• Новак
Компатибилна ламба за замена на проекторот EMAZNE BL-FP180D со работа за куќиште за Оптома: DS219/Optoma: DS317/Optoma: DX617/Optoma: ES522/Optoma: EX532/Optoma: TS522/Optoma: TX532

Компатибилна ламба за замена на проекторот EMAZNE BL-FP180D со работа за куќиште за Оптома: DS219/Optoma: DS317/Optoma: DX617/Optoma:

Вреднување на стоката:
DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

За да се обезбеди долговечноста на вашата ламба за проектор, важно е да внимавате на топлината Прегревањето може да стави прекумерен стрес на ламбата, што доведува до потенцијална експлозија. Осигурете се дека проекторот има доволно вентилација, особено ако е трајно поставен. Покрај тоа, избегнувајте водење на проекторот нон-стоп. Просечна дневна употреба од четири до пет часа се препорачува за оптимален живот на ламбата. Екранот за проекција се појавува жолтеникаво/сино/зеленикаво. Оваа состојба е предизвикана од оштетување на ЛЦД -панелот на проекторот и стареењето на сигналната линија, што нема никаква врска со сијалицата. Некои проектори имаат „режим на еко“ или „режим на ламби за економија“ што ја намалува осветленоста на ламбата на проекторот за 20%, додека го проширува животот на ламбата за 50%. Снежните бели места што се појавуваат на екранот за проекција се предизвикани од оштетување на ДМД на проекторот и немаат никаква врска со сијалицата. Проверете ја машината и заменете ги соодветните додатоци. Ако целокупниот екран за проекција е заматен како резултат на недоволна осветленост, тоа е проблем со сијалицата. Ако истиот проблем се појави со старите и новите светилки, тој е веројатно предизвикан од стареењето на оптичките компоненти на проекторот. Чувајте го чисто. Бидете сигурни да ги исчистите филтрите за воздух на секои 3 месеци или почесто ако има многу прашина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Mksiwsa Индустрија 3M 46theath Поттикне Опрема Крило Дебелина 30mm Празно Создаден Десните Заби Челик Позитивни Брзини ЗА Цпу Пренос Мотор

DEN 0.33

Пакет листа : 1pc поттикне опрема Материјал : 45# Челик Спецификација : 3м 46 Заби Теренот : 9,72 мм Дебелина : 30м�

ZyHMW двослојни чевли за чевли за чевли за складирање Организатор за складирање wallидни папучи за висечки полици за палење на држачи за држачи

DEN 0.33

Обезбедете повеќе решенија за заштеда на простор за чевлите Материјал : Нашите производи се изработени

Гудјут 78мм смола Војник Модел на комплет за наука за наука за наука за наука што не е воспоставен и необоен комплет за модел на смола

DEN 1.00

Материјалот е меѓународно признаена висококвалитетна смола со фино обликување Сликата на производот е

Природа за пионер Неопрена Изолиран држач за шише со вода со лента за рамо за шишиња со вода од 40oz, ракав за носач/торбичка за кампување,

DEN 984.00

【Одговара на бокалот за шише со вода 25oz】 Нашиот носач на шише со вода е погоден за најмногу бокали со ши

Кленплус 1, 1Х1, 6 ИНЧИ. Мини Знаме На Градот Амстердам Холандија Печ Холандија Знаме Земја Национални Закрпи За Костим Амблем Тактички

DEN 2.67

Големина : 1,1 / 8Х1, 6 / 8 ИНЧИ / Прикажи на следната слика Упатство За Железо На : Прскање доволно пареа на по

Крст Кале Сатен Хром Рефилинг Хемиско Пенкало и Средно Обложени Весник Подарок Сет, Вклучува Премиум Подарок Кутија - Полноќ Сина

DEN 2.33

Полиран сатенски хром заврши со полиран хром состаноци и центар бенд Вртливата акција пропел / одбие фу�

ARИНБОУ 2 Пакувања Организатор За Складирање Чорапи За Долна Облека Со Капаци Организатор На Фиоки За Плакари Што Се Преклопуваат

DEN 1.00

Висококвалитетен материјал Кутија за складирање со капак Памук и Лен,пп табла на дното ?●2 Пакет со 60 Ќе�

AEXIT 20PCS RV1.25-6 Електроника за автомобили Црвен ПВЦ ракав пред изолирани терминали за напојување на прстенот терминали Терминали Конектори

DEN 107.04

Име на производот : неизолиран терминал на прстенот; РИНГ ТЕРМИНАЛСКИ ГРАДЕЕ : Неизолиран; Тип : RV1 Дизајн

Коитин Керамичка Шолја За Кафе, Креативна Чаша За Контраст Моранди Со Чинија За Канцеларија и Дома, Машина За Миење Садови и Безбедна

DEN 447.68

Симпатични Подлоги : со креативни подлоги, тие се одлична декорација за вашата масичка и ќе уживате во в�

4 Парчиња Розова Орхидеи Кабинет Копчиња Тркалезна Стакло Фиока Рачки Повлекува За Кујнски Мебел Хардвер Шкаф Шкафче Библиотека Со

DEN 3.00

ДИМЕНЗИИ : 3, 5х2, 8СМ / 1, 38х1, 10ИН; Должина На Завртката : 28ММ Материјал : Кристално Стакло и Еколошка Пластик�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.