• Новак
Бит за вежбање со цврст карбид, дијаметар од 3,2 мм, обложена со алтисин обложена K45/P10 волфрам карбид, битови за вежбање -, 1 парчиња

Бит за вежбање со цврст карбид, дијаметар од 3,2 мм, обложена со алтисин обложена K45/P10 волфрам карбид, битови за вежбање -, 1 парчиња

Вреднување на стоката:
DEN 159.84

Пристапност
Во достапна форма

★ Бит на бит на карбид - Дијаметар на дупчење : 3,2мм / 0,126 “; Должина на флејта на алатка : 20мм / 0,79"; Дијаметар на Шанк : 3,2мм / 0,126 "; целокупна должина : 40мм / 1,57"; Максимална цврстина на работа : HRC65; Тип на флејта на алатки : спирала; Тип на Шанк : директно, тркалезно ★ Широки апликации - Цврстиот бит за вежбање со карбид е погоден за дупчење на високо-цврстина и материјали за тешко-машини под HRC65, како што се легура челик, не'рѓосувачки челик, челик со алатки, зацврстен челик. Исто така, широко се користи на алуминиум, бакар, тврда пластика и дрво. ★ Остри спирални флејти - Спиралниот жлеб го олеснува извозот на метални чипови, што заштедува време и напор во функција. Обезбедете брзи, уредни и мазни намалувања. Композитните облоги на нанометар алтисин во голема мерка ја зголемуваат цврстината, отпорноста на абење и термичката стабилност. ★ k45/p10 карбид на волфрам - Тоа е микро-жито легура на тонфрам-кобалт со поголема цврстина, подобра отпорност на абење, поголема јачина, подобра отпорност на свиткување и отпорност на топлина. Овозможува побрзи брзини на сечење и е потешка, но повеќе кршлива. ★ Корисни совети - Користете ги во центрите за машини, ЦПУ-латерите, вежбачките преси и вежбите за клупи. Чувајте се ладно и нежно кога користите. Вежба метал со голема цврстина, брзината на вртење треба да биде побавна од нормалното дупчење. ★ Бит на бит на карбид - Дијаметар на дупчење : 3,2мм / 0,126 “; Должина на флејта на алатка : 20мм / 0,79"; Дијаметар на Шанк : 3,2мм / 0,126 "; целокупна должина : 40мм / 1,57"; Максимална цврстина на работа : HRC65; Тип на флејта на алатки : спирала; Тип на Шанк : директно, тркалезно. ★ Широки апликации - Цврстиот бит за вежбање со карбид е погоден за дупчење на високо-цврстина и материјали за тешко-машини под HRC65, како што се легура челик, не'рѓосувачки челик, челик со алатки, зацврстен челик. Исто така, широко се користи на алуминиум, бакар, тврда пластика и дрво. ★ Остри спирални флејти - Спиралниот жлеб го олеснува извозот на метални чипови, што заштедува време и напор во функција. Обезбедете брзи, уредни и мазни намалувања. Композитните облоги на нанометар алтисин во голема мерка ја зголемуваат цврстината, отпорноста на абење и термичката стабилност. ★ k45/p10 карбид на волфрам - Тоа е микро-жито легура на тонфрам-кобалт со поголема цврстина, подобра отпорност на абење, поголема јачина, подобра отпорност на свиткување и отпорност на топлина. Овозможува побрзи брзини на сечење и е потешка, но повеќе кршлива. ★ Корисни совети - Користете ги во центрите за машини, ЦПУ-латерите, вежбачките преси и вежбите за клупи. Чувајте се ладно и нежно кога користите. Вежба метал со голема цврстина, брзината на вртење треба да биде побавна од нормалното дупчење.

