• Новак
KH66ZKY 10 PCS Root Canal Practice Model Забови модел на отворен пулпа за стоматолошки модел за учење студија и практика

KH66ZKY 10 PCS Root Canal Practice Model Забови модел на отворен пулпа за стоматолошки модел за учење студија и практика

Вреднување на стоката:
DEN 591.84

Пристапност
Во достапна форма

♥ [Пакетот вклучува]- 10 x Коренски канал за вежбање на заби ♥ [1 : 1 високо реална симулација]- реално симулирајте ја формата и цврстината на коренскиот канал. ♥ [Повеќе заби]- Покривање на повеќе позиции на забите за да се задоволат најразлични потреби за практики. ♥ [Лесно за расклопување]- може да се практикува со стандарден стоматолошки орален модел. ♥ [Апликација]- Орална пракса, обука и настава, клиничка симулација, комуникација со лекар-пациент, итн. Опис : Симулираните заби се лесни за препознавање на делови од забите, дизајнот на големината е лесен за носење, и може да се постави стабилно на маса со рамна основа. Стоматолошка демонстрација Моделите на забите се специјално дизајнирани за курсеви за стоматолошки училишта за да им помогнат на учениците да ги разберат процедурите за имплантација, патологијата и реставративните техники и обуката за импланти. Феации : Боја : Како што е прикажано, материјал : смолкоп на примена : настава, декорација, демонстрација, комуникација со лекар-пациент, пакетот вклучува : 10 ПРОДАВНИ КАЛАЛНИ КАЛАЛНИЦИ Практика Модел на заби Искрена услуга : Без оглед дека имате какви било прашања, Ве молиме слободно контактирајте не преку е -пошта, ние ќе ви дадеме одговор во рок од 24 часа.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Премиум миризливи свеќи подароци за мажи - миризливи свеќи - уникатни свеќи за мажи, инспиративен подарок за него, свеќа со релаксирачки

DEN 671.84

? Инспиративни свеќи : Нашите свеќи за ароматерапија беа специјално дизајнирани за мажи, во кои се наоѓа�

Четки за шминка за шминка Jahh Постави 13 парчиња со кожна торба Фондација во прав руменило за очила за очила за очила мека козметичка алатка

DEN 2.00

Професионални четки за шминка со сет од 13 четки за дрвени рачки, не само убави, туку и практични Сетот за

Божиќен знак Санта Помошник домашно милениче куче гроздобер дрва рамка за слики сезонски украс за дома за Божиќно таблета за декорација

DEN 303.84

Квалитет и цврсто : цврсти рамки од дрво од ела кои нема да попуштат, гниеат или да се скршат Изреките за �

Aexit 22cm Должина Мерни Алатки &засилувач; Скали Една Глава Лабораторија Реагенс Нерѓосувачки Челик Земање Мостри Чаши Медицина Лажица

DEN 416.00

Име На Производот : Реагенс Лажица;Материјал : Нерѓосувачки Челик Боја : Сребрен Тон;Ширина На Садот : 18мм

итечпанда 3 Спакувајте Пластична Мала Корпа За Отпадоци, Корпа За Отпадоци Од 1,6 Литри Контејнер За Контејнери За Бања, Канцеларија, Спална

DEN 303.84

бања ѓубре може канцеларија ѓубре може спална соба ѓубре може студентска соба ѓубре може соба ѓубре мож

Прекинувач За Ограничување НА Шубијао 10 парчиња V-15-1c25 Микро Ограничувачки Прекинувач Долг Ролери За Шарки Моментално Spdt Предвремена

DEN 1059.20

Микро Прекинувачи Лесна инсталација и долг животен век Овие електрични прекинувачи може да се активира

Заштитник на екранот за приватност на Ваксон, компатибилен со Sony α9 ILCE-9 A9 налепници за заштита на анти-шпионски филмови [не калено стакло]

DEN 1593.60

Забележете дека овој заштитен филм е изработен од флексибилна пластика АНТИСПИ : Екранот е видлив само �

Binnanfang AC216 1pc Природна палма црна сончева сончање натопени полирани камења кристал реики кварц лековити чакра за масажа камења мазни сапуни

DEN 1177.60

Изгледа одлично во сите прилики Материјал : Природен кристал Природен кристал, секој е различен Употреб

Засилен со знак за рустикално дрво од рустикално дрво - Ви благодариме што сте татко што не мораше да биде - подароци за Божиќни родендени за

DEN 321.28

Квалитет на висина : Изработено е од MDF материјал со бело букви и вклучува кука за кабел и закачалка за пр

TBGFPO четка поставена четка минијатурна четка за четка за четка за четка за четка за четка за четка за четка за четка за четка за четка за четка

DEN 4491.52

Четките се во различна големина и форми, различни форми ви задоволуваат различни потреби, за уметност и

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.