• Новак
Придружете се на Ware 3PC 7 X 3/64 X 7/8 пресечен метал тркало за сечење на метални дискови со смола од смола од смола, отсечен комплет за поставување за лапирање мелница мет?

Придружете се на Ware 3PC 7 X 3/64 X 7/8 пресечен метал тркало за сечење на метални дискови со смола од смола од смола, отсечен комплет за

Вреднување на стоката:
DEN 1257.60

Пристапност
Во достапна форма

Спецификации : 7 "x 3/64" x 7/8 "пресечно тркало Цврсто, армирано тркало со смола, обезбедува одлична издржливост. Разновидното тркало е погодно за сечење широк спектар на материјали, вклучувајќи челик 、 не'рѓосувачки челик и леано железо. Комбиниран слој за крзно од стаклена влакна со висока јачина на влакна обезбедува добра затегнување, отпорност на удар, отпорност на свиткување. Лесна прицврстување на соодветната алатка за отсекување со центар за центри и прицврстувач што обезбедува едноставна и брза замена на истрошените дискови. Спецификации : 7 "x 3/ 64 "x 7/8" пресечно тркало. Цврсто, засилено тркало врзано од смола обезбедува одлична издржливост. Разновидното тркало е погодно за сечење широк спектар на материјали, вклучувајќи челик 、 не'рѓосувачки челик и леано железо. Комбинираниот слој на крпа од стаклени влакна со висока јачина на влакна обезбедува добра затегнување, отпорност на влијание, отпорност на свиткување. Лесна приврзаност кон соодветната алатка за отсекување со центар за центри и прицврстувач, обезбедувајќи едноставна и брза замена на истрошените дискови. Опис : Пресеченото тркало е трајно, брзо сечење тркало со високи стапки на сечење и долг живот. Погоден за сечење скоро секој материјал, вклучувајќи фиберглас, не'рѓосувачки челик и благ челик. Керамичкиот материјал трае до осум пати подолго од конвенционалните тркала за сечење на алуминиум оксид. За употреба со алатки за намалување на типот на комунални услуги. Не користете алатки без чувари. Ideal for the home, workshop, hobbyists, tradesmen, builders, DIY enthusiasts, etc. Cut Off Wheel is designed to provide high cut rates and retain durability over time while cutting a variety of tough materials including sheet metal, frames, rails, bars, Прицврстувачи, 'рѓосани завртки и фиберглас. Високата стапка на сечење работи со керамичката абразивна текстура за да се произведе ладно, остар и ефикасен пресек без да се спушти абразивниот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

ТЕЧЕЊЕ Прибор За Готвење Решетката Вентилација Нерѓосувачки Челик Прибор За Готвење Стапчиња За Јадење Решетката Ѕид Монтирани Простор

DEN 892.80

Можете да виси прибор за готвење и други на оваа решетка за садови погодно, бидејќи е дизајнирана со сил�

Сигма 35мм ф/1.4 ДГ Хсм Арт Леќа За Никон Ф, Пакет Со Прооптик 67мм Филтер Комплет, Флекс Леќа Сенка, Комплет За Чистење, Леќа Капа Тетер,

DEN 14384.00

СИГМА 35мм ф / 14 ДГ ХСМ АРТ ЛеќаФронт АФ може да се пренасочи преку рачен фокус со полно работно време со е�

Компресија пролетен не'рѓосувачки челик пролетен дијаметар на жицата челик 0,4мм затегнување на затегнување со куки Мал продолжение Пролет

DEN 2.33

Погоден за повеќето проект за поправка, како што се врати, завеса, автомобили, велосипед, пијано, ножици,

ВЕЈЛИ Огледало За Шминка со 21 LED Светла, Две Напојување, Екран На Допир и 1x/2x/3x Зголемување Три-Пати Суета Огледало, Подарок За Жени

DEN 383.84

Со Дизајн НА Зголемување ОД 2 X И 3 X : има 2 плочи за лупа (зголемување 2x / 3x), кога ви требаат фини детали за ш

Полесен стартер за пожар во јаглен - Стартувања за пожарни пожари за скара за пожар за јаглен Брзо запалување брикети | Без искри или пламен

DEN 383.84

Моќен и сигурен електричен горилник на јаглен : Добијте топли јаглен за неколку минути Генерира 700 вати �

Слатки 16 подароци за девојки среќни 16 -ти роденденски подароци за девојки Компактен шминка огледало за сестра пријателка внука ќерка

DEN 3.00

Идеја за подароци за 16 ти роденден : Барате креативни подароци за роденден, совршен подарок за шеснаесет

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.