• Новак
SXNBH Преносен научен калкулатор канцелариски училишен канцелариски инженеринг инженерство мултифункционално инженерство на канцелариски научни научни алатка

SXNBH Преносен научен калкулатор канцелариски училишен канцелариски инженеринг инженерство мултифункционално инженерство на

Вреднување на стоката:
DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Основниот калкулатор е универзален соларен калкулатор, а големиот приказ на калкулаторот за десктоп е погоден за кој било трговец, работник, наставник, ученик или секој што треба од време на време да изврши какви било пресметки Функција Вовед : Функција на функцијата на прстите, функција на фракционо работење, функција за статистичко работење, функција за корекција, независна меморија функција, конверзија на координација, конверзија на аголна единица, пресметка на основниот број, пресметка на складирање, хиперболна и инверзна хиперболна функција, тригонометриска функција и инверзна тригонометриска функција карактеристики . LCD дисплеј со висока дефиниција, увезена LCD Zebra спроводлива хартија, заптивната плоча, PCB-коло (усвојува материјали со висока и ниска температура, фибербора за животна средина или позлата со бакар). Висока дефиниција 10 LCD дисплеј, функции на функција од 183, меки и удобни копчиња, материјална површинска обвивка. Идеално за средно училиште до универзитет : Алгебра 1 и 2, геометрија, тригонометрија, статистика, пресметка, биологија, итн., Претворете ги фракциите, фракционите термини во алтернативни претстави, радијани за селекција, плови/поправка, модели на дигитални формати. Основниот калкулатор е универзален соларен калкулатор, а големиот приказ на калкулаторот за десктоп е погоден за кој било трговец, работник, наставник, ученик или секој што треба да извршува какви било пресметки од време на време. Функција Вовед : Функција на функција на прсти, Фракционо работење функција , Функција за статистичка работа, функција за корекција, независна меморија функција, координирана конверзија, конверзија на аголна единица, пресметка на основниот број, пресметка на складирање, хиперболна и инверзна хиперболна функција, тригонометриска функција и инверзна тригонометриска функција.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Hd Етикета Баркод 300dpi Термички Трансфер Печатач Мат Сребрена Обложена Хартија За Перење Вода Облека Печатач Индустриски одделение

DEN 862.40

Метод на печатење : Резолуција на термички пренос : 300 dpi (11,8 точки / mm) Максимална брзина на печатење : 5 ips

Два божиќни украси за украси, вклучуваат високи 12 нозе огромни надуени Дедо Мраз со торба за подароци и мечка, и 8 нозе високи надуени

DEN 3919.68

Пакет за украсување на Божиќни забави Овој пакет пакет има вкупно 2 украси : 1 парче од 12 метри високи огр

Само за забава портокалова - 6 x 4 бистински глини стапици пукаат винил умираат исечени налепници за браник, прозорци, автомобили, камиони,

DEN 2.33

Направено во САД Направено од квалитетен пресечен винил за да останете ставени на надворешната страна �

З Креирај Дизајн Огледало За Шминка За Суета Огледало, Преносливо Огледало За Суета, Огледало На Работната Површина, Огледало Монтирано

DEN 698.56

Материјал : Метал+ стакло / / Боја : Сребро / / Големина На Огледало : 12, 5х12 5см / / позиционирање на стил�

Брејди 60182 Етикети За Винил Предупредување Чувствителни На Притисок, Црна На Жолта, 1/2 Висина х 1/2 Ширина, ПиктограмЕксплозивен Материјал

DEN 1272.48

Дизајниран за постојани апликации во тешки внатрешни или надворешни средини Висок сјај, издржлив, флек�

ВАЛИКЛУД Домашен Декор Летен Џуџест Гном Летен Кадифен Гном Овошје скандинавски нисе шведски Елф Гном Кукла Домашна Фарма Кујна

DEN 1.67

Изработен е од квалитетен материјал за долго време и издржлива употреба Дизајнот го прави попривлечен �

Кутија со магнетни акрилни рептили од 12x8x6 инчи, вертикално чиста зелена тарантула резервоар за куќиште, микро живеалишта, погодни

DEN 0.33

Transparance 360 ​​° Транспарентност】 Терариумите за микро живеалишта се изработени од висококвалитетен акр

Метална Кутија За Апчиња Симпатична Кутија За Складирање Апчиња Од Еднорог Витамин Мали Организатори На Пилули За Патување во Џеб од Чанта

DEN 127.84

Кутијата за апчиња е изработена од висококвалитетен пп материјал за храна, без бпа, многу силен и посоод

Дигитална Рамка За Слика 10,1 инчи, WiFi Дигитална Фото Рамка IPS HD Екран На Допир Паметна Облак Фото Рамка СО 16gb Складирање, Автоматско Ротирање,

DEN 1279.84

●СПОДЕЛУВАЈТЕ ФОТОГРАФИИ И ВИДЕО ПРИВАТНО, БЕЗБЕДНО, испраќајте фотографии или мали видеа (Макс15 секун

Млади Нокти Синергија Скулптор Гел-Лесен За Употреба Технолошки Напредно Заплеткување На Синџирот. Изградба, Сокрие, Скулптура,

DEN 1152.00

Извајајте слободни рабови Воспоставете линија за насмевка со обратна апликација Линијата ЗА скулптор �

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.