• Новак
Seto Ware 003-0010C Harususa Nakajima Gui Cup, Охоко, Кошино

Seto Ware 003-0010C Harususa Nakajima Gui Cup, Охоко, Кошино

Вреднување на стоката:
DEN 498.08

Пристапност
Во достапна форма

Големина : приближно Дијаметар 2,6 x Висина 1,8 инчи (6,6 x 4. Материјал : Керамика. Земја на производство : Јапонија. Капацитет : приближно 2,8 fl Oz (80. Кутија : дрвена кутија. Големина : приближно дијаметар 2,6 x висина 1,8 инчи (6,6 x 4 . Материјал : керамика. Земја на производство : Јапонија. Капацитет : приближно 2,8 fl oz (80. Кутија : дрвена кутија. Сетојаки е генеричко име за керамика произведена во префектурата Сето Сити на Аичи, и во близина на неа. Претставнички јапонски Нобл со илјада години историја и традиција. Познат е и како извор на печки на Рокуко, заедно со Токонама, Шигараку, Ехизен, Тамба и Бизен. Текстурата на секое парче е различна во зависност од условите на печката и пламенот. Одлично за одлично за Забавно и давање подароци.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Вемун Мини Грејач Од Нерѓосувачки Челик Кафе Млеко Потопло Мини Путер Тенџере За Топење Со Стаклен Капак За Сос Што Врие Сос Тестенини

DEN 288.64

Изработени од висококвалитетни материјали, практични и издржливи, не се лесни за оштетување и деформир�

10 ПЦС лагер за лагер за лагер за ладилки за ладилки за ладилки за ладилки за ладилници за ладилници за ладилници за нелегални фиоки за кујна,

DEN 239.84

Пакетот вклучува : ќе добиете 10 парчиња облоги на фрижидер, доволни за да ги задоволите вашите потреби з�

Креативна едноставност јапонски леано железо Тетсубин чајник јапонски ретро стил леано железо чајник чиста рака железо тенџере чајник сузаку

DEN 0.67

Спречете ги изгорениците : Капакот и рачката на чајникот се изработени од месинг, кој има ефект на антик�

Hrtns кујна мултифункционално складирање решетката за складирање на тава за складирање на капакот за складирање на таблата за табла за решетки

DEN 1440.00

Решетка за складирање на капакот на тенџере, еден сет, удобен живот, жлебна лента за вода, безбедно одвод

Делови за замена на воздухот, 4 парчиња Премиум воздух Фрајер гумени браници стапала додатоци гумени совети гумени јазичиња, силиконски

DEN 3.33

【Гумани браници со пржење на воздухот】 : Големината на гумените јазичиња е 0,59 × 0,59 × 0,08 во, компатибилни

Еврото [најновиот 2021] не'рѓосувачки челик Голем капацитет 26,8 QT Air Fryer рерна, 24 во 1 мултифункционално, 360 циркулациска циркулација тостер

DEN 0.33

360 степени циркулациска пржена и тостерска печка со 24 претходно поставени за удобно готвење со еден доп�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.