• Новак
Деветрајаг чисто целериско семе есенцијално масло со стаклена капка пареа дестилирана 100 мл

Деветрајаг чисто целериско семе есенцијално масло со стаклена капка пареа дестилирана 100 мл

Вреднување на стоката:
DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаат неизбришаните природни производи што ги заслужувате Количина - 100мл (3,38 мл) Тип на контејнер - Висококвалитетно килибарско стакло шише со стаклено капнување. Метод на екстракција : Дестилација на пареа Ботаничко име -Апиум Гравиленс, чист, природен, неразреден, есенцијално масло од терапевтско одделение, без алкохол, без растворувач, веган, без суровост. Есенцијално масло од семе од целер добро се меша со други зачини масла, вклучувајќи. Масло од црн пипер ,, масло од ѓумбир или масло од коријандер. Маслото од семе од целер, исто така, добро се спарува со масло од арборвити и масло од босилек. Како да се користи : Не нанесувајте директно на кожата, секогаш разредувајте со масло од носач. 1% за дневна нега на лицето, 5-6 капки во масло од носач од 30 ml. 2% за дневна нега на телото, 10-12 капки во масло од носач од 30 ml. 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во масло од носач од 30 ml. 1мл е составен од околу 16 капки. ВНИМАНИЕ : Овој производ нема капа за безбедност на децата. Чувајте подалеку од децата. Чувајте подалеку од очите. Измијте ги рацете по допирањето на есенцијалните масла. Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаат неизбришаните природни производи што ги заслужувате. Количина - 100мл (3,38 мл) Тип на контејнер - Висококвалитетно килибарско стакло шише со стаклено капнување. Метод на екстракција : Дестилација на пареа Ботаничко име -Апиум Гравиленс, чист, природен, неразреден, есенцијално масло од терапевтско одделение, без алкохол, без растворувач, веган, без суровост. Есенцијално масло од семе од целер добро се меша со други зачини масла, вклучувајќи.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Детектори на Ecoey јаглерод моноксид преносни со дигитален LCD дисплеј, детектор за аларм за заменливи батерии, 10 -годишен детектор на јаглерод

DEN 283.04

Напреден електрохемиски СО сензор : Детекторот на јаглерод моноксид на Екој е опремен со електрохемиск�

2 ви Благодариме Налепница Фолија ви Благодариме За Поддршка На Мојот Мал Бизнис Налепници, 4 Дизајни Се Зголеми Златен Фонт, Етикети За Бизнис,

DEN 1.00

Пакетот Вклучува : ќе добиете 1 ролна налепница која вклучува 500 налепници, секоја налепница е со дијамет

Тенок Може Ладилник Ракави, 12oz Слаби Празно Неопренови Пиво Може Кулер, Мека Изолирани Еднократно САМ Персоналните Кулер За Вода Шише

DEN 192.00

ПРЕФЕКТ КОМПАТИБИЛНОСТ : Овој 12 пакет тенок може поладни ракави се направени за да одговараат на различ�

XZMO кабелски клипови 3М со силни самостојни лепливи жици на жица за управување со кабел и кабелски работи ТВ компјутерски жица држач

DEN 127.84

【Лесни и цврсти】 со извонредни перформанси што содржат својства на јачина и цврстина во екстремни сре�

Fireproof wallидни сефови помеѓу столпчиња 16 центри со дигитална тастатура, огноотпорен скриен wallид безбеден за огнено оружје и скапоцености

DEN 2527.84

Fireproof wallидни сефови помеѓу столпчиња ? Ова е совршено место за да ги задржите пиштолите надвор од очите и

Секси боксерски брифинзи за мажи секс боксери џокер -памучни гаќички ноќни ноќни облеки тенок вклопат меки машки удобност подсади

DEN 39.52

【Испорака】 Стандарден превоз : 715 работни дена Повлечете го затворањето За мажи, боксерски брифинзи за

ZYM116 2 видови 1 кутија Природно розово сино арагонит кристално розов кварц суров минерален реики камења примерок природни камења

DEN 1414.40

100% природен кварцен кристален карпест камен заздравување Дабена полирана, мазна површина Проми природ�

Смешно тркалезно милениче куче метал знак куќа не е дом без куче гроздобер венец знак кучиња врата врата знак ретро просторија знак

DEN 169.12

✔ 【Премиум материјал】 : Тркалезната метална знак плакета е направена од висококвалитетен алуминиумск

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.