• Новак
EAI 45mm x 61mm x 9mm FPM/FKM TC Двојна усна w/не'рѓосувачки челик заптивка за масло. Комп. /W Витон заптивка на вратилото

EAI 45mm x 61mm x 9mm FPM/FKM TC Двојна усна w/не'рѓосувачки челик заптивка за масло. Комп. /W Витон заптивка на вратилото

Вреднување на стоката:
DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Истиот работен ден испорака !! Супериорен квалитет и издржливост : EAI FPM/FKM заптивки на нафта се дизајнирани со висококвалитетна пролет од не'рѓосувачки челик и висока јачина FPM/FKM гума за сигурни и долготрајни перформанси Оваа заптивка за ID од 45мм е лесен за употреба, практична и разноврсна и е одлично решение за да се запре истекувањето на лубрикантот. Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото се дизајнирани со пролет од не'рѓосувачки челик и флуорополимер еластомер+синтетичка гума за сигурни и долготрајни перформанси. Заптивката на гумениот капак е лесен и не е лесен за стареење. Одлично вклопување : 45mmx61mmx9mm големина. Широко се користи во која било апликација која вклучува масло, гориво, минерална киселина. Нашата заптивка за нафта ќе се вклопи совршено секаде каде што ви треба. Отпорен на течност : Оваа заптивка со двојна усна масло има одличен отпор на озон и атмосфера, минерални масла и масла, алифатични, ароматични и исто така специјални хлорирани хидрокарбони, бензински, дизел горива, силиконски масла и масти. Тој е погоден за високи вакуумски апликации. Отпорност на висока температура : Поради неговиот флуорополимер еластомер+синтетички гумен материјал, тој ќе ги надмине температурите од -26oc на 230o C. Исто така, нашите заптивки на маслото имаат голема јачина на затегнување. Уживајте во мазна перформанси на машината со помалку протекувања и дефекти во компонентите на машината, истекувањето може да доведе до мешање на различни медиуми или да доведе до штетни загадувачи кои влегуваат во вашата машинерија. Затоа заптивката за масло од ротирачко вратило е суштинска компонента на вашата машина. Направено за супериорни перформанси на запечатување, оваа заптивка на маслото користи флуорополимер еластомер + синтетичка гумена обвивка за стабилна способност Запечатување. Оваа заптивка за нафта со двојна усна е додаток што мора да има за луѓе кои се користат за да не направат компромиси за нивната автомобилска и индустриска машинерија.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Бостон Териер Кучиња Платно Торба За Складирање Еднократно Врвка За Влечење Торбичка Торбичка Торба За Намирници За Домашно Патување

DEN 1.67

Платно Произведено во САД Или Увезено Материјал : Изработен Од платно, многу издржлив Дизајн : дизајнот �

Специјално Образование Подароци За Наставници Торба За Шминка Подароци За Благодарност На Наставникот Подароци За Денот На Наставникот

DEN 95.84

Идеи за подароци За Наставници за специјално Образование : дали барате наставник за специјално образов�

1 парчиња 3 /4 Влажна/суво рампа за полирање на дијаманти Флексибилни дискови за мелење за полирање на гранитни мермерни камени бетони ZJ10

DEN 1388.80

Извонредна завршница и сјај на бетонски countertop, бетонски под Екселентна завршница на подот Терацо, Траве

Црево за сушење на вентилаторот, 4 '' изолиран флексибилен канал 16ft со 2 стегачи на канали, тешка заштита од три слоеви за вентилација на HVAC,

DEN 271.84

Придушувач на низок бучава : Наменето за намалување на бучавата од вентилаторите и системите за филтрир

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.