• Новак
Малку високи афионски метални бакарни фолија од метал лим од метална плоча метална метална метална плоча метална метална обработка на нова алатка месинг плоча

Малку високи афионски метални бакарни фолија од метал лим од метална плоча метална метална метална плоча метална метална обработка на

Вреднување на стоката:
DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Повеќекратна големина : приближно8mm, 100x200x1mm, 100x200x1.5mm, 100x200x2mm, 100x200x2.5mm, 100x200x3mm, 100x200x4mm, 100x200x5mm. Добри механички својства, топлинска состојба пластика добро. Има силна отпорност на абење, голема сила. Добра обработливост, лесно заварување. Лесно за заварување, погодно за производство на сите видови на длабоки компоненти на сила на цртање и свиткување. Повеќекратна големина : приближно.8mm, 100x200x1mm, 100x200x1.5mm, 100x200x2mm, 100x200x2.5mm, 100x200x3mm, 100x200x4mm, 100x200x5mm. Добри механички својства, топлинска состојба пластика добро. Има силна отпорност на абење, голема сила. Добра обработливост, лесно заварување. Лесно за заварување, погодно за производство на сите видови на длабоки компоненти на сила на цртање и свиткување. Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост, може да издржи обработка на топол и ладен притисок за убава топлинска спроводливост, електрична спроводливост. Погоден е за заварување и Браз. Сечење со професионална машина за сечење и користете безбедно. После тоа, не заборавајте да исплакнете и да исушите, така што без никакви водни места.

Главните карактеристики

Material:
brass
Size:
approx.100x200x0.8mm,100x200x1mm,100x200x1.5mm,100x200x2mm,100x200x2.5mm, 100x200x3mm,100x200x4mm,100x200x5mm
Color:
as picture shows
Good mechanical properties, thermal state plastic good:
Has strong wear resistance, high strength, hardness, :
Good machinability, easy welding,:
Suitable for manufacture all kinds of deep drawing and bending force components:
Package included:
1 x brass sheet:
Applications:
DIY projects, hobbies, crafts, building decoration, industrial, conduction heat, and so on

Избор на клиент

Либер Осветлување Метал Бакарна Фолија Чист Бакар лим Фолија Чист Бакар Метал Лим Фолија Плоча2, 5Х 200 Х 300 Мм Сече Бакар Метална Плоча,200мм

DEN 2115.68

Карактеристики на материјалот : Тенка плоча од фолија е изработена Од месинг Н62, одлична еластичност, ви

Лист за покривање на поликарбонат, поликарбонатно покрив панел, ретардант на пламен 1мм Сончев плоча силна за покривот на стаклена градина,

DEN 3.33

【Поликарбонатно покрив лист : : Дебела поликарбонат лист дебелина од 1мм Водоотпорен и доказ за проте�

Нијанксин Бакарен Лим Месинг Цу Метална Плоча Од Фолија Популарни Дебели Материјали За Покриви и Водоотпорни Слоеви Дебелина 0,1 во/2,5

DEN 1868.80

ОЖИВЕЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗАНАЕТЧИСКИ ИДЕИИдеални За ракотворби, емајл, реставрација на бакар, изработка или е

Месинг плоча со месинг чиста калап за месинг од бакар лим со дебелина на DIY Дебелина од 0,5мм, 100x150мм за користена во метална плоча за развој

DEN 3.33

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

Умки месинг плоча бакарен лист 99,9% бакарен Cu метален лим фолија 0. 01x200x1000mm за воздушна вселенска софтвер, 0,15мм*200мм*1м метална фолија

DEN 304.00

Има добра електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обработка Бакарните п�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.