност Со Црево И Сензор За Ниво На Течност

DEN 176.64

Компатибилност на возилото овој резервоар за течноста за ладење е компатибилен Со ford Explorer Sport Trac 20012002, Fo

Генерички филтер за воздух Исклучителна карбуратор филтер за гас -сијалица за обнова на сијалицата за обнова на практичен филтер за воздух

DEN 1126.40

Полесно инсталирајте и стартувајте : Обновете го како начинот на кој паѓа вашиот стар карбуратор, скоро

Вентилатор за ладење на електричен радијатор Mupera - Универзален тенок вентилатор, влечење, собрание за ладење на електричен радијатор

DEN 0.33

Вентилатор за ладење со високи перформансивентилатор за ладење на електричен радијатор со високи перф�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.