Главните карактеристики

Избор на клиент

ДОИТОЛ Табла За Пеглање Држач За Ѕидна Плоча За Пеглање Држач За Ѕидна Плоча За Пеглање Организатор На Железна Табла За Перење Соби Решетка

DEN 1241.60

Премиум Материјал : Направен железен материјал, безбеден и, кој може да биде многу долго време Работи До�

Урна за кучиња Погребни погребни погребни погребни урни урни урни за пепел урн за човечка пепел рачно изработено керамичко милениче

DEN 1220.80

Овие прекрасни комеморативни урни во миникреација се рачно изработени, секоја е уникатна, обезбедувајќ

пикапи Каубојска Решетка За Капа За Ѕиден Сет од 4 Држач За Каубојска Капа Рустикална Закачалка За Капа Од Западна Потковица Со 2 Дрвени

DEN 527.84

РУСТИКАЛЕН ЗАПАДЕН СТИЛУкрасен со убаво закривена железна прачка што ги поврзува полираните потковици

FOCMKEAS 2 Сета 304 Нерѓосувачки Челик Квадратни U-Завртки 1.65 Внатрешна Ширина, 2.56 Должина Нерѓосувачки M6 Со Ореви, Рамка Плоча, Додатоци

DEN 3.33

Големина на Конец : м6; Ширина на Жлебот : 42мм (1,65"); Вкупна Должина : 65мм(2,56"); Должина На Конец : 30мм (1,18"), Кол�

Нехомер Ленти Скејт Одбор Голем Перење Попречува Водоотпорен Склопувачки Облека Попречува Кошница За Облека Играчка Организатор, Дома

DEN 1486.40

Помага да ја одржувате валканата облека чиста, просторот чист и валканата облека надвор од очите Внатре

Заштитна Футрола горлискл За Палуба На Пареа, Заштитна Обвивка На Тпу Со Држач за Удар, Со Капачиња За Држење На Палецот И Налепница За Заштита

DEN 2.33

?Уникатен Дизајн : Надграден заштитен случај специјално дизајниран за Парна ПалубаСите исечоци се пора�

Роуз костум ѓердан кристално стакло чаша домаќинство Едноставно кристално виски стакло креативен јапонски стил безбоен транспарентен

DEN 129.60

Лесно е да се облече и да се соблече, и можете лесно да ја прилагодите големината за да ви одговара на вра

АЛРЕМО Хуангксинг-Преклопна Сува Мрежа, Сува Решетка Нето Патент За Сушење Мрежа Сува Мрежа Мрежа За Сушење, 4 Слоја За Домашен Зеленчук

DEN 1049.44

4 слоеви за подобар аранжман за зеленчук, билки, риба, месо, облека итн Преклопниот дизајн е корисен за ле

Марамчиња за отстранување на филмови со стакло со стакло, марамчиња за стакло, стакло стакло масло, отстранувач на стакло масло, отстранувач

DEN 2.00

Марамчиња за отстранување на филмови за стакло со стакло од автомобил】 : Шипчиња за чистење на влажни о�

Логото На Вратата НА автомобилот СВЕТЛА ЛЕД Ласерско Лого Добредојде Светлина Учтивост Проектор Дух Сенка Светилка Компатибилен

DEN 1.33

●Компатибилен Со Автомобили € Одговара за r55 / r56 / r57 / r58 / r59 / r60 / r51 / f54 / f56 / f55 / f60 Quith Quality ® Користете LED чип

uxcell Намалени Дупчалки За Извртување На Стеблото 14мм Челик со Голема Брзина 4241 со Стебло од 10мм За Челик Од Алуминиумска Легура Метално

DEN 319.84

Карактеристики : Дијаметар На Работ : 14мм / 0,55"; Дијаметар На Стеблото : 10мм / 0,39"; Должина На Работ : 105мм /

Алремо Хуангксинг-Рн Тестер, Дигитален Рн Мерач, Водоотпорен Автоматски Компензација На Температурата На Двојно Ниво За Вода За Пиење

DEN 1192.96

Водоотпорен рн мерач може да се користи за тестирање на нивото на рн и температурата (鈩?°Ѓ) од речиси сек

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.