• Новак
Скратувањето на зимскиот ден од Josephозеф Фаркхарсон, 22х32-инчен платно wallидна уметност

Скратувањето на зимскиот ден од Josephозеф Фаркхарсон, 22х32-инчен платно wallидна уметност

Вреднување на стоката:
DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Josephозеф Фархарсон Стил : импресионизам. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Направено во САД. Уметник : Josephозеф Фархарсон. Стил : импресионизам. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Направено во САД. Ова подготвено за виси, галеријата завиткано уметничко дело има овци во зима. Josephозеф Фархарсон беше шкотски сликар, главно на пејзажи. Тој е најпознат по своите снежни зимски пејзажи, честопати има овци и честопати прикажува зори или самрак. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Декорација на дневна соба GPPZM сликарство Едноставен стил позадина wallидно сликарство виси сликарство Спална соба сликарство за сликање триптих

DEN 416.00

Професионална крпа за сликање на масло, добра сила на затегнување, фино боење Јадро на слика со висока д�

3 парчиња ацтеки дрвени wallидови украси фарма куќа кујна бохо цијан правоаголник врамени знаци за висечки знаци спална соба рамка

DEN 0.33

Одлично занаетчиство : Избрано квалитетно дрво, ела, нерефлективно, издржливо Дрвената рамка е бојата н�

Биутеавал - Суеверие планини зајдисонце Аризона Западен wallид Арт Арт пустински кактус пејзаж слики платно уметнички принт за природа за

DEN 2.00

Големина : 12 "x20" x2pcs+12 "x28" x2pcs+12 "x32" Големината и дизајнот на добредојде се добредојдени Лесно е да се обеси

Fuzawet мечка бања декор wallидна уметност црна на тоалета за читање весник платно смешни животни слики за врамени модерни сликарски уметнички

DEN 3.00

Дали е насликана оваа сликарска рака или печатена? Печатење со висока резолуција на премиум платно Што �

Приморски шумски пејзаж масло сликарство селајлинг соба платно wallид уметност дома wallид декор кујна модерна бања wallид декор црно сликарство

DEN 2.33

Супериорен квалитет : Тие се слики со висока резолуција, отпечатени на платно, користејќи водоотпорно е�

Зелена змеј wallидна уметност змеј лотос цвет платно сликање отпечатоци фарма куќа бања слики за wallид благодарен благодарен благословен

DEN 335.84

【Уникатен дизајн】 Оваа wallидна уметност има целосно чувство за дизајн, што ќе го создаде домашниот стил

Kreative Arts Екстра големо платно уметнички дела за домашни wallsидови 7 парчиња платно wallид уметност сино дрво пејзаж црно -бело печатење

DEN 0.67

Големина : 10x16inx2pcs+10x24inx2pcs+10x28inx2pcs+10x32inx1pc Вкупната големина од 7 парчиња ако се стават заедно без простори е

Платно wallидна уметност - Слики со летање орел - Модерни wallидни декор галерија платно ги обвиткуваат печатените и врамени подготвени

DEN 796.80

Овие модерни слики од платно се направени од професионален материјал од платно, нетоксични, водоотпорн�

JESC 5 парчиња сини очи тигар платно wallидна уметност сликарство модерна домашна декор wallидна уметност природно дрво рачно изработено цврсто

DEN 1119.84

Благослов на куќа, Денот на вineубените, годишнината, Денот на таткото, Денот на мајката, роденденот Погод

Dfhh wallидна уметност едноставна и модерна декорација на дневна соба сликарство креативен карактер што виси сликарство индустриски стил тремот

DEN 2.00

Микроџет со висока дефиниција, користејќи висококвалитетни материјали, точно ги обновуваат боите Проф�

Мама мечка знаме на Калифорнија печатено сликарство wallидна уметност вертикално висечки уметнички дела модерно слика за декорација

DEN 519.84

платно Вовед во опција : Во спецификацискиот блок во боја на опциите на овој декоративен уметничко слик�

Музичка starвезда Последната вечера плака за платно и wallидна уметност ПРИКАНЕНСКИ МОДЕРСКИ ПРЕТСТАВНИЦИ ЗА СОБИРАЕ НА ПЕСНИК 08X12INCH

DEN 3.00

[Постери и отпечатоци] : Постојат 〖Непроменети〗 и 〖подготвени да се обесат〗 за да изберете [Мерки на пр

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.