• Новак
DC 5V конвертор на напојување, Drok 5PCS мини напон регулатор DC 4.5-20V 12V 9V чекор надолу до 5V редуктор Трансформатор табла 3A 10W Прилагодлив фиксен Волт Излезен чекор-надолу с?

DC 5V конвертор на напојување, Drok 5PCS мини напон регулатор DC 4.5-20V 12V 9V чекор надолу до 5V редуктор Трансформатор табла 3A

Вреднување на стоката:
DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Параметар - За конверторот на Drok Mini Buck, влезен напон : DC 45-20 V; Излезниот напон може да биде прилагодлив или фиксиран. Прилагодлив опсег : 1-16 V; Фиксен напон : 1,8 V, 2.3 V, 5 V, 9 V, 12 V; Излезна струја : Макс 3А (врв : 3а, долгорочно : во рамките на 2а); Енергија : 10 W. Висока ефикасност - Ефикасност на конверзија : до 97% (типична вредност : > 90% кога чекор надолу од 12 V до 5 V 2 A). Прилагодлив или фиксиран на излезен напон - Овие ситни конвертори од 12 V до 5 V чекор надолу можат да бидат променливи на излезен напон. Малата табла е стандардна за да се користи за прилагодување на излезниот напон. Ако сакате да добиете фиксиран излез на напон, треба да ја отсечете подлогата А со употреба на остра работа како што е нож, а потоа заварете ја портата на фиксниот напон што го сакате. Заштита и овозможете ја контролата - Заштита на кратки спојки, но ве молиме, не одржувајте краток спој долго време. Интегрираната порта за овозможување на портата го стандардно работниот режим и ќе биде исклучен кога е на ниско исклучување на електричното ниво, што носи голема погодност за корисниците. Забелешка - Овој конвертор на мини Бак е навистина многу мал, многу помал од монета од 1 долари, скоро половина од монетата.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Ленени Кеси За Леб За Складирање Леб, Кеси За Домашен Леб, Пакување Од 3 Ленени Кеси За Повеќекратна Употреба За Кисело Тесто, Природно Складирање

DEN 383.84

Постелнина 3 КЕСИ ЗА ЛЕБ ПРЕМИУМ ПАКЕТ : Ќе Добиете 3 Од 11 х 17 инчни Големи Кеси За Леб Што Ќе Одговараат На

Еброс подарок Селтик Троица јазол Црвени скапоцени камења Месечината змеј Мал декоративен тркалезен кутија за накит Фигура 3.25 Средновековна

DEN 1.67

Оваа змеј кутија мери приближно 2,25 "високи и 3,25" во дијаметар Кутијата е длабока 2 "длабока Изработена е о

Божиќно Дрво Декор Бонбони Кеси Виси Партија Дедо Мраз Порибување Кадифен Плетење Чорап Подарок Божиќ За Момчиња Девојки Животински

DEN 223.68

➽ Карактеристики : висок квалитет! Обичен моден специјален дизајн, уникатен стил, ги прави децата среќн�

Алипис Кутија За Чување кутии Кутии За Складирање Канти За Шминка Организатор Фиока За Биро Организатор На Метална Фиока Организатор

DEN 0.67

Пластика ОРГАНИЗАТОР ЗА ШМИНКА за ЧЕТКИ Прекрасен И едноставен изглед, светла боја, класичен и практиче

Вунм Студио Поттикне Хартија Бела е-Читач 6-инчен Школка, Напредни стп Кожа заштитни случај, Се Користи За Хартија Бела 7/6/5 Генерација

DEN 3.00

1 Поттикне материјал за покривање : Капакот е изработен од мек силикон, кој може целосно да го заштити п

Прочистувачи на воздух, Прочистувач На Воздух За Домаќинство Пренослив Прочистувач На Воздух За Спална Соба Домашна Работна Површина

DEN 135.20

Совршен за : Ефикасно филтрирање НА, ПМ2, 5, итн, прочистувачот на воздухот може да ги отстрани супстанции�

Кутија За Складирање Додатоци ЗА Електроника ARКР, Дигитална Торба За Складирање На Гаџети За Гаџети За Усб-Кабел, Торба За Складирање

DEN 0.67

За кабел за слушалки, кабел за податоци, Диск У, читач на картички, конвертор, полнач, итн Едноставен и еф�

Јахиогс Машки Фустан Кошули Јака Останува За Машки Фустан Кошули Машки Тенок-Технолошки Истегнување Поло Кошула Мажи Краток Ракав Кошула

DEN 832.00

Секој Проблем Ве Молиме Контактирајте Со Нас, Ќе Добиете Најдобро Решение Еластично затворање Само Сув�

SLNFXC Прашина Облека Покритие Торба За Складирање Облека Прашина Покритие Виси Костум Капут Прашина Покритие Домаќинство Гардероба Организатор

DEN 2.67

Две големинипроизводот има 2 големини за избор, вклучувајќи големини (60 х 100 см) и големини (60 х 120 см) Пого�

Тјухау Круг Фиока Повлекува Рачка Симпатична Овци Со Месечината Ноќ Печатење Со Завртки За Дома Гардероба Кабинети Врата Кујна

DEN 223.84

Материјал : оваа рачка на фиоката е изработена од СТОМАЧНИ МУСКУЛИ и стакло, што го олеснува јасно гледа�

Предупредувања.

Сите најдобри попусти и понуди за нашите посетители. Не срамете се да ги примате сите нови предлози пред другите